Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodas prisijungė prie „Kaunas 2022“ inciatyvos švęsti Tarptautinę laimės dieną ir gausų būrį lankytojų sukvietė į „Laimingą pavasarį VDU Botanikos sode“. Laimingieji sodo lankytojai dalyvavo ekskursijoje, šoko, degustavo arbatas ir sėmėsi garsaus farmacininko Virgilijaus Skirkevičiaus išminties.
VDU Botanikos sode laimės diena prasidėjo „laimingų“ arbatų degustacija ir pasivaikščiojimu po pavasarėjantį Botanikos sodą ieškant pirmųjų žiedų. Ekskursiją vedusi Edita Braun lankytojams parodė įvairiose parko erdvėse pražydusius krokus, scyles, saulutes, raktažoles, apžiūrėjo jau didelius magnolijų žiedpumpurius, hamamelį, turkinį lazdyną ir kitus augalus. Be abejonės, aplankė ir šiuo metu itin didelio dėmesio sulaukusią tikrąją metasekvoją, kuri 60 metų jubiliejaus proga pirmą kartą pasipuošė žiedadulkes skleidžiančiais strobilais.
Apžiūrėjus parką ir oranžeriją, šokių studija „Viena linija“ sukvietė „nuo žemės pakeliančiam“ šokiui. Šviečiant pavasario saulei šalia oranžerijos skambėjo muzika ir judėjo linijinių šokių šokėjai ir jiems prijaučiantieji.
Po aktyvių pramogų lankytojai buvo sukviesti į konferencijų salę, kur laukė daug žinių suteikusi ir gerą nuotaiką spinduliavusi farmacininko Virgilijaus Skirkevičiaus paskaita „Kodėl reikia slėptis po lapu?“. Anot charizmatiškojo lektoriaus, laimės pojūtį žmogus turi išgyventi kiekvieną dieną negalvojant apie ateitį, išmokti „kvėpuoti gyvenimu“. „Reikia gyventi čia ir dabar. Aš dabar esu laimingas, kad jūs čia susirinkote. Jūs turite jausti laimę, kad pasipuošėte ir atėjote į šią paskaitą“, – sakė lektorius. V. Skirkevičius negailėjo receptų ir patarimų. Anot jo, žmogus turi supanašėti su bitėmis – imti bičiuliautis, atleisti, gaminti savyje medų. Medus tirpdo viską, kas bando nusėsti organizme, tad ši paralelė turi būti aktuali kiekvienam. Anot farmacininko, didelę įtaką mūsų ligoms daro stresinės situacijos, o viso imuniteto pagrindas – žmonės, kurie aukojasi dėl tavęs. Tad labai svarbų vaidmenį atlieka tėvų vaidmuo augančiam vaikui: tėvas turi būti teisingumo simbolis, mama negailėti atjautos, apkabinimo. „Nuo meilės sveikstama. Mes neturėsime laiko sugrįžti į praeitį. Reikia šiandien glausti, parodyti meilę, liesti“, – sakė lektorius.
Anot farmacininko, augalų vartojimas yra romantika, tačiau augalams reikia laiko ir kantrybės. Reikia žinoti, kam koks augalas tinka, nes vieną žmogų jis gali gydyti, o kitam atlikti „meškos paslaugą“.