VDU Botanikos sodas

08
kovo, 2016

Parodos atidaryme: nuo Aleksoto paminklų, iki VDU Kauno botanikos sodo istorinių vingių

„Mano piešiniuose užfiksuotas kultūros paveldas – tai visų pirma Kauno miesto identitetas, savastis, kurią reikia išlaikyti, puoselėti ir saugoti,“ – taip VDU Kauno botanikos sode kalbėjo architektas, kraštotyrininkas, dailininkas Jonas Lukšė, pristatydamas savo parodą „Kauno Aleksoto kultūros paveldo piešiniai“.

Kultūros paveldo objektai, paminklai, vertingi statiniai – visos Aleksoto įžymybės sugulė Jono Lukšės piešiniuose skrupulingomis ir tiksliomis juodo tušo linijomis. Ilgus metus pats dirbęs paveldosaugos srityje, J. Lukšė puikiai išmano savo analizuojamus objektus, o išlavinta dailininko akis tarsi išgrynina ir apvalo juos nuo nereikšmingų buities detalių, palikdama piešinyje tik tai, kas svarbiausia. Nuo Kauno tvirtovės statinių, tiltų, Marvos, Tirkiliškių, Aukštosios Fredos dvarų pastatų bei jų likučių, iki S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo ar namų, kuriuose gyveno Lietuvos istorijai svarbūs žmonės – parodos autorius dalijosi savo turtinga patirtimi ir spalvingomis istorinėmis detalėmis, kuriomis apipintas kiekvienas jo įamžintas objektas.

„Kuo geriau pažinsime praeitį ir kuo labiau ją vertinsime – tuo stipresni būsime. Todėl pagavia menininko akimi užfiksuoti, nuo trukdžių ir šešėlių apvalyti architektūriniai paminklai – tai unikalus metraštis ir palikimas ateities kartoms“, – parodos atidarymo metu sakė VDU Kauno botanikos sodo direktorius dr. Nerijus Jurkonis.

Antroje susitikimo dalyje savą žvilgsnį į VDU Kauno botanikos sodo istoriją pateikė botanikas, biomedicinos mokslų daktaras, ilgametis Botanikos sodo vadovas, Botanikos sodo draugų klubo garbės narys dr. Ramunis Budriūnas. Istorinių detalių, asmeninių įžvalgų ir prisiminimų kupinoje paskaitoje „Pokyčiai VDU Kauno botanikos sode (1923-1975 m.)“ lektorius peržvelgė Botanikos sodo istorinius vingius iš mokslo įstaigos perspektyvos, dalijosi unikaliomis archyvinėmis nuotraukomis ir istorijomis apie Botanikos sode dirbusius žmones, augintus ir tebeaugančius išskirtinius augalus. Baigdamas paskaitą, dr. R Budriūnas pažadėjo ir antrą šios temos dalį – paskaitą apie VDU Kauno botanikos sodo raidą per pastaruosius kelis dešimtmečius.

 

Jono Lukšės paroda „Kauno Aleksoto kultūros paveldo piešiniai“ VDU Kauno botanikos sodo konferencijų salėje – iki kovo 21 d.

Kitos aktualijos

2025 04 17
Atidaryta fotografijų paroda kviečia patirti mažus miško stebuklus
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodas sezoną pradeda naujos lauko parodos atidarymu: šiemet parką papuošė kūrėjos ir sodo darbuotojos Indrės Sekevičienės fotografijų paroda „Miškas. Mano meilė“. Joje – kasdienės ir kartu stebuklingos miško akimirkos, netikėti rakursai ir pačios gamtos ...
Plačiau
2025 04 16
Oranžerijoje vyksta tropinių drugių paroda
Aplankykite tropinį drugių soda oranžerijoje: čia jau plasnoja margaspalviai egozitški drugeliai. Kaip visada, tarp tropinių augalų galima pamatyti sklandančius ir tupinčius Afrikos, Filipinų, Centrinės ir Pietų Amerikos bei kitų kraštų drugius. Ekspozicijos drugiai nuolat keičia vieni kitus – kas ...
Plačiau
2025 04 15
Botanikos sodo darbuotojai – Lietuvos mokslų akademijos premija
Lietuvos mokslų akademija (LMA), siekdama skatinti jaunųjų mokslininkų ir doktorantų bei studentų kūrybinį aktyvumą, kasmet organizuoja jaunųjų mokslininkų ir doktorantų mokslinių darbų ir aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkursus. LMA prezidiumas, remdamasis konkurso rezultatais, jaunųjų mokslininkų ir doktorantų mokslinių ...
Plačiau
2025 04 09
„Materia medica“: paroda, skirta farmacijos mokslo istorijai
2025 m. balandžio 3 – gegužės 10 d. LSMU Lietuvos Medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje vyksta paroda "Materia Medica": joje nušviečiama Lietuvos farmacijos mokslo istorijos dalis, skirta augalinės, gyvūninės ir mineralinės kilmės biologiškai veikliųjų medžiagų gydomosioms savybėms.
Plačiau