Nors pavasaris visai neskuba ir nelepina šiltais orais, rožių kolekcijoje jau prasideda darbai, talkos ir seminarai. Du šeštadienius rožių mylėtojai kartu su Dovile Ryliene ir Mindaugu Ryla mokėsi genėti senovines rožes, erškėčius bei jų hibridus, kurie žiemoja nedengiami. Šias rožes/erškėčius labai svarbu pradėti genėti, kol dar nėra išsprogę pumpurai. Jauni rožių pumpurai yra labai trapūs ir geriau bei greičiau genimi tuomet, kai pumpurų dar nėra.
Labai smagu, kad pirmąjį šeštadienį susirinkę seminaro dalyviai nepabūgo žvarbaus oro ir kantriai išklausė patarimus. Antrojo šeštadienio oras buvo puikus ir Lietuvos rožininkų draugijos nariai šauniai pasidarbavo rožių genėjimo talkoje. Ačiū jiems!
VDU Botanikos sode senovinės rožės ir dauguma erškėčių nuo pat pasodinimo yra genimi pasirinkta metodika – kai neleidžiama jauniems krūmams augti laisvai ir greitai, o reikiamas aukštis pasiekiamas pamažu. Taip gaunamas tankus, pats save išlaikantis krūmas, žydintis nuo krūmo apačios iki pat viršaus. Seminarų metu detaliau aptarėme bei išbandėme šią metodiką.
Vijoklinės rožės dar uždengtos agrodangomis. Jas nuimsime, kai iš žemės išeis įšalas.
Dauguma neaukštų ir apšąlančiųjų veislių buvo dengiamos tik durpėmis. Šių rožių šakos nušalę iki sniego dangos. Atšilus durpių sluoksniui, šias pajuodusias nušalusias šakas kirpsime iki gyvos žaliosios dalies.
Dėkojame seminaro dalyviams ir talkininkams bei kviečiame apsilankyti rožių žydėjimo metu!