VDU Botanikos sodas

08
kovo, 2016

Parodos atidaryme: nuo Aleksoto paminklų, iki VDU Kauno botanikos sodo istorinių vingių

„Mano piešiniuose užfiksuotas kultūros paveldas – tai visų pirma Kauno miesto identitetas, savastis, kurią reikia išlaikyti, puoselėti ir saugoti,“ – taip VDU Kauno botanikos sode kalbėjo architektas, kraštotyrininkas, dailininkas Jonas Lukšė, pristatydamas savo parodą „Kauno Aleksoto kultūros paveldo piešiniai“.

Kultūros paveldo objektai, paminklai, vertingi statiniai – visos Aleksoto įžymybės sugulė Jono Lukšės piešiniuose skrupulingomis ir tiksliomis juodo tušo linijomis. Ilgus metus pats dirbęs paveldosaugos srityje, J. Lukšė puikiai išmano savo analizuojamus objektus, o išlavinta dailininko akis tarsi išgrynina ir apvalo juos nuo nereikšmingų buities detalių, palikdama piešinyje tik tai, kas svarbiausia. Nuo Kauno tvirtovės statinių, tiltų, Marvos, Tirkiliškių, Aukštosios Fredos dvarų pastatų bei jų likučių, iki S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo ar namų, kuriuose gyveno Lietuvos istorijai svarbūs žmonės – parodos autorius dalijosi savo turtinga patirtimi ir spalvingomis istorinėmis detalėmis, kuriomis apipintas kiekvienas jo įamžintas objektas.

„Kuo geriau pažinsime praeitį ir kuo labiau ją vertinsime – tuo stipresni būsime. Todėl pagavia menininko akimi užfiksuoti, nuo trukdžių ir šešėlių apvalyti architektūriniai paminklai – tai unikalus metraštis ir palikimas ateities kartoms“, – parodos atidarymo metu sakė VDU Kauno botanikos sodo direktorius dr. Nerijus Jurkonis.

Antroje susitikimo dalyje savą žvilgsnį į VDU Kauno botanikos sodo istoriją pateikė botanikas, biomedicinos mokslų daktaras, ilgametis Botanikos sodo vadovas, Botanikos sodo draugų klubo garbės narys dr. Ramunis Budriūnas. Istorinių detalių, asmeninių įžvalgų ir prisiminimų kupinoje paskaitoje „Pokyčiai VDU Kauno botanikos sode (1923-1975 m.)“ lektorius peržvelgė Botanikos sodo istorinius vingius iš mokslo įstaigos perspektyvos, dalijosi unikaliomis archyvinėmis nuotraukomis ir istorijomis apie Botanikos sode dirbusius žmones, augintus ir tebeaugančius išskirtinius augalus. Baigdamas paskaitą, dr. R Budriūnas pažadėjo ir antrą šios temos dalį – paskaitą apie VDU Kauno botanikos sodo raidą per pastaruosius kelis dešimtmečius.

 

Jono Lukšės paroda „Kauno Aleksoto kultūros paveldo piešiniai“ VDU Kauno botanikos sodo konferencijų salėje – iki kovo 21 d.

Kitos aktualijos

2025 01 15
Paroda oranžerijoje: jaunieji menininkai kviečia į refleksiją tvarumo tema
Jau tradiciškai metus Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodas pradeda jaunųjų menininkų paroda, kaskart išradingai ir vis kitaip įkurdinama didžiausioje šalies oranžerijoje. Penktą kartą organizuojama paroda „Tvarios jungtys“ eksponuoja VDA Kauno fakulteto magistrantūros studentų darbus, kuriuose – nuo medžio, pagaminto ...
Plačiau
2025 01 13
Kviečiame balsuoti ir išrinkti 2025 metų Vaistinį augalą
Jau tradiciškai Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodas prisideda prie didelio susidomėjimo kasmet sulaukiančio populiariausio metų vaistinio augalo rinkimų. Balsuoti kviečiami visi, besidomintys vaistiniais augalais – tiek specialistai, tiek plačioji visuomenė. Balsavimo anketą rasite šioje nuorodoje Specialistų paruoštame sąraše ...
Plačiau
2025 01 10
Visą žiemą mūsų edukacijos – už itin patrauklią kainą!
Kad žiema būtų kupina žalumos ir šilumos, kviečiame moksleivių klases į edukacijas už ypač patrauklią kainą – vos 5 Eur vaikui!Nuo populiariausios EKSPERIMENTUODAMI MOKOMĖS iki FLORISTIKOS DIRBTUVIŲ ar DNR GENETINIO KODO – išsirinkite tinkamiausią, o mūsų specialistės pritaikys pageidaujamą ...
Plačiau
2025 01 09
Pradedama dalyvių registracija į konferenciją
Maloniai kviečiame dalyvius registruotis į tarptautinę mokslinę­–praktinę konferenciją ŽMOGAUS IR GAMTOS SAUGA 2025, kuri vyks 2025 m. gegužės 7–9 dienomis.
Plačiau