VDU Botanikos sodas

21
liepos

„Kvapų naktis“ VDU Botanikos sode subūrė ir užbūrė tūkstančius lankytojų

Liepos 19–20 d. VDU Botanikos sodas tapo muzikos, edukacijų, prisistatymų, pažinimo, degustacijų, sveikatinimo oaze.  Čia gausų lankytojų būrį sutraukė tradicija tapęs renginys „Kvapų naktis“.

„Šeštą kartą organizuotas renginys šiemet išaugo į dviejų dienų festivalį. Botanikos sodo erdvėse klausytis koncertų, dalyvauti edukacijose, degustacijose, ekskursijose, išbandyti įvairiausias siūlomas atrakcijas susirinko apie 5 000 lankytojų. Džiugu, kad tokio formato renginiai domina ne tik kauniečius, bet ir turistus – „Kvapų naktyje“ sulaukėme svečių iš Amerikos, Indonezijos, Indijos, Japonijos, Sakartvelo, jau gauname klausimų ir apie kitų metų renginį“, – sakė VDU Botanikos sodo Paslaugų ir edukacijos skyriaus vadovė Kristina Mulevičienė.

Siūlė įvairias pramogos visai šeimai

Renginys siūlė gausybę pramogų įvairiausio amžiaus ir pomėgių žmonėms. Šeimoms su vaikais „Kvapų naktyje“ buvo skirta ne viena programa. Kauno miesto muziejaus Miko ir Kipro Petrauskų skyrius kvietė į linksmą edukacinį žaidimą „Palapinė, kelionė ir muzika“. Žaidimo dalyviai leidosi į pažintinę kelionę po lietuviškos muzikos pasaulį: susipažino su svarbiausiomis lietuvių muzikos asmenybėmis, įvykiais ir datomis, lavino savo pastabumą. Lietuvos zoologijos sodo atstovai kvietė kvapų pagalba pažinti gyvūnus, miškininkas Raimundas Ereminas siūlė linksmą nuotykį visai šeimai – „Pasimatuok eigulio kepurę“, nuostabą kėlė parodomoji arboristų programa.

Nuo paskaitų su degustacijomis iki rebefingo

Sode vyko gausybė paskaitų su degustacijomis: lankytojai ragavo VDU Botanikos sodo arbatas, uogas, susipažino ir degustavo daug kam pirmą kartą matomus tropinius vaisius, susirinkusiems svečiams „Žali žali“ vykdė žinių suteikiančias valgomųjų daigelių edukacijas su degustacijomis. Renginio dalyvius VDU Botanikos sodo ekspertai ir kviestiniai svečiai supažindino su įdomiąja botanika: retaisiais ir saugomais Lietuvos augalais, kvepiančiais medžiais ir krūmais, kvapiaisiais žoliniais augalais, kvapiąja egzotika oranžerijoje, pasakojo apie sveikatos ekologiją, pelkinių vingiorykščių naudą, levandų įvairovę, mėtų panaudojimo galimybes, prieskonines žoleles, oro klimato įtaką žmonių sveikatai ir kitas įdomias sferas.

Jaukiai susėdusieji rožyne galėjo išbandyti „Ice dunes“ skonių ir muzikos terapiją: skanavo trijų grupių „Miškas“, „Rytai“ ir „Rūgštis“ ledų, kurie buvo pristatomi kartu su Pauliaus Kilbausko ir Vyginto Kisevičiaus @Roofsound sukurtais garsais. Atokesniuose sodo kampeliuose taip pat netrūko veiksmo: čia raitelių laukė žirgai ir poniai, po senais medžiais buvo galima pailsėti nuo šurmulio ir panirti į save – dalyvavo rebefingo sesijose. Prie tolimiausio tvenkinio vaikai ir suaugusieji buvo kviečiami ir į pačią tikriausią pirtį: „Ten, kur gera“ komanda – Asta ir Giedrius Bučai – pasakojo apie pirties naudą, supažindino su pirčių aromatais, arbatomis, norintieji galėjo pasimėgauti masažu.

Sujungė skirtingus pojūčius

Didelio lankytojų susidomėjimo sulaukė įspūdingos fotoklajonės su išskirtinai skvarbaus fotožvilgsnio savininku, fotografu Mariumi Čepuliu. Jis pasakojo apie kvapus – kokia kvapo, uoslės svarba gyvūnams – paukščiams, žvėrims, kokius būdus pasirenka norėdamas užmaskuoti savo kvapą norėdamas kaip įmanoma iš arčiau nufotografuoti laukinius gyvūnus. Temstant VDU Botanikos sodo mokslo darbuotoja dr. Asta Malakauskienė atvėrė duris į žavingą švytinčių organizmų pasaulį.

