Domitės savanoryste? Parašykite mums vitalija.petrauskaite@vdu.lt.
VDU Botanikos sodas nuolat kviečia savanorius ir studentus, norinčius atlikti praktiką įgyvendinant šias veiklas: sodininkystės darbai (augalų sodinimas ir priežiūra, augalų medžiagos, sėklų rinkimas ir tvarkymas kolekcijų sektoriuose), aplinkos tvarkymo darbai (šakų genėjimas ir rinkimas, parko takų ir aikštelių tvarkymas, oranžerijos langų plovimas, tvorų ar suoliukų dažymas, smulkūs staliaus darbai ir kt.), darbas su bendruomene (pvz., studentų, moksleivių ir kt. talkų, akcijų organizavimas, pvz., inkilų kėlimo dieną ir pan.), pagalba organizuojant renginius visuomenei (kultūriniai, sportiniai ir edukaciniai renginiai), ekskursijų gido darbas (botanika, kultūros paveldas), pagalba Botanikos sodo neformaliosios edukacijos specialistams, darbas su moksleivių grupėmis (gamtamokslinės ir meninės temos). Galima derinti atliekamos praktikos laikotarpį – datas ir laiką.
VDU Botanikos sodas 2013–2015 m. sulaukė savanorių iš užsienio, kurie atvyko čia siekdami pasisemti naujos patirties, susipažinti su Lietuvos kultūra ir gamta bei įdomiai, naudingai praleisti savo metus. Nuo 2013 m., kai Botanikos sodas įsitraukė į Europos savanorių tarnybos veiklą, čia jau apsilankė 7 savanoriai iš užsienio šalių. Toks bendradarbiavimas itin naudingas, o projekto dėka vis aktyviau sulaukiami ir vietiniai savanoriai iš Lietuvos.
Botanikos sodas tarptautinius savanorius priima vidutiniškai 9 mėn. savanorystei. Savanorystė Botanikos sode paremta „Erasmus“ programa, kuri suteikia savanoriams galimybę tobulėti, išbandyti naują veiklą ir siekti naujų tikslų.
2013 m. Botanikos sode savanoriavo Manuel Marqués López iš Ispanijos.
2014 m. Botanikos sode savanoriavo Ieuan William Dimond iš Velso, Aleksandra Piekarska iš Lenkijos ir Geoffrey Chanal-Raffier iš Prancūzijos.
2015 m. Botanikos sode savanoriavo Nicola Borio iš Italijos, Edgar Nahapetyan iš Armėnijos, Darija Antropova iš Rusijos ir Selanie Chauvet iš Prancūzijos.
Europos savanorių tarnyba (EST) – tai tarptautinės savanorystės projektai jauniems žmonėms, kuriais siekiama ugdyti jų pilietiškumą, solidarumo jausmą, skatinti kitų kultūrų pažinimą, stiprinti tarpusavio supratimą ir toleranciją. EST yra ES jaunimo programos „Veiklus jaunimas“ 2 veiksmas: http://ec.europa.eu/youth/index_en.htm.
EST savanoriška veikla gali vykti įvairiose srityse: kultūros, jaunimo, sporto, socialinės rūpybos, kultūros paveldo, meno, civilinės saugos, aplinkos, vystymosi bendradarbiavimo ir pan. Esant situacijoms po krizių, neleidžiama vykdyti labai rizikingos veiklos (pvz. teikti humanitarinės pagalbos, suteikti neatidėliotiną pagalbą ištikus nelaimėms ir pan.).
Savanoriu gali tapti kiekvienas jaunas žmogus nuo 18 iki 30 metų, neatsižvelgiant į jo kilmę, teisėtai ir nuolat gyvenantis programos šalyje arba šalyje partnerėje. Savanoris turi būti pasiryžęs sutartą laiką gyventi ir atlikti savanorišką tarnybą kitoje šalyje.
Ypač stengiamasi ir skatinama, kad EST įtrauktų mažiau galimybių turinčius žmones, taip pat neįgalius jaunuolius. Tokioje veikloje gali dalyvauti ir 16–17 metų jaunuoliai, jeigu šiai veiklai yra rengiamasi kompetentingai, atsižvelgiama į konkrečius poreikius, užtikrinamas savanorio palydėjimas ir veiklos tęstinumas.