VDU Botanikos sodas

„Dėdės Gedo elfų“ kaimelis

Vos sprindžio dydžio nameliai su miniatiūrinėmis detalėmis dygsta Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode. Link vaikų žaidimų aikštelės keliaujantys smalsieji sodo lankytojai turi būti akyli – senuose kelmuose ar medžių pašaknėse jie gali išvysti ir gėrėtis Gedimino Visockio kūriniais.

Kiekvienas kruopščiai įrengtas „Dėdės Gedo elfų“ nameliukas – unikalus, su sava istorija ir savais gyventojais. Tiesa, šių gyventojų lankytojai tikriausiai nepamatys, nes mažieji elfai ir jų lietuviškieji pusbroliai kaukučiai geba labai gerai slapstytis. Tačiau užrašai virš mažulyčių durelių pasakoja apie būsto gyventoją ir leidžia skleistis čia vykstančioms istorijoms. Šiuo metu jau galima surasti septynis namelius, kiti trys po vieną vis išdygs netoli vaikų žaidimų aikštelės.

„Kiekvienas namelis yra savitas, sukurtas iš gamtinių medžiagų, tad organiškai įsilieja į aplinką. Jų gamyba reikalauja daug kantrybės – kiekviena detalė atidžiai apgalvota ir sukurta kaip miniatiūrinė tam tikrų objektų kopija. Esu tikras, kad namelių paieškos taps smagus užsiėmimas ne tik vaikams, o  istorijos žadins fantaziją“, – pasakojo Gediminas.