Renginyje lankytojus stebino ir įspūdingos fotosesijų vietos. Magiška dvasia ir tobulais kadrais rūpinosi išradingoji fotografė Jūratė Vilkelė „JurArt‘s“ su dekoratorių komanda – būsimus modelius puošė teminiais drabužiais, o vizažistės rūpinosi makiažu.

Supažindino su Lietuvos kūrėjų darbais

„Kvapų nakties“ lankytojams buvo pristatomas „Kūrybos podiumas“ – rožyne žengė modeliai, pristatantys Lietuvos kūrėjų drabužių ir aksesuarų kolekcijas. Vaizdus papildė muzikos garsai – I. Kazlauskaitės ir akordeonisto, tarptautinių konkursų laureato V. Danieliaus duetas. Įvairiausiose sodo kertelėse įsikūrę, kruopščiai pagal veiklos profilį atrinkti mugės dalyviai net ir patiems išrankiems lankytojams siūlė įdomių rankų darbo detalių, aksesuarų, meno dirbinių, skonių kiemelyje kvepėjo vietoje kepamas šakotis.

Užbūrė vaizdais ir solistų balsais

Abu renginio vakarus vainikavo aukšto meninio lygio atlikėjų koncertai. Penktadienio kulminacija tapo naktinė programa „Gyvenimas Aukštosios Fredos dvare“. Ant rūmų sienų vaizdo projekcijos atkūrė senojo rūmų gyvenimo vaizdus, o magiškais muzikos garsais lankytojus užbūrė Egidijus Bavikinas, Akvilė Garbenčiūtė ir Kristina Siurbytė. Šeštadienį į didžiausią Lietuvos rožyną viliojo aksominis Evelinos Sašenko balsas – kelionėje aplink pasaulį lankytojai pasinėrė į muzikinius potyrius su dainomis, skambančiomis įvairiausiose mūsų planetos vietose. Lankytojai vertino dainininkės šiltą bendravimą ir nuoširdumą.

Šie koncertai – ne vieninteliai meniniai renginio intarpai. Jaukiai įsitaisiusiems Botanikos sodo augalų draugijoje, vyko poezijos skaitymai, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos teatro „Jovaras“ pasirodymas, Ivono Pradelio „Paryžiaus traukinys, ponia“. Spektaklis kalbėjo apie tai, kad kartais tereikia sustoti, įsiklausyti ir pažiūrėti. Nebūtina mąstyti, nebūtina svajoti, nebūtina skaičiuoti – nereikia skubėti į Paryžiaus traukinį, kad rastum savo laimę.

Išrinko kvapiausią augalą

Tradiciškai renginio lankytojai galėjo balsuoti už kvapiausią augalą – smeigti įvairiaspalves vėliavėles šalia favoritų. Kvapiausiu 2019 metų augalu tapo rožė ˈCrown Princess Margaretaˈ. Iš renginio lankytojai išvyko nešini pačių komponuotomis puokštėmis: po VDU Botanikos sodo gėlių parodos nuostabūs žiedai buvo išdalinti visiems norintiems.

 

Kitos aktualijos

2019 08 05
Jaunųjų gamtininkų dienos stovykla
Tegul vaikų vasara būna turininga! VDU Botanikos sodas kviečia į Jaunųjų gamtininkų dienos stovyklą: linksmieji eksperimentai, floristikos dirbtuvėlės, išvykos, daug laiko gryname ore, orientacinės varžybos, nauji draugai ir puikios edukatorės. Išsamesnė informacija ir registracija tel. +370 (610) 49469, el. p. ...
Plačiau
2019 07 16
„Kvapų nakties“ PROGRAMA
Liepos 19–20 d. Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodas (Ž. E. Žilibero g. 6, Kaunas) kvies išskirtinei pažinčiai su kvepiančiu, nepažintų formų, skonių ir savybių augalų pasauliu. Renginyje „Kvapų naktis“ duris vers grožio, amatų, skonių, kvapų, kūrėjų kiemelis su daugybe ...
Plačiau
2019 07 15
Įspūdingoji „Kvapų naktis“ užlies VDU Botanikos sodo erdves
Liepos 19–20 d. Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodas (Ž. E. Žilibero g. 6, Kaunas) jau šeštą kartą suburs gamtos, kultūros mylėtojus – viename didžiausių savo renginių „Kvapų naktis“ siūlys plačią paskaitų, edukacijų, ekskursijų paletę, leis pasitelkti skirtingas jusles išgirsti, ...
Plačiau
2019 07 15
VDU Botanikos sodą spalvina astilbės
Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode Kaune (Ž. E. Žilibero g. 6) įkurta didžiausia Lietuvoje astilbių kolekcija-ekspozicija jau žavi įvairiaspalviais žiedais ir skirtingomis šluotelių formomis.   „Prieš trejus metus įkurta astilbių ekspozicija lankytojus supažindina su senosiomis ir naujomis veislėmis. 8,5 ...
Plačiau