VDU Botanikos sodas

03
rugpjūčio, 2017

VDU Botanikos sodas pristatė savo veiklą Šveicarijoje

Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodas dalyvavo šeštajame tarptautiniame botanikos sodų kongrese Šveicarijoje. Šių metų kongreso tema – „Botanikos sodai visuomenėje: vizijos ateičiai“.  

Pasaulyje yra apie 2 000 botanikos sodų ir arboretumų, kurie yra labai skirtingi: nuo uždarų mokslo tyrimų centrų ar specializuotų botanikos sodų iki atvirų į visuomenės poreikius orientuotų botanikos sodų. Kas ketveri metai viso pasaulio botanikos sodų administratoriai, kolekcijų kuratoriai, mokslininkai susirenka į pasaulinį botanikos sodų kongresą, kuriame pasidalina gerosiomis patirtimis, idėjomis, informacija apie vyraujančias tendencijas.

Šiemet pasaulinis botanikos sodų kongresas vyko Šveicarijoje, Ženevoje. Čia įkurtas botanikos sodas šventė savo 200 metų jubiliejų. Kongrese dalyvavo 480 delegatų iš daugiau kaip 70 pasaulio šalių. Visomis kongreso dienomis vyko intensyvi veikla: skaitomi aktualūs plenariniai pranešimai, vyko apskritojo stalo diskusijos, seminarai ir kt.

Mokslinėje programoje dėmesys buvo sutelktas į botanikos sodų vaidmenį sprendžiant svarbiausias aplinkosaugos problemas: maisto saugumą, vandens trūkumą, energiją, sveikatą, biologinės įvairovės nykimą ir klimato kaitą. Pagrindinės temos – augalų apsauga, švietimas ir informavimas, botanikos sodo valdymo iššūkiai ir didelių problemų perteikimas kraštovaizdžio kūrimo srityje, rengiant seminarus ir diskusijų sesijas, skirtas konkretiems klausimams spręsti. Kongrese akcentuota botanikos sodų bendradarbiavimo su kitomis institucijomis svarba, botanikos sodų vaidmuo visuomenės švietime ir įpročių formavime.

VDU Botanikos sodui atstovavęs direktorius dr. Nerijus Jurkonis kongreso dalyviams pristatė Botanikos sodo veiklas nuo ekskursijų po plačias sodo kolekcijas iki edukacinių veiklų moksleiviams. Sodo direktorius susirinkusiems dalyviams plačiau papasakojo apie NSO laboratoriją, kuri vaikams žaismingai padeda įsisavinti įvairias gamtos mokslų žinias, VDU Botanikos sode veikiančias žaliąsias klases, vykstančias vasaros stovyklos, jaunųjų mokslininkų gimtadienius, atnaujinamą edukacinį daržą, kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru vykdomą nacionalinį konkursą „Lietuvos gamtininkas“.

Kongreso dalyviams buvo surengta ekskursija į Ženevos Botanikos sodą, kurios metu pristatyta nauja etnobotaninė ekspozicija. Laisvą dieną buvo surengtos ekskursijos į Lozanos ir Alpių kalnuose esantį „La Thomasia“ botanikos sodus. Čia pasisemta gerųjų patirčių, kurias ateityje bus galima pritaikyti VDU Botanikos sodo edukacinėse erdvėse.

Kongreso pabaigoje pranešta, kad 7-asis botanikos sodų kongresas vyks po ketverių metų Australijoje Melburno mieste, kongreso tema botanikos sodas kaip provokacija.

Kitos aktualijos

2025 04 17
Atidaryta fotografijų paroda kviečia patirti mažus miško stebuklus
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodas sezoną pradeda naujos lauko parodos atidarymu: šiemet parką papuošė kūrėjos ir sodo darbuotojos Indrės Sekevičienės fotografijų paroda „Miškas. Mano meilė“. Joje – kasdienės ir kartu stebuklingos miško akimirkos, netikėti rakursai ir pačios gamtos ...
Plačiau
2025 04 16
Oranžerijoje vyksta tropinių drugių paroda
Aplankykite tropinį drugių soda oranžerijoje: čia jau plasnoja margaspalviai egozitški drugeliai. Kaip visada, tarp tropinių augalų galima pamatyti sklandančius ir tupinčius Afrikos, Filipinų, Centrinės ir Pietų Amerikos bei kitų kraštų drugius. Ekspozicijos drugiai nuolat keičia vieni kitus – kas ...
Plačiau
2025 04 15
Botanikos sodo darbuotojai – Lietuvos mokslų akademijos premija
Lietuvos mokslų akademija (LMA), siekdama skatinti jaunųjų mokslininkų ir doktorantų bei studentų kūrybinį aktyvumą, kasmet organizuoja jaunųjų mokslininkų ir doktorantų mokslinių darbų ir aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkursus. LMA prezidiumas, remdamasis konkurso rezultatais, jaunųjų mokslininkų ir doktorantų mokslinių ...
Plačiau
2025 04 09
„Materia medica“: paroda, skirta farmacijos mokslo istorijai
2025 m. balandžio 3 – gegužės 10 d. LSMU Lietuvos Medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje vyksta paroda "Materia Medica": joje nušviečiama Lietuvos farmacijos mokslo istorijos dalis, skirta augalinės, gyvūninės ir mineralinės kilmės biologiškai veikliųjų medžiagų gydomosioms savybėms.
Plačiau