Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sode 2018 m. rugsėjo 5 d. vyko seminaras „Pomologijos mokslas Lietuvoje: tikslai, darbai ir pasiekimai“, skirtas VDU Botanikos sodo 95-mečiui paminėti. Renginį organizavo Pomologinių kolekcijų sektorius.
Aptarti pomologijos mokslą atvyko kolegos iš Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro Sodininkystės ir daržininkystės instituto, Aleksandro Stulginskio universiteto, Kauno technologijos universiteto Maisto instituto, Gamtos tyrimo centro Botanikos instituto, Vilniaus universiteto Botanikos sodo, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos. Gausus susirinkusiųjų būrys išklausė pranešimus apie uoginių augalų mokslinius tyrimus VDU Botanikos sode (dr. habil. R. Daubaras, dr. L. Česonienė), stambiauogės ir paprastosios spanguolės uogų biologiškai aktyvių medžiagų ir etanolinių ekstraktų ypatybes (dr. I. Jasutienė, dr. A. Šarkinas), uogų ir jų šalutinių perdirbimo produktų valorizaciją (dr. R. Bobinaitė, prof. P. Viškelis) bei sėklinių sklypų tinklo sukūrimą Lietuvos vaistinių, uoginių ir aromatinių augalų genetinių išteklių išsaugojimui in-situ (dr. J. Labokas, dr. B. Karpavičienė).
Seminaro dalyviai ne tik pasidalino savo patirtimi ir pasikeitė nuomonėmis apie vykdomus tyrimus, perspektyvias tyrimų kryptis, bet ir apžiūrėjo Pomologinių kolekcijų sektoriaus moksliniais pagrindais sukauptas šilauogių, spanguolių, aktinidijų, putinų ir kitas kolekcijas. Buvo akcentuota didžiulė šių kolekcijų vertė mokslinių tyrimų plėtrai ir įvairaus amžiaus lankytojų grupių edukacijai bei ūkininkų konsultavimui. Numatytos tolimesnės bendradarbiavimo gairės perspektyviausių uoginių augalų tyrimuose.