gegužės, 2021

Konferencija „ŽMOGAUS IR GAMTOS SAUGA 2021“

Jau 27 kartą organizuojama kasmetinė tarptautinė konferencija „Žmogaus ir gamtos sauga 2021“.

Gegužės 5 dieną VDU Botanikos sode vyks viena iš konferencijos sekcijų – Aplinkos ir sveikatos tema, kur bus analizuojama:

• gyvenamosios aplinkos rizikos veiksnių poveikio žmogaus sveikatai tyrimai;
  • biologinės įvairovės kaip žmogaus natūralios aplinkos apsauga.

Taip pat gegužės 5 d. (trečiadienį) 13.00 – 16.00 val. vyks seminaras „Mokslo žinių sklaida apie vaistinių augalų tyrimus ir racionalų panaudojimą“, skirtas farmakognosto, botaniko, vienuolio Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos (1771–1849) mokslinei, pedagoginei, šviečiamajai ir gamtosauginei veiklai pažymėti.

KVIEČIAME JUNGTIS PRIE SEMINARO TRANSLIACIJOS ČIA:

prisijungimo nuoroda per MS Teams platformą

Seminaro organizatoriai:

• Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo Mokslo skyriaus Vaistinių ir prieskoninių augalų mokslo sektorius,
  • Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras (LMNŠC).

Seminaro vadovės:

prof. habil. dr. Ona Ragažinskienė (VDU BS),

prof. habil. dr. Nijolė Savickienė (LSMU FA).

Seminaro pranešimai:

1. VDU Botanikos sodo direktorius dr. Nerijus Jurkonis (VDU BS)

Sveikinimo žodis minint Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos 250–ąsias gimimo metines ir mokslinę, pedagoginę, šviečiamąją bei gamtosauginę veiklą.

2.  Prof. habil. dr. Ona Ragažinskienė (VDU BS)

Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos veiklos reikšmė šiuolaikinei farmacijai, farmakognozijai, sveikai gyvensenai ir vaistažolininkystės plėtrai.

3.  Almantas Kulbis, Irena Pečiulienė (LMNŠC)

Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos šviečiamoji, ugdomoji, gamtosauginė veikla ir šiuolaikinė pedagogika.

4. Doc. dr. Tauras Antanas Mekas (LSMU Medicinos ir farmacijos istorijos muziejaus direktorius).

Vienuolynų vaistininkystė – europietiškos farmacijos ištakos.

5. Dr. Gražina Kadžytė (LLTI).

Vaistinių augalų pasaulis tautosakoje.

6. Prof. dr. habil. Nijolė Savickienė (LSMU).

Medicininiai grybai – imuninės sistemos sergėtojai.

7. Prof. akademikas habil. dr. Audrius Sigitas Maruška (VDU GMF).

Vaistinių augalų biologiškai veikliųjų junginių įvairovės vaidmuo biotechnologijų taikymui ir farmacijos mokslo vystymui.

Daugiau informacijos apie konferenciją ŽMOGAUS IR GAMTOS SAUGA  2021

Įvykių kalendorius