VDU Botanikos sodas

10
kovo, 2016

Paukščių dienos proga VDU Kauno botanikos sodas pasipuošė dešimtimis naujų inkilų

 

Tradiciją kovo 10-tąją šventiškai paminėti Paukščių dieną pradėjo dar Tadas Ivanauskas, 1922 metais čia, dabartinio VDU Kauno botanikos sodo teritorijoje, suorganizavęs pirmąją tokią šventę. Manoma, kad 40-ties paukščių diena liaudyje ji buvo pavadinta todėl, kad maždaug tiek rūšių paukščių kovo pradžioje grįžta į Lietuvą iš kitų kraštų.

Tiesa, kaip šventės metu papasakojo Žuvinto biosferos rezervato direkcijos vadovas Arūnas Pranaitis, būtų  be galo sunku pasakyti, kiek iš tiesų paukščių rūšių šiandien jau yra parskridusios – kasmet šis skaičius keičiasi, priklausomai nuo pavasario šiltumo.

„Inkilai turėtų būti neryškūs, nekrintantys į akis, kabinami vietose, kur būtų kuo mažiau trikdoma perinčių paukščių ramybė. Dabar – pats metas kabinti inkilus, kuriuose, neabejoju, jau po poros savaičių apsigyvens sparnuoti naujakuriai, o apie vasaros vidurį Botanikos sode jau straksės jūsų inkiluose išaugę paukščiukai“, – savo nedidelėje paskaitėlėje apie paukščius ir inkilų kabinimą pasakojo A. Pranaitis susirinkusiems jauniesiems paukščių mylėtojams.

VDU Kauno botanikos sodo direktoriui dr. Nerijui Jurkoniui  dovaną – varnėnams skirtus inkilus – perdavė Kauno tardymo izoliatoriaus atstovai, o dainomis ir muzikavimu sugrįžtančius paukštelius sveikino  Kauno J. Dobkevičiaus progimnazijos ir Šv. Pranciškaus gimnazijos auklėtiniai. Iš viso vaikai atsinešė per tris dešimtis inkilų, kuriuos namuose darėsi patys ar padedami tėvelių.

Paukščiams skirtą ekspoziciją ir edukacinę programą apie paukščių migraciją paruošė Lietuvos zoologijos sodo specialistės, atsivežusios ir sodo augintinių – tropinių paukštelių.

Šventę vainikavo ne tik Gyvūnų globėjų asociacijos savanorių augintiniai Kira ir Bruno, pademonstravę vaikams šaunią paklusnumo programą, bet ir dangumi praskridusi sugrįžusių gervių virtinė.

Kitos aktualijos

2025 04 17
Atidaryta fotografijų paroda kviečia patirti mažus miško stebuklus
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodas sezoną pradeda naujos lauko parodos atidarymu: šiemet parką papuošė kūrėjos ir sodo darbuotojos Indrės Sekevičienės fotografijų paroda „Miškas. Mano meilė“. Joje – kasdienės ir kartu stebuklingos miško akimirkos, netikėti rakursai ir pačios gamtos ...
Plačiau
2025 04 16
Oranžerijoje vyksta tropinių drugių paroda
Aplankykite tropinį drugių soda oranžerijoje: čia jau plasnoja margaspalviai egozitški drugeliai. Kaip visada, tarp tropinių augalų galima pamatyti sklandančius ir tupinčius Afrikos, Filipinų, Centrinės ir Pietų Amerikos bei kitų kraštų drugius. Ekspozicijos drugiai nuolat keičia vieni kitus – kas ...
Plačiau
2025 04 15
Botanikos sodo darbuotojai – Lietuvos mokslų akademijos premija
Lietuvos mokslų akademija (LMA), siekdama skatinti jaunųjų mokslininkų ir doktorantų bei studentų kūrybinį aktyvumą, kasmet organizuoja jaunųjų mokslininkų ir doktorantų mokslinių darbų ir aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkursus. LMA prezidiumas, remdamasis konkurso rezultatais, jaunųjų mokslininkų ir doktorantų mokslinių ...
Plačiau
2025 04 09
„Materia medica“: paroda, skirta farmacijos mokslo istorijai
2025 m. balandžio 3 – gegužės 10 d. LSMU Lietuvos Medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje vyksta paroda "Materia Medica": joje nušviečiama Lietuvos farmacijos mokslo istorijos dalis, skirta augalinės, gyvūninės ir mineralinės kilmės biologiškai veikliųjų medžiagų gydomosioms savybėms.
Plačiau