VDU Botanikos sode buvo pristatytas projektas „Daugiatikslio miško atkūrimo ar įveisimo būdo skatinimas, siekiant ekonomiškai efektyvesnio ir draugiško aplinkai medynų formavimo „Projektas vykdomas pagal Lietuvos Kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Žinių perdavimas ir informavimo veikla“ veiklos sritį „Parama parodomiesiems projektams ir informavimo veiklai“. Projektas finansuojamas Europos žemės ūkio kaimo plėtros fondo ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšomis.
Projekto idėja – skatinti daugiatikslio miško atkūrimo ir įveisimo būdus. Tik taikant tame pačiame plote miško medžių, kalėdinių medelių, miško uoginių bei vaistinių augalų auginimą, bus galima labai pagreitinti investicijų į miško atkūrimą atsiperkamumą. Jau per pirmąjį medyno auginimo dešimtmetį būtų gaunamos pajamos, kurios viršys miško atkūrimo kaštus. Tokie daugiatikslio miško atkūrimo ir įveisimo tyrimai kitose šalyse dar tik pradedami vykdyti, o Lietuvoje tai pirmieji platesnio masto bandymai.
Doc. dr. A. Tebėra apžvelgė Lietuvos miškų ir žmonių veiklos istoriją, aptarė pastarųjų metų pokyčius miškininkystėje. Dr. Laima Česonienė pristatė miškų, kuriuose būtų palaikoma bioįvairovė, perspektyvas. Vystant darnų ūkininkavimą, miškuose atsižvelgiant į miško tipo ypatybes, turi būti plečiami įvairių vietinių augalų plotai, sodinimui juose parenkamos tinkamos žolinių bei sumedėjusių augalų rūšys.