VDU Botanikos sodas

29
birželio, 2017

Savo globojamą ąžuolą aplankė garsi antropologė prof. B. Galdikas

Vytauto Didžiojo universiteto botanikos sode viešėjo ir savo vardo ąžuolų giraitę aplankė garsi gamtosaugininkė ir antropologė, viena iškiliausių lietuvių kilmės mokslininkių prof. Birutė Galdikas.

„Kai atvykstu į Lietuvą, visada stengiuosi aplankyti šią giraitę. Įdomu matyti, kaip ąžuolai auga. Be to, ir VDU botanikos sodas keičiasi – kiekvieną kartą matau naujovių“, – sakė prof. B. Galdikas. Apžiūrėjusi gamtos paveldo sąraše esančių ąžuolų palikuonių giraitę, savo globojamą garsiojo Stelmužės ąžuolo palikuonį, mokslininkė susipažino su VDU botanikos parko kolekcijomis, apsilankė rožyne ir oranžerijoje, Aukštosios Fredos dvaro rūmuose.

Anot viešnios, įdomu į VDU botanikos sodą atvykti skirtingu metų laiku. „Taip dažniausia ir pavyksta. Džiaugiuosi, kad šį kartą pamačiau Jūsų rožyną. Jis – labai gražus. Pernai mano vizito metu rožės dar nežydėjo“, – sakė prof. B. Galdikas. Ypatingo viešnios dėmesio sulaukė rožių veislė ‘Chippendale’, sudomino ir dendrologinėje kolekcijoje pirmuosius žiedus skleidžiantis tulpmedis. Kartu su prof. B. Galdikas VDU botanikos sodo eksponatus apžiūrėjo ir mokslininkės sūnus Fredas bei praktikantė Nadia, apie vykdomus mokslinius tyrimus svečiams pasakojo VDU profesorė Vida Mildažienė.

Prof. Birutės Galdikas vardu pavadinta giraitė skaičiuoja šeštus metus. Joje susodintų ąžuoliukų pirmtakai yra ąžuolai, dar menantys pagonybės laikus – Šventybrasčio (Kėdainių r.), Šaravų (Kėdainių r.), Glitiškių (Vilniaus r.), Gojaus (Vilniaus r.), Mingėlų (Plungės r.), Stelmužės (Zarasų r.) ąžuolai. Šiuos ąžuoliukus, kurie yra daugelio gamtos paminklais paskelbtų šimtamečių ąžuolų genetiniai klonai, išaugino Kėdainių urėdijos girininkas Juozas Girinas, įskiepijęs šių medžių šakelėmis paprastojo ąžuolo poskiepius.

Kitos aktualijos

2025 04 17
Atidaryta fotografijų paroda kviečia patirti mažus miško stebuklus
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodas sezoną pradeda naujos lauko parodos atidarymu: šiemet parką papuošė kūrėjos ir sodo darbuotojos Indrės Sekevičienės fotografijų paroda „Miškas. Mano meilė“. Joje – kasdienės ir kartu stebuklingos miško akimirkos, netikėti rakursai ir pačios gamtos ...
Plačiau
2025 04 16
Oranžerijoje vyksta tropinių drugių paroda
Aplankykite tropinį drugių soda oranžerijoje: čia jau plasnoja margaspalviai egozitški drugeliai. Kaip visada, tarp tropinių augalų galima pamatyti sklandančius ir tupinčius Afrikos, Filipinų, Centrinės ir Pietų Amerikos bei kitų kraštų drugius. Ekspozicijos drugiai nuolat keičia vieni kitus – kas ...
Plačiau
2025 04 15
Botanikos sodo darbuotojai – Lietuvos mokslų akademijos premija
Lietuvos mokslų akademija (LMA), siekdama skatinti jaunųjų mokslininkų ir doktorantų bei studentų kūrybinį aktyvumą, kasmet organizuoja jaunųjų mokslininkų ir doktorantų mokslinių darbų ir aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkursus. LMA prezidiumas, remdamasis konkurso rezultatais, jaunųjų mokslininkų ir doktorantų mokslinių ...
Plačiau
2025 04 09
„Materia medica“: paroda, skirta farmacijos mokslo istorijai
2025 m. balandžio 3 – gegužės 10 d. LSMU Lietuvos Medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje vyksta paroda "Materia Medica": joje nušviečiama Lietuvos farmacijos mokslo istorijos dalis, skirta augalinės, gyvūninės ir mineralinės kilmės biologiškai veikliųjų medžiagų gydomosioms savybėms.
Plačiau