Rugpjūčio 28 d. pietinės Graikijos Makedonijos Salonikų mieste prasidėjo kelias dienas trukęs 70-asis tarptautinis kongresas ir vaistinių augalų bei natūralių produktų tyrimų draugijos simpoziumas.
Telkdami viso pasaulio mokslininkus, simpoziumo organizatoriai siekia aktyvinti bioįvairovės tyrimus įvairiais gamtos aspektais, taikant inovatyvias biotechnologijas augalinės ir gyvūninės kilmės produktų kūrimui. Iš viso šių metų kongreso darbe dalyvavo apie tūkstantį mokslininkų iš įvairių pasaulio šalių.
Prieš kongresą vyko tradiciniai mokslinės veiklos renginiai: jaunųjų tyrėjų seminaras, Afrikos gamtos bioįvairovės ir tradicinės medicinos tyrimų simpoziumai. Pačioje kongreso programoje Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkų delegacija pristatė 5 mokslinius pranešimus, o renginyje dalyvavo dvi VDU Botanikos sodo mokslininkų atstovės – prof. Ona Ragažinskienė ir doktorantė Sandra Saunoriūtė.
Lietuvos mokslininkų delegacija ne tik dalyvavo kongreso veiklose, bet ir susipažino su 2001 m. Kroussia kalnuose įkurto Balkanų botanikos sodo kraštovaizdžiu, augalija bei Augalininkystės ir genetinių išteklių instituto vykdomomis veiklomis.
Kraštovaizdžio architektas Nikos Thymakis, Augalininkystės ir genetinių išteklių instituto Žemės ūkio tyrimų generalinio direktorato direktorė dr. Eleni Maloupa, įkvėpti netoliese esančio vulkaninės kilmės Dojrano ežero natūralių ekosistemų, Kroussia kalnų kalvotame reljefe suprojektavo 30 ha ploto Balkanų botanikos sodą. Čia auginama 85 % Graikijos vietinės floros augalų rūšių ir 25 % endeminių Natura 2000. Botanikos sodo herbariume saugoma daugiau kaip 1 400 rūšių augalų pavyzdžių.