VDU Botanikos sodas

11
kovo

Paukščių dieną – virtuali paskaita visai Lietuvai

Jau daug metų VDU Botanikos sodas Kaune mini 40-ties paukščių dieną: manoma, kad maždaug tiek paukščių rūšių jau būna grįžusių į Lietuvą kovo pradžioje. Įprastai šios šventės metu vykdome edukacines bei švietėjiškas veiklas, sode klega moksleivių ir darželinukų grupės, vedamos specializuotos ekskursijos lankytojams. Gidai ir profesionalūs ornitologai pasakoja ne tik apie margaspalvį paukščių pasaulį, bet ir apie pačiame Botanikos sode gyvenančius sparnuočius bei dalija patarimus, kaip tapti paukščių pagalbininkais, statant ir kabinant jų namus – inkilus.

 

Šie metai vis dėlto buvo kitokie ir Paukščių dieną pasitikome be lankytojų. Todėl nusprendėme šventę organizuoti virtualiai ir į ją pakviesti visą Lietuvą! Gyvos transliacijos metu Lietuvos moksleivių neformaliojo švietimo centro specialistas, ornitologas Gediminas Petkus minėjo šiuo metu jau girdimus paukščius, pademonstravo įdomiausius inkilus ir papasakojo jų kabinimo taisykles, kviesdamas gamintis ir kabinti inkilus kiekvieną iš mūsų. Juolab kad, pasak Gedimino, juos galima kabinti ištisus metus!

 

Šios šventinės transliacijos metu taip pat pristatėme ir atnaujintą Botanikos sodo Inkilų klasę, kurią papuošė pasaulyje itin populiarus natūralaus paukščių sparnų dydžio stendas, kviečiantis pasimatuoti savo išskleistas rankas su išskleistais paukščio sparnais. Specialiai dailininkės Botanikos sodui sukurtame paveiksle pavaizduoti paukščiai, kurių beveik visi gyvena ir čia, VDU Botanikos sode Kaune: nuo didžiojo baltojo garnio ar didžiojo dančiasnapio iki gulbės nebylės ir naminės pelėdos.

Lauksime ir jūsų išskleistų rankų nuotraukų prie šio stendo bei pasidalijimų socialiniuose tinkluose!

2021 03 11