VDU Botanikos sodas

Medelynas

Dėmesio! VDU Botanikos sodo medelynas nuo lapkričio 9 d. nedirbs iki karantino Lietuvos Respublikoje atšaukimo.

MEDELYNO DARBO LAIKAS

Balandžio, gegužės, rugsėjo, spalio mėn.

II–V 9.00–17.30, VI 9.00–15.00, VII–I nedirbame

Birželio–rugpjūčio mėn.

I–IV 9.00–17.00, V 9.00–15.45, VI–VII nedirbame

Lapkričio–kovo mėn.

I–V 9.00–16.00, VI–VII nedirbame

Medelyno kontaktai:

Ž. E. Žilibero g. 4, Kaunas. Tel.+370 614 10784

VDU Botanikos sodas siūlo įsigyti dekoratyvinių augalų sodinukus. Dauguma augalų auga dirvoje, dalis augalų parduodami vazonėliuose, todėl jų galima įsigyti viso sezono metu.

 

2020 m. augalų kainos

Dėl kiekių kviečiame teirautis tel. +370 614 10784

Populiaresnių augalų katalogas

 

Labai svarbu tai, kad parduodami sodinukai padauginti ir išauginti Lietuvoje, gerai prisitaikę prie vietinių klimato sąlygų. Jie nesunyks praėjus pirmoms žiemoms po pasodinimo, kaip daugelis labai patrauklios išvaizdos brangių atvežtinių augalų. Čia auginama daugiau kaip 300 rūšių ir formų dekoratyviųjų medžių ir krūmų, kurie parduodami įstaigoms ir pavieniams pirkėjams bei naudojami Kauno miesto viešiesiems plotams apželdinti.

Gausus raugerškių, lanksvų, rododendrų, krūminių sidabražolių, jonažolių, putinų, karklų, jazminų, tujų, puskiparisių bei kadagių veislių pasirinkimas. Lankytojų akį žavi budlėjos, hortenzijos, veigelės, sausmedžiai, ožekšniai, pūkeniai, kauleniai, kukmedžiai, tujeniai. Čia taip pat galima nusipirkti ir retesnių augalų – japoninės magnolijos (Magnolija kobus DC.), gelsvažiedžio tulpmedžio (Liriodendron tulipifera L.), japoninio puošmedžio (Cercidiphyllum japonicum Siebold et Zucc.), paprastosios katalpos (Catalpa bignonioides Walt.), trižiedės abelijos (Abelia triflora R.Br.), didžialapės kartuolės (Aristolochia durior Hill) ar kininės pušies (Pinus armandii Franch.) sodinukų.

Raugerškiai džiugina ne tik dekoratyviais lapais, bet ir žiemą nenukrentančiomis uogomis, kurias mėgsta paukšteliai. Lanksvos – nuostabios žiedais, o kai kurios gelsvais arba ugniniais lapais pavasarį. Sidabražolės nereiklios dirvožemiui, augdamos saulutėje savo žiedeliais tarsi žvaigždutėmis žybsi visą vasarą. Rododendrai savo didingumu, neprilygstamais žiedais sužavi kiekvieną. Kininė pušis – įspūdinga masyviais kankorėžiais ir ne tik – jų kankorėžyje esantys vaisiai „riešutėliai“ yra valgomi. Malonų aromatą skleidžia trižiedės abelijos žiedai. Rudenį karamele pakvimpa japoninis puošmedis.