VDU Botanikos sodas

27
kovo, 2018

Rožių genėjimo paslapčių mokėsi didžiausiame Lietuvos rožyne

Nors pavasaris visai neskuba ir nelepina šiltais orais, rožių kolekcijoje jau prasideda darbai, talkos ir seminarai. Du šeštadienius rožių mylėtojai kartu su Dovile Ryliene ir Mindaugu Ryla mokėsi genėti senovines rožes, erškėčius bei jų hibridus, kurie žiemoja nedengiami. Šias rožes/erškėčius labai svarbu pradėti genėti, kol dar nėra išsprogę pumpurai. Jauni rožių pumpurai yra labai trapūs ir geriau bei greičiau genimi tuomet, kai pumpurų dar nėra.

Labai smagu, kad pirmąjį šeštadienį susirinkę seminaro dalyviai nepabūgo žvarbaus oro ir kantriai išklausė patarimus. Antrojo šeštadienio oras buvo puikus ir Lietuvos rožininkų draugijos nariai šauniai pasidarbavo rožių genėjimo talkoje. Ačiū jiems!

VDU Botanikos sode senovinės rožės ir dauguma erškėčių nuo pat pasodinimo yra genimi pasirinkta metodika – kai neleidžiama jauniems krūmams augti laisvai ir greitai, o reikiamas aukštis pasiekiamas pamažu. Taip gaunamas tankus, pats save išlaikantis krūmas, žydintis nuo krūmo apačios iki pat viršaus. Seminarų metu detaliau aptarėme bei išbandėme šią metodiką.

Vijoklinės rožės dar uždengtos agrodangomis. Jas nuimsime, kai iš žemės išeis įšalas.

Dauguma  neaukštų ir apšąlančiųjų veislių buvo dengiamos tik durpėmis. Šių rožių šakos nušalę iki sniego dangos. Atšilus durpių sluoksniui, šias pajuodusias nušalusias šakas kirpsime iki gyvos žaliosios dalies.

Dėkojame seminaro dalyviams ir talkininkams bei kviečiame apsilankyti rožių žydėjimo metu!

 

Kitos aktualijos

2025 04 17
Atidaryta fotografijų paroda kviečia patirti mažus miško stebuklus
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodas sezoną pradeda naujos lauko parodos atidarymu: šiemet parką papuošė kūrėjos ir sodo darbuotojos Indrės Sekevičienės fotografijų paroda „Miškas. Mano meilė“. Joje – kasdienės ir kartu stebuklingos miško akimirkos, netikėti rakursai ir pačios gamtos ...
Plačiau
2025 04 16
Oranžerijoje vyksta tropinių drugių paroda
Aplankykite tropinį drugių soda oranžerijoje: čia jau plasnoja margaspalviai egozitški drugeliai. Kaip visada, tarp tropinių augalų galima pamatyti sklandančius ir tupinčius Afrikos, Filipinų, Centrinės ir Pietų Amerikos bei kitų kraštų drugius. Ekspozicijos drugiai nuolat keičia vieni kitus – kas ...
Plačiau
2025 04 15
Botanikos sodo darbuotojai – Lietuvos mokslų akademijos premija
Lietuvos mokslų akademija (LMA), siekdama skatinti jaunųjų mokslininkų ir doktorantų bei studentų kūrybinį aktyvumą, kasmet organizuoja jaunųjų mokslininkų ir doktorantų mokslinių darbų ir aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkursus. LMA prezidiumas, remdamasis konkurso rezultatais, jaunųjų mokslininkų ir doktorantų mokslinių ...
Plačiau
2025 04 09
„Materia medica“: paroda, skirta farmacijos mokslo istorijai
2025 m. balandžio 3 – gegužės 10 d. LSMU Lietuvos Medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje vyksta paroda "Materia Medica": joje nušviečiama Lietuvos farmacijos mokslo istorijos dalis, skirta augalinės, gyvūninės ir mineralinės kilmės biologiškai veikliųjų medžiagų gydomosioms savybėms.
Plačiau