VDU Botanikos sodas

08
kovo, 2016

Parodos atidaryme: nuo Aleksoto paminklų, iki VDU Kauno botanikos sodo istorinių vingių

„Mano piešiniuose užfiksuotas kultūros paveldas – tai visų pirma Kauno miesto identitetas, savastis, kurią reikia išlaikyti, puoselėti ir saugoti,“ – taip VDU Kauno botanikos sode kalbėjo architektas, kraštotyrininkas, dailininkas Jonas Lukšė, pristatydamas savo parodą „Kauno Aleksoto kultūros paveldo piešiniai“.

Kultūros paveldo objektai, paminklai, vertingi statiniai – visos Aleksoto įžymybės sugulė Jono Lukšės piešiniuose skrupulingomis ir tiksliomis juodo tušo linijomis. Ilgus metus pats dirbęs paveldosaugos srityje, J. Lukšė puikiai išmano savo analizuojamus objektus, o išlavinta dailininko akis tarsi išgrynina ir apvalo juos nuo nereikšmingų buities detalių, palikdama piešinyje tik tai, kas svarbiausia. Nuo Kauno tvirtovės statinių, tiltų, Marvos, Tirkiliškių, Aukštosios Fredos dvarų pastatų bei jų likučių, iki S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo ar namų, kuriuose gyveno Lietuvos istorijai svarbūs žmonės – parodos autorius dalijosi savo turtinga patirtimi ir spalvingomis istorinėmis detalėmis, kuriomis apipintas kiekvienas jo įamžintas objektas.

„Kuo geriau pažinsime praeitį ir kuo labiau ją vertinsime – tuo stipresni būsime. Todėl pagavia menininko akimi užfiksuoti, nuo trukdžių ir šešėlių apvalyti architektūriniai paminklai – tai unikalus metraštis ir palikimas ateities kartoms“, – parodos atidarymo metu sakė VDU Kauno botanikos sodo direktorius dr. Nerijus Jurkonis.

Antroje susitikimo dalyje savą žvilgsnį į VDU Kauno botanikos sodo istoriją pateikė botanikas, biomedicinos mokslų daktaras, ilgametis Botanikos sodo vadovas, Botanikos sodo draugų klubo garbės narys dr. Ramunis Budriūnas. Istorinių detalių, asmeninių įžvalgų ir prisiminimų kupinoje paskaitoje „Pokyčiai VDU Kauno botanikos sode (1923-1975 m.)“ lektorius peržvelgė Botanikos sodo istorinius vingius iš mokslo įstaigos perspektyvos, dalijosi unikaliomis archyvinėmis nuotraukomis ir istorijomis apie Botanikos sode dirbusius žmones, augintus ir tebeaugančius išskirtinius augalus. Baigdamas paskaitą, dr. R Budriūnas pažadėjo ir antrą šios temos dalį – paskaitą apie VDU Kauno botanikos sodo raidą per pastaruosius kelis dešimtmečius.

 

Jono Lukšės paroda „Kauno Aleksoto kultūros paveldo piešiniai“ VDU Kauno botanikos sodo konferencijų salėje – iki kovo 21 d.

Kitos aktualijos

2024 10 03
Paryžiuje Publikos pagrindinis prizas atiteko VDU Botanikos sode išvestai jurgino veislei
Kiekvienais metais rugsėjį jurginų gerbėjų ir selekcininkų akys nukrypsta į Paryžių: čia vyksta prestižiškiausias Europos tarptautinis jurginų konkursas – „Concours International du Dahlia Parc Floral de Paris“, kuriame šiemet lankytojai savo didžiausias simpatijas ir pagrindinį Publikos prizą skyrė Vytauto ...
Plačiau
2024 09 30
Vroclavo universiteto Botanikos sode įrengta lietuviškų jurginų veislių ekspozicija
Rugsėjo 14-15 dienomis Vroclavo universiteto Botanikos sode Lenkijoje vykusioje jurginų žydėjimo šventėje pražydo ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodo dovanotos jurginų veislės. „Kauno ir Vroclavo miestų draugystė gyvuoja jau daugiau nei 30 metų, tačiau ryšiai su Vroclavo universiteto ...
Plačiau
2024 09 20
VDU Botanikos sodo derliaus šventėje – pažintis su augalų auginimu
Rugsėjo 20 d., penktadienį, VDU Botanikos sode vyko derliaus šventė, kurios metu buvo galima paragauti įvairių skanėstų ir susipažinti, kaip maistas nukeliauja nuo sėklos iki lėkštės ant mūsų stalo. Ši derliaus šventė yra tarptautinio projekto „Pamatyk, pasėk ir paragauk“ ...
Plačiau
2024 09 07
Europos paveldo dienose – apie vaistažolininkystės tradicijas ir naująjį Europos Tarybos kultūros kelią
VDU Botanikos sode rugsėjo 6 d. vyko atvirų durų diena „Nuo vaistažolininkystės tradicijos iki Europos Tarybos kultūros kelio“, skirta mūsų sodo Vaistinių augalų skyriaus 100 metų veiklos jubiliejui paminėti.
Plačiau