VDU Botanikos sodas

21
liepos

„Kvapų naktis“ VDU Botanikos sode subūrė ir užbūrė tūkstančius lankytojų

Liepos 19–20 d. VDU Botanikos sodas tapo muzikos, edukacijų, prisistatymų, pažinimo, degustacijų, sveikatinimo oaze.  Čia gausų lankytojų būrį sutraukė tradicija tapęs renginys „Kvapų naktis“.

„Šeštą kartą organizuotas renginys šiemet išaugo į dviejų dienų festivalį. Botanikos sodo erdvėse klausytis koncertų, dalyvauti edukacijose, degustacijose, ekskursijose, išbandyti įvairiausias siūlomas atrakcijas susirinko apie 5 000 lankytojų. Džiugu, kad tokio formato renginiai domina ne tik kauniečius, bet ir turistus – „Kvapų naktyje“ sulaukėme svečių iš Amerikos, Indonezijos, Indijos, Japonijos, Sakartvelo, jau gauname klausimų ir apie kitų metų renginį“, – sakė VDU Botanikos sodo Paslaugų ir edukacijos skyriaus vadovė Kristina Mulevičienė.

Siūlė įvairias pramogos visai šeimai

Renginys siūlė gausybę pramogų įvairiausio amžiaus ir pomėgių žmonėms. Šeimoms su vaikais „Kvapų naktyje“ buvo skirta ne viena programa. Kauno miesto muziejaus Miko ir Kipro Petrauskų skyrius kvietė į linksmą edukacinį žaidimą „Palapinė, kelionė ir muzika“. Žaidimo dalyviai leidosi į pažintinę kelionę po lietuviškos muzikos pasaulį: susipažino su svarbiausiomis lietuvių muzikos asmenybėmis, įvykiais ir datomis, lavino savo pastabumą. Lietuvos zoologijos sodo atstovai kvietė kvapų pagalba pažinti gyvūnus, miškininkas Raimundas Ereminas siūlė linksmą nuotykį visai šeimai – „Pasimatuok eigulio kepurę“, nuostabą kėlė parodomoji arboristų programa.

Nuo paskaitų su degustacijomis iki rebefingo

Sode vyko gausybė paskaitų su degustacijomis: lankytojai ragavo VDU Botanikos sodo arbatas, uogas, susipažino ir degustavo daug kam pirmą kartą matomus tropinius vaisius, susirinkusiems svečiams „Žali žali“ vykdė žinių suteikiančias valgomųjų daigelių edukacijas su degustacijomis. Renginio dalyvius VDU Botanikos sodo ekspertai ir kviestiniai svečiai supažindino su įdomiąja botanika: retaisiais ir saugomais Lietuvos augalais, kvepiančiais medžiais ir krūmais, kvapiaisiais žoliniais augalais, kvapiąja egzotika oranžerijoje, pasakojo apie sveikatos ekologiją, pelkinių vingiorykščių naudą, levandų įvairovę, mėtų panaudojimo galimybes, prieskonines žoleles, oro klimato įtaką žmonių sveikatai ir kitas įdomias sferas.

Jaukiai susėdusieji rožyne galėjo išbandyti „Ice dunes“ skonių ir muzikos terapiją: skanavo trijų grupių „Miškas“, „Rytai“ ir „Rūgštis“ ledų, kurie buvo pristatomi kartu su Pauliaus Kilbausko ir Vyginto Kisevičiaus @Roofsound sukurtais garsais. Atokesniuose sodo kampeliuose taip pat netrūko veiksmo: čia raitelių laukė žirgai ir poniai, po senais medžiais buvo galima pailsėti nuo šurmulio ir panirti į save – dalyvavo rebefingo sesijose. Prie tolimiausio tvenkinio vaikai ir suaugusieji buvo kviečiami ir į pačią tikriausią pirtį: „Ten, kur gera“ komanda – Asta ir Giedrius Bučai – pasakojo apie pirties naudą, supažindino su pirčių aromatais, arbatomis, norintieji galėjo pasimėgauti masažu.

Sujungė skirtingus pojūčius

Didelio lankytojų susidomėjimo sulaukė įspūdingos fotoklajonės su išskirtinai skvarbaus fotožvilgsnio savininku, fotografu Mariumi Čepuliu. Jis pasakojo apie kvapus – kokia kvapo, uoslės svarba gyvūnams – paukščiams, žvėrims, kokius būdus pasirenka norėdamas užmaskuoti savo kvapą norėdamas kaip įmanoma iš arčiau nufotografuoti laukinius gyvūnus. Temstant VDU Botanikos sodo mokslo darbuotoja dr. Asta Malakauskienė atvėrė duris į žavingą švytinčių organizmų pasaulį.

Renginyje lankytojus stebino ir įspūdingos fotosesijų vietos. Magiška dvasia ir tobulais kadrais rūpinosi išradingoji fotografė Jūratė Vilkelė „JurArt‘s“ su dekoratorių komanda – būsimus modelius puošė teminiais drabužiais, o vizažistės rūpinosi makiažu.

Supažindino su Lietuvos kūrėjų darbais

„Kvapų nakties“ lankytojams buvo pristatomas „Kūrybos podiumas“ – rožyne žengė modeliai, pristatantys Lietuvos kūrėjų drabužių ir aksesuarų kolekcijas. Vaizdus papildė muzikos garsai – I. Kazlauskaitės ir akordeonisto, tarptautinių konkursų laureato V. Danieliaus duetas. Įvairiausiose sodo kertelėse įsikūrę, kruopščiai pagal veiklos profilį atrinkti mugės dalyviai net ir patiems išrankiems lankytojams siūlė įdomių rankų darbo detalių, aksesuarų, meno dirbinių, skonių kiemelyje kvepėjo vietoje kepamas šakotis.

Užbūrė vaizdais ir solistų balsais

Abu renginio vakarus vainikavo aukšto meninio lygio atlikėjų koncertai. Penktadienio kulminacija tapo naktinė programa „Gyvenimas Aukštosios Fredos dvare“. Ant rūmų sienų vaizdo projekcijos atkūrė senojo rūmų gyvenimo vaizdus, o magiškais muzikos garsais lankytojus užbūrė Egidijus Bavikinas, Akvilė Garbenčiūtė ir Kristina Siurbytė. Šeštadienį į didžiausią Lietuvos rožyną viliojo aksominis Evelinos Sašenko balsas – kelionėje aplink pasaulį lankytojai pasinėrė į muzikinius potyrius su dainomis, skambančiomis įvairiausiose mūsų planetos vietose. Lankytojai vertino dainininkės šiltą bendravimą ir nuoširdumą.

Šie koncertai – ne vieninteliai meniniai renginio intarpai. Jaukiai įsitaisiusiems Botanikos sodo augalų draugijoje, vyko poezijos skaitymai, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos teatro „Jovaras“ pasirodymas, Ivono Pradelio „Paryžiaus traukinys, ponia“. Spektaklis kalbėjo apie tai, kad kartais tereikia sustoti, įsiklausyti ir pažiūrėti. Nebūtina mąstyti, nebūtina svajoti, nebūtina skaičiuoti – nereikia skubėