VDU Botanikos sodas

29
kovo, 2016

Mūsų jaunasis tyrėjas – baigiamajame konkurso etape!

Puiki komanda ir dar puikesnis jos įvertinimas: VDU Kauno botanikos sodo Jaunųjų tyrėjų būrelio moksleivis Mantas Vaitkevičius, vadovaujamas Jolantos Šernienės, dalyvavo Europos sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse, kuriame jo darbas „Karbazolų biodegradacijos tyrimai“ buvo atrinktas į nacionalinio etapo baigiamąjį turą.

Jaunųjų mokslininkų konkursui moksleiviai iš visos Lietuvos teikia įvairių disciplinų mokslinius darbus, tuo tarpu Mantas savo darbe gilinosi, kaip augalai gali skaidyti teršalus. Buvo atlikti bandymai tiek su mikroorganizmais, tiek su augalais – mėgintuvėliuose auginamomis rožėmis ir drebulėmis.

Šiandien didžiausią dalį mus supančios aplinkos teršalų sudaro organiniai junginiai, iš kurių labiausiai paplitę dėl žmogaus veiklos susidarantys policikliniai aromatiniai angliavandeniliai (PAA), aptinkami ore, dirvožemyje, nuosėdose. Pagrindinis PAA taršos šaltinis pastaraisiais dešimtmečiais yra pramoninė gamyba, transportavimas, dujų ir plastiko atliekų deginimas. Pedagogės J. Šernienės vadovaujamas Mantas savo darbe tyrė teršalų biologinio skaidymo galimybes gamtinėmis sąlygomis.

Jaunasis tyrėjas savo darbe sulaukė didelės pagalbos ir palaikymo iš LAMMC Miškų instituto Miško augalų biotechnologijų laboratorijos vedėjos dr. Sigutės Kuusienės ir VDU Gamtos mokslų fakulteto Biochemijos katedros doktorantės Neringos Venclauskaitės.

VDU Kauno botanikos sodo Jaunųjų tyrėjų būrelio užsiėmimus lanko penkiolika 10-12 klasių moksleivių iš Kauno miesto ir rajono. Šie smalsūs, gabūs ir sumanūs vaikai būrelyje atlieka tiriamąją veiklą, eksperimentus, taiko teorines žinias praktiškai, dalyvauja konkursuose ir gilinasi į juos dominančias botanikos, chemijos, aplinkosaugos bei kitas sritis.

Kitos aktualijos

2025 04 17
Atidaryta fotografijų paroda kviečia patirti mažus miško stebuklus
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodas sezoną pradeda naujos lauko parodos atidarymu: šiemet parką papuošė kūrėjos ir sodo darbuotojos Indrės Sekevičienės fotografijų paroda „Miškas. Mano meilė“. Joje – kasdienės ir kartu stebuklingos miško akimirkos, netikėti rakursai ir pačios gamtos ...
Plačiau
2025 04 16
Oranžerijoje vyksta tropinių drugių paroda
Aplankykite tropinį drugių soda oranžerijoje: čia jau plasnoja margaspalviai egozitški drugeliai. Kaip visada, tarp tropinių augalų galima pamatyti sklandančius ir tupinčius Afrikos, Filipinų, Centrinės ir Pietų Amerikos bei kitų kraštų drugius. Ekspozicijos drugiai nuolat keičia vieni kitus – kas ...
Plačiau
2025 04 15
Botanikos sodo darbuotojai – Lietuvos mokslų akademijos premija
Lietuvos mokslų akademija (LMA), siekdama skatinti jaunųjų mokslininkų ir doktorantų bei studentų kūrybinį aktyvumą, kasmet organizuoja jaunųjų mokslininkų ir doktorantų mokslinių darbų ir aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkursus. LMA prezidiumas, remdamasis konkurso rezultatais, jaunųjų mokslininkų ir doktorantų mokslinių ...
Plačiau
2025 04 09
„Materia medica“: paroda, skirta farmacijos mokslo istorijai
2025 m. balandžio 3 – gegužės 10 d. LSMU Lietuvos Medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje vyksta paroda "Materia Medica": joje nušviečiama Lietuvos farmacijos mokslo istorijos dalis, skirta augalinės, gyvūninės ir mineralinės kilmės biologiškai veikliųjų medžiagų gydomosioms savybėms.
Plačiau