Jau tradiciškai metus pradedame VDA Kauno fakulteto magistrantūros studentų darbų paroda didžiausioje šalies oranžerijoje. Kaip visada, paroda skirta akcentuoti tvarumo koncepciją, kuri skleidžiasi per menines ir funkcines idėjas.
Šįkart darbuose kūrėjai analizuos tvaraus gyvenimo, vartojimo įpročių, ekologinės etikos temas. Kartu jos siejamos su gamtos pasaulio tyrinėjimu ir suvokimu, mokymusi iš gamtos sistemų, pritaikant jas kūrybinėse idėjose ir eksperimentinėse medžiagų interpretacijose.
Tyrėjai-menininkai individualiai pasirenka medžiagas, kurios tiesiogiai siejasi su jų nagrinėjamomis magistrantūros temomis: apie šiuolaikinį dizainą, objekto daugiafunkciškumą, psichologines žmogaus būsenas, įvaizdžio mitus ir kitus probleminius laukus.
Kartu jie siūlo atrasti naują požiūrį, netikėtą sprendimą, pažinti ar surasti save papasakotose menininkų istorijose.
Paroda ne atsitiktinai eksponuojama VDU Botanikos sodo oranžerijoje, kurioje tarpsta augalų pasaulis, kupinas tiek botaninių, tiek istorinių ir tarpkontekstinių prasmių. Erdvė tampa laidininku, padedančiu suvokti, tirti ir keisti materijas, paverčiant jas meno formomis ir panaudojant tvarios aplinkos bei gyvensenos metodams sukurti.
Skirtingų disciplinų menininkus jungianti paroda „Tvarios jungtys III“ yra paskaitų ciklo „Tvarumo strategijos ir eksperimentinis medžiagų paviršiaus dizainas“ (Tekstilės meno ir medijų magistrantūros programos docentė, dėstytoja Monika Žaltauskaitė Grašienė), skirto VDA Kauno fakulteto magistrantams, dalis.
Parodos dalyviai magistrantai: Ana Tamulaitytė, Giedrė Kučinskaitė, Natas Darulis, Ieva Gasienec, Deimantė Petkevičiūtė, Gystas Černiauskas, Neda Riabkaitė, Elzė Jankauskaitė, Raminta Kapačinskaitė, Aistė Julita Pauliukevičiūtė, Austėja Saulytė, Ugnė Druktenytė.
2025 m. vasario 6 d., ketvirtadienį, 10 val. VDU Botanikos sode vyks seminaras „Kaip kurti pojūčių sodą“ kartu su želdynų dizainere Giedre Adomaityte. Jo metu aptarsime: kaip panaudojant prieskoninius, aromatinius, kvepiančius, valgomus ir kitus augalus kurti pojūčius savo sode; sodo dizainą – kaip planuoti uždaras ir atviras sklypo erdves; mažosios architektūros panaudojimo principus ir galimybes. […]
VDU Botanikos sode vyks praktinis mokomasis seminaras„Vaismedžių ir kitų medžių genėjimas“ su atestuotu arboristu Leonardu Mekioniu.
VDU Botanikos sode vyks seminaras „Natūralistinio želdinimo pagrindai. Natūralistinio želdinimo pagrindai. Kodėl toks želdinimas aktualus ir reikalingas šiuolaikiniame sode?“ Su želdynų dizainere Giedre Adomaityte.
VDU Botanikos sode vyks seminaras „Želdynų projektavimo ir įrengimo pagrindai“. Jo metu patyręs kraštovaizdžio projektų vadovas Tautvydas Gurskas pasakos, kaip tinkamai susiplanuoti savo kiemo ar sodybos teritorijos želdynus.
Maloniai visus kviečiame dalyvauti Vytauto Didžiojo Universiteto organizuojamoje 31-ojoje tarptautinėje mokslinėje–praktinėje konferencijoje ŽMOGAUS IR GAMTOS SAUGA 2025, kuri vyks 2025 m. gegužės 7–9 dienomis. Konferencija ŽMOGAUS IR GAMTOS SAUGA organizuojama kasmet, pažymint pasaulines Sveikatos, Aplinkos apsaugos bei Darbuotojų saugos ir sveikatos dienas. Konferencijos tikslas – aptarti tarpusavyje susietas žmogaus saugos ir sveikatos, įvairių inovatyvių tyrimų technologijų vystymo ir aplinkos apsaugos […]