VDU Botanikos sodas

18
birželio

Per Lietuvą vilnijo Žavėjimosi augalais dienos renginiai

Kiekvieną gegužę Lietuva, kartu su pasauliu, mini tarptautinę žavėjimosi augalais dieną – Žavadienį. Ir nors šiemet pandemija pakoregavo visuomenei skirtų renginių formatą, vis dėlto įvairios įstaigos ir organizacijos išradingai paminėjo Žavadienį su savo kolektyvais ir ne tik.

Nacionalinis šventės kuratorius – Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodas Kaune jau tradiciškai Žavadienio proga skelbė didžiausios Lietuvoje vikšro formos skroblų gyvatvorės „Šimtakojo“ gimtadienį, kuris sulaukė  dešimčių sveikinimų iš įvairių priešmokyklinio ugdymo įstaigų auklėtinių, piešusių savo pačių kurtus atvirukus-sveikinimus.

Į virtualią ekskursiją pasivaikščioti po sodą šimtus žiūrovų sukvietė gidė Edita Braun.

Virtualioje botaninėje viktorinoje susirungė ir žinias pasitikrino 6-10 klasių moksleiviai.

Botanikos sodo salą puošiančias floristines kompozicijas gyvais žiedais atnaujino Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro floristės.

Ryškiu Žavadienio akcentu tapo popietėje atidaryta fotografo Aleksandro Macijausko fotografijų paroda „Išeinantys medžiai“.

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centre gegužės 18 d. vykusiame virtualiame renginyje „Doctoral studies at LAMMC: experience and prospects“ trys doktorantai pasidalijo savo patirtimi studijuojant doktorantūrą. LAMMC direktorius dr. Gintaras Brazauskas sveikino visus susirinkusiuosius ir džiaugėsi, kad Europos augalų tyrimų asociacijos (EPSO) iniciatyva kasmet minimas „Augalų žavadienis“. Šiemet Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centre jis buvo skirtas plačiau aptarti doktorantūros studijų galimybes.

 

Kelmės r. Šedbarų pradinė mokykla-daugiafunkcis centras organizavo Respublikinę ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, jų tėvų (globėjų) ir mokytojų virtualią nuotraukų parodą „Augalų žavadienis“, skirtą Tarptautiniai augalų žavėjimosi dienai paminėti. Paroda buvo organizuojama nuo balandžio 14 iki gegužės 14 d. Sulaukta 684 nuotraukų ar nuotraukų koliažų su centro aplinkoje žydinčiais augalais iš 134 ugdymo įstaigų.

Taip pat suorganizuota respublikinė pradinių klasių mokinių „Kūrybinė žavadienio vitrina“.

Žavadienį paminėjo ir Šeduvos lopšelio-darželio auklėtiniai.

VU Šiaulių akademijos Botanikos sode šios šventės proga vyko „Odė pavasario džiaugsmui“ ir fotografijų konkursas.

Klaipėdos universiteto botanikos sodas organizavo talką KU bendruomenei, kurios metu įrengtas gėlynas prie rektorato pastato. O pačiam Botanikos sode vyko renginys klaipėdiečiams ir miesto svečiams „Pavasario Alasas“.

2021 06 18

Kitos aktualijos

2024 04 19
Didysis tulpių žydėjimas prasidėjo!
2024 04 19 Nors orai šiluma nelepina, tačiau mūsų sode didysis tulpių žydėjimas jau pasirengęs tikram spalvų sprogimui: trečiąją balandžio savaitę pradėjo masiškai skleistis Darvino hibridai, Fosterio, pilnavidurės tulpės, pradeda skleistis Triumfo ir net tokios įprastai vėlyvos kaip lelijažiedės, ...
Plačiau
2024 04 12
Dviejų botanikos sodų bendradarbiavimą įamžino pasodintas vaismedis
Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo ir Strasbūro universiteto Botanikos sodo draugystė užsimezgė 2023 m. rudenį, kai minint Ukrainos derybų dėl stojimo į Europos sąjungą pradžią, į Briuselį ir Strasbūrą europarlamentaro Petro Auštrevičiaus iniciatyva buvo atvežtos ir pasodintos ukrainiečiams ramybę ...
Plačiau
2024 04 08
Botanikos sode kuriasi „Dėdės Gedo elfų“ kaimelis
Vos sprindžio dydžio nameliai su miniatiūrinėmis detalėmis ima dygti Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode. Link vaikų žaidimų aikštelės keliaujantys smalsieji sodo lankytojai turi būti akyli – senuose kelmuose ar medžių pašaknėse jie gali išvysti ir gėrėtis Gedimino Visockio kūriniais. ...
Plačiau
2024 04 03
Mokslininkės tyrimų objektas – augalų lapai: nuo pritaikomumo mitybai iki įtakos mūsų mikrobiotai
2024 04 03 VDU Botanikos sodo Pomologijos mokslų sektoriuje besidarbuojanti mokslininkė – doktorantė Viktorija Januškevičė gilinasi į maistines ir funkcines augalų savybes, o pastaraisiais metais savo dėmesį nukreipė į šaltalankių, kanapių ir širdinių aralijų lapus, tirdama jų bioaktyviąsias, antioksidacines ...
Plačiau