Aleksoto žalumoje paskendęs VDU Botanikos sodas jau 100 metų kviečia į gausias augalų kolekcijas, didžiausią Lietuvoje oranžeriją ir rožyną, į tradicines šventes, parodas, muges, spektaklius ir koncertus.
1923 m. įkurtam Botanikos sodui ypatingą aurą suteikia legendomis apipinto dvarininko Jozefo Godlevskio Aukštosios Fredos dvaras ir tarpukario Lietuvą menanti oranžerija. Joje auga didžiausia Lietuvoje palmė, noksta papajos ir bananai, su istorija ir simbolika supažindina bibliniai augalai. Parko rožyne – daugiau kaip 1 500 veislių, tarp kurių ypač vertinamos senosios, dvarų kultūrą atspindinčios rožės, kviečiama susipažinti su erškėčių ir jų hibridų kolekcija. Lankytojus vilioja atstatyta romantiškoji medinė pergolė ir ją apsivijusi raganių kolekcija.
Augalų ekspozicijos ir brandus parkas su įdomia, pagal buvusio dvaro šeimininko inicialus J ir G suformuota tvenkinių sistema, skleidžiasi ne tik kaip vieta moksliniams tyrimams. Tai tapo unikalia erdve edukacinėms, kultūrinėms veikloms: nuo spalvingo „Augalų žavadienio“, paslaptingos „Kvapų nakties“ iki „Derliaus šventės“ ir atogrąžų drugelių parodos.
VDU Botanikos sodas priklauso Lietuvos universitetų botanikos sodų asociacijai (LUBSA), Baltijos šalių botanikos sodų asociacijai (BBG), Baltijos jūros regiono botanikos sodų organizacijai, Europos botanikos sodų konsorciumui, Tarptautinei botanikos sodų organizacijai (BGCI).
VDU Botanikos sodas – vienintelis Lietuvos sodas, priklausantis Tarptautiniam augalų keitimosi tinklui (IPEN).