VDU Botanikos sodas

KAUKUTIS ŠMIKIS

Turbūt man daug prisistatinėti nereikia. Mėgstu aš išdaigas, mėgstu pajuokavimus. Tiesa, kartais jie tik man vienam būna linksmi, bet ką jau padarysi… Ne mano bėdelė, kaip sakoma…  Šmikiauju aš visaip, bet daugiausia – edukaciniame sode ir darže. Turiu aš magišką lazdelę ir ja užburiu daržoves. Labai mėgstu pakeisti pasodintų bulvių spalvą. Ar teko matyti violetines bulves? O raudonas? O mėlynas, tarsi ištrauktas iš rašalo buteliuko? Na taip, tai – mano darbelis… O ar ragavote violetinių morkų? O, taip, tai irgi aš pasidarbavau…

Kai keliausite pro didįjį rožyną ir oranžeriją, užsukite į tą edukacinį sodą ir daržą – tiek visokių įdomybių pamatysite! Sužinosite, kad salotos auga ne parduotuvėje, o žirniai – ne turgaus prekystaliuose. Pamatysite, kaip ant plonučių šakelių kaba didžiulės cidonijos, o lysvėse užuosite šokoladines ar net ledinukų mėtas.

Tada stverkite savo Mamytes, Tėvelius ir Senelius už rankovių ir patys pasisėkite augaliukų. Taip įdomu iš sėklytės užauginti pūstažandį arbūzą arba geltonpilvį moliūgą. Ir kokia skani bus sriuba iš pačių užaugintų daržovių!

Na viskas, bepasakodamas apie maistą, pats išalkau. Keliauju sukirsti skaniosios sriubytės. Juk ir Tu mėgsti sriubą, tiesa?