Šiemet minime 130-tąsias Karolio Vilhelmo Meisnerio (Karl Wilhelm Meißner) gimimo metines: 1925–1935 metais jis dirbo botanikos sode Kaune mokyto sodininko pareigose ir svariai prisidėjo prie sodo kūrimo ir profesionalaus puoselėjimo.
1923 m. liepos 8 d. Lietuvos botanikos mokslas atvertė naują puslapį – tądien iškilmingai pašventintas Lietuvos (nuo 1930 m. Vytauto Didžiojo) universiteto botanikos sodas, o Lietuvos Respublikos Prezidentas Aleksandras Stulginskis padėjo kertinį akmenį būsimai oranžerijai.
Naujojo botanikos sodo darbą ėmėsi organizuoti Botanikos katedros ir kartu botanikos sodo vedėju tapęs prof. Konstantinas Regelis, paskirtame daugiau nei 70 ha plote buvusio Aukštosios Fredos dvaro teritorijoje. Universiteto botanikos sodas buvo kuriamas kaip visos Lietuvos botanikos mokslų centras, kuriam reikėjo ir atitinkamos kvalifikacijos mokslininkų bei darbuotojų.
Vienu jų tapo Karolis Vilhelmas Meisneris (Karl Wilhelm Meißner), 1925–1935 metais dirbęs botanikos sode mokytojo sodininko pareigose.
Mokytojo sodininko pareigoms užimti buvo paskelbtas viešas konkursas, į kurį pageidavimų gauta iš Vokietijos, Rusijos, Rumunijos. Matematikos – Gamtos fakulteto taryba nusprendė, kad tinkamiausias šioms pareigoms – Karolis Meisneris, dirbęs mokytuoju sodininku labai panašiomis į Lietuvos klimato sąlygomis Peterburgo imperatoriškajame botanikos sode.
Dirbdamas Lietuvos universiteto botanikos sode Kaune, Karolis Meisneris tvarkė ir prižiūrėjo augalų kolekcijas, aprašinėjo augalus ir publikavo aprašus Lietuvos bei Vokietijos spaudoje, išleido sodo šiltnamių lankytojams skirtą trumpą vadovą – to meto botanikos populiarinimo knygelę „Vadovas. Trumpas vadovėlis lankantiems botanikos sodo šiltnamius“.
Nuo 1927 m. jis buvo atsakingas ir už sėklų mainų katalogo paruošimą: sėklų rinkimo ir keitimosi tradicija tarp pasaulio botanikos sodų prasidėjo dar XVIII amžiuje ir iki šių dienų išlieka labai svarbi priemonė gausinti botanikos sodų gyvąsias kolekcijas, skatinti jų bendradarbiavimą ir gauti moksliniams tyrimams reikalingą medžiagą.
1935 metais, K. Meisneriui išėjus iš botanikos sodo, jo darbus tęsė inspektorius (mokytas sodininkas) Jurgis Kuprevičius ir adjunktas – prof. K. Regelio padėjėjas A. Starostinas.
Apie Karolį Vilhelmą Meisnerį