VDU Botanikos sodas

12
sausio, 2024

Kviečiame balsuoti „Vaistinis augalas 2024“ rinkimuose!

Šimto metų jubiliejų švenčiantis Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo Vaistinių augalų skyrius kartu su Lietuvos farmacijos sąjunga ir partneriais kviečia balsuoti „Vaistinio augalo 2024“ rinkimuose: atiduokite savo balsą už, jūsų nuomone, labiausiai šių metų vaistažolės vardo vertą augalą!

Organizatoriai pabrėžia, kad renkant metų vaistinį augalą, siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į vaistinių augalų pažinimo svarbą ir jų racionalų praktinį naudojimą įvairiose srityse. O tai reiškia: supažindinti ne tik su augalinių vaistinių preparatų gydomosiomis savybėmis, bet ir kontraindikacijomis, šalutiniais ir nepageidaujamais poveikiais bei sąveika su įvairiais kitais vaistais.

Rinkimus organizuoja Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo Vaistinių ir prieskoninių augalų mokslo sektorius, Lietuvos farmacijos sąjunga, UAB „Švenčionių vaistažolės“, UAB „Aconitum“.

Šie rinkimai skirti paminėti VDU Botanikos sodo Vaistinių augalų skyriaus įkūrimo 100-ąsias metines.

Balsuoti už 2024-iųjų metų vaistinį augalą galite čia.

 

Balsavimas vyks iki 2024 m. vasario 11 d.

 

„Vaistinio augalo 2024“ rinkimų komisijos nariai ekspertai rezultatus paskelbs 2024 m. vasario 16 d.

 

Rinkimų komisijos sudėtis

Komisijos pirmininkė: prof. habil. dr. Ona Ragažinskienė, VDU Botanikos sodo Mokslo skyriaus Vaistinių ir prieskoninių augalų mokslo sektoriaus vadovė, Lietuvos farmacijos sąjungos prezidentė, Nacionalinės sveikatos tarybos narė, Lietuvos nusipelniusi sveikatos apsaugos darbuotoja

Sekretorė: Rūta Matulaitienė, farmacijos magistrė, vaistininkė, Lietuvos farmacijos sąjungos atsakingoji sekretorė.

Nariai: Miglė Domeikienė (LR Sveikatos apsaugos ministerijos Farmacijos politikos departamento Farmacinės veiklos skyriaus vedėja), dr. Rima Balanaškienė (UAB „Aconitum“ gen. direktorė), dr. Elmantas Pocevičius (UAB „Švenčionių vaistažolės“ direktorius), prof. habil. dr. Nijolė Savickienė (LSMU Farmacijos fakultetas, Endobiogenikos ir integralios fiziologijos asociacijos prezidentė), prof. Sonata Trumbeckaitė (LSMU Farmacijos fakulteto Farmakognozijos katedros vedėja), prof. dr. Loreta Kubilienė („Farmacija ir laikas“ vyr. redaktorė, LSMU Farmacijos fakulteto profesorė), prof. dr. Petras Rimantas Venskutonis (KTU Cheminės technologijos fakultetas Maisto mokslo ir technologijos katedra, Tarptautinės Maisto mokslo ir technologijų akademijos narys (IAFoST)), doc. dr. Tauras Antanas Mekas (LSMU Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejaus direktorius), Zenona Šimaitienė (vaistininkė, medicinos ir farmacijos istorikė).