Kiekvieną pavasarį Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos pirmakursiai dalį Biogeocenologijos praktikos atlieka VDU Botanikos sode: tvarko želdinius, sodina augalus, padeda kuratoriams įrengti naujas kolekcijas. Praktikos metu studentai susipažįsta su retųjų uoginių augalų įvairove, mokosi auginti ir prižiūrėti naujas, Lietuvoje dar mažai žinomas, perspektyvias sodo kultūras.
Šiemet darbavosi itin gausus studentų būrys, vadovaujamas kolegijos dėstytojo Henriko Stravinsko. Tad buvo nuversti didžiuliai darbų kalnai, kurie kiekvieną pavasarį tampa iššūkiu mažam Pomologijos sektoriaus kuratorių kolektyvui. Šaunūs talkininkai kartu su kuratoriais paruošė 25 arų plotą naujoms kolekcijoms, nušienavo vejas uoginių augalų kolekcijose, sutvarkė naują plotą, kuriame bus auginami miško uoginiai augalai, pasodino gyvatvorę, padėjo sutvarkyti šilauogių ir aktinidijų kolekcijas – ir tai toli gražu ne visi darbai, kuriais jaunuoliai prisidėjo prie VDU Botanikos sodo gražėjimo.
Praktikos metu įgytos žinios studentams pravers tęsiant studijas kolegijoje. Tikimasi, kad dalis jų grįš į botanikos sodą ir rinks duomenis baigiamiesiems darbams. Ateityje kolegijos absolventai galės kurti sodininkystės ir vaistažolininkystės ūkius, steigti ir prižiūrėti uoginių augalų plantacijas, savarankiškai spręsti pažangių technologijų kūrimo bei jų taikymo praktikoje problemas.