VDU Botanikos sodas

13
gruodžio

Parodos TVARIOS JUNGTYS 2 atidarymas oranžerijoje

Jau antrus metus Kalėdinį laikotarpį VDU Botanikos sodo oranžerijoje papuošia VDA Kauno fakulteto magistrantų darbų parodos „Tvarios  jungtys 2“ atidarymas.

Parodos atidarymas ir autorių darbų pristatymas – gruodžio 13 d. 13 val.

Paroda bus eksponuojama oranžerijos erdvėse iki sausio 6 d.

 

Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto magistrantūros studentų paroda skirta akcentuoti tvarumo koncepciją, kuri skleidžiasi per menines ir funkcines idėjas. Šioje parodoje plėtojamos tvaraus gyvenimo, vartojimo įpročių, ekologinės etikos temos. Jos siejamos su gamtos pasaulio tyrinėjimu ir suvokimu, mokymosi iš gamtos sistemų, pritaikant jas kūrybinėse idėjose ir eksperimentinėse medžiagų interpretacijose.

Tyrėjai – menininkai individualiai pasirinko medžiagas, kurios tiesiogiai siejasi su jų plėtojamomis magistrantūros temomis: apie šiuolaikinį dizainą, objekto  daugiafunkciškumą, psichologinę žmogaus būseną, įvaizdžio mitus, įsisavinimo metodų evoliuciją ir kitus probleminius laukus. Tyrinėjimai peraugo į naujas kūrybinės eksperimentinės  materijos formas, objektus ir jungtis, kurios siejamos su siūlymu atrasti naują požiūrį, netikėtą sprendimą, pažinti ar surasti save papasakotose menininkų istorijose.

Ši paroda  neatsitiktinai eksponuojama Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo oranžerijoje, kurioje tarpsta augalų pasaulis, apimantis tiek botanines, tiek istorines, tiek ir prasmines reikšmes. Šis kontekstas ypač svarbus suvokiant, tiriant ir perkuriant  materijas, paverčiant jas meno formomis ir panaudojant tvarios aplinkos bei gyvensenos metodams sukurti.

Skirtingų disciplinų menininkus jungianti paroda „Tvarios jungtys“  yra dalis paskaitų ciklo „Tvarumo strategijos ir eksperimentinis medžiagų paviršiaus dizainas“ (Tekstilės meno ir medijų programos doc. Monika Žaltauskaitė Grašienė), skirto VDA  Kauno fakulteto magistrantams.

Parodos darbų autoriai magistrantai:

Angelė Rukienė,

Simas Petrauskas,

Viktorija Sabeckytė,

Danielė Vrubel,

Ligija Žilinskienė,

Gabija Gasiūnas,

Jolita Jaciunskienė,

Ugnė Bankauskaitė,

Darius Lukoševičius.

 

Įvykių kalendorius