VDU Botanikos sodas

Edukacijos

Informacija apie edukacijas ir registracija: +370 610 49469, el. p. vesta.aleknaviciute@vdu.lt

DĖMESIO: edukacijų metu visiems vyresniems nei 6 metai privaloma dėvėti kaukę.

Vedame edukacijas mišrioms moksleivių grupėms pasirinktomis kalbomis: lietuvių-rusų, lietuvių-anglų, anglų-rusų.

 

*Žvaigždute pažymėtos edukacijos gali vykti ir nuotoliniu būdu. Jei tai edukacinė programa su priemonėmis – jas supakavę atsiųsime jums patogiu būdu.

 

Edukacijos (kaina 3 EUR):

Paslaptingasis kerpių pasaulis

Skirta 1–5 kl.

Gyvos būtybės viena kitai gali būti ne tik priešas, giminaitis ar net maisto šaltinis. Pagrindinis užsiėmimo objektas – tai kartu gyvenantys dumbliai ir grybai, kurie sudaro ypatingą gyvybės formą – kerpes. Kerpių rūšys prisitaikė išgyventi netikėčiausiose vietose: arktinėse tundrose, karštose akmenuotose dykumose ar netgi uolose, augdamos tiesiog ant akmens. Šio užsiėmimo metu mokiniai pasiners į  paslaptingą kerpių pasaulį.

 

Mažieji pasaulio gyventojai – vabzdžiai*

Skirta: 1–5 kl.

Vabzdžiai atsirado prieš daugiau kaip 400 mln. metų. Žmogus Žemėje egzistuoja tik apie 250 tūkst. metų. Kas iš tikrųjų yra vabzdys? Iš ko jie sudaryti, kaip jie susikalba, ar jie kvėpuoja? Ar vabzdžiai tėra tik įkyruoliai? Trumpa pažintis su šiomis nuostabiomis būtybėmis gali įtikinti, kad vabzdžiai nusipelno pagarbos.

 

Orientavimosi žaidimas

Skirta: 1-12 kl.

Orientavimosi žaidimas – kas gali būti smagiau už laiką, praleistą lauke, gryname ore, žalumos apsuptyje, kartu su savo draugais ar bendraminčiais ieškant atsakymų į užduočių klausimus? Ne tik aplankysite gražiausias ir paslaptingiausias VDU Botanikos sodo vietas, bet ir įgysite naujų žinių zoologijos, botanikos srityse, pajusi komandinio darbo privalumus. Edukacija vyksta lauke. Būtinas lydinčių suaugusiųjų skaičius, atitinkantis mokinių komandų skaičių (vienoje komandoje 4–6 mokiniai). Užduotims atlikti reikalingas fotoaparatas arba telefonas su fotografavimo funkcija.

______

Edukacijos, kurioms suteikiame reikalingas priemones (kaina 5 EUR):

Velykinio kiškio dirbtuvės

Skirta 1–12 kl.

Velykos – pavasario ir gamtos atgimimą simbolizuojanti šventė, neįsivaizduojama be žaliuojančių

augalų ir velykinio kiškučio. VDU Botanikos sodo edukacijos dalyviai sužinos, iš kur kilo Velykų kiškutis ir ko reikia, kad augalai sužaliuotų, susipažins su sėklų ypatingomis savybėmis, galės ne tik apžiūrėti, bet ir paliesti pačias įdomiausias VDU Botanikos sode augančių augalų sėklas, išmoks jų plitimo būdus. Įgiję teorinių žinių, edukacijos dalyviai atliks kūrybinę užduotį, kurios metu paprastą vazonėlį pavers Velykų simboliu – kiškučiu ir jame pasės sėklų. Žaliuojantis vazonėlis-kiškutis leis džiaugtis pavasariu namuose, būdamas puikia dekoracija Velykų proga.

Minimalus dalyvių skaičius 10, maksimalus 25.

Kavos kelias

Skirta 1–5 kl.

Kavamedžio vaisių sėklos nuo seno yra apipintos legendomis, o pačia kava džiaugiamės ir šiais laikais. Tad kaip kava atsiranda? Kokia yra kavos kelionė nuo kavamedžio sėklos sudygimo iki garuojančio kvapnaus gėrimo puodelio mūsų namuose? Edukacijos metu ne tik sužinosite daugiau apie šį kvapnų gėrimą, bet ir išbandysite tapybą kava, pasigaminsite unikalų atviruką.

 

Prieskoniniai ir aromatiniai augalai*

Skirta 1–12 kl.

Prieskoniniai ir aromatiniai augalai ne tik gardžiai kvepia – iš jų gali būti gaminamos arbatos, prieskoniai ir net vaistai! Jau senų senovėje žmonės suprato šių augalų svarbą ir rado būdą, skirtą išgauti kvapą iš augalų. Šio užsiėmimo metu pamatysime, kaip atrodo dar ir šiandien naudojami prietaisai kvapams išgauti ir susipažinsime su distiliacijos proceso paslaptimis.

DNR – genetinis kodas

Skirta 7–12 kl.

Ar žinote, kas slypi vos trijų raidžių trumpinyje – DNR? Tai molekulė, vienijanti visas pasaulio kultūras ir tuo pačiu sąlygojanti išskirtinius tautų bruožus. Sužinosite, kas lemia, kokios spalvos gali būti mūsų akys, kodėl esame skirtingo ūgio, tačiau tuo pačiu mus visus vienija tokie panašūs ir visų šalių gyventojuose atsikartojantys bruožai. Edukacijos metu ne tik susipažinsite su genetikos mokslo pagrindais, išvysite laboratorinių indų, prietaisų bei reagentų įvairovę, bet ir atliksite praktinę veiklą, kurios metu išmoksite išskirti genetinę medžiagą iš augalinės žaliavos, formuoti mokslinę hipotezę, suvoksite genetikos mokslo svarbą viso pasaulio kultūroms.

Eksperimentuodami mokomės*

Skirta 1–8 kl.

Šio užsiėmimo metu gaminsime spalvingą cheminį pyragą, išmoksime naudotis pipetėmis ir susipažinsime su mėgintuvėlių įvairove. Sužinosime, kuo ypatingas mokslininkas Petri ir netgi pasinaudosime jo išradimu atlikdami eksperimentą! Kartu atskleisime vandens paslaptis ir prisiliesime prie chemijos mokslo. Pažadame – bus labai įdomu!

 

 

Floristikos dirbtuvės*

Skirta 1–12 kl.

Šios edukacijos metu mokiniai sužinos, kas yra floristika, ir patys išbandys floristo profesiją. Ne tik atskleisime, kas buvo pirmieji floristai istorijoje ir kaip šie žmonės buvo vadinami, bet ir padėsime mokiniams įgyti praktinių floristikos įgūdžių. Leisime atsiskleisti kūrybiškumui dirbant prie ypatingo floristikos kūrinio, kuriuo vaikai galės papuošti savo namus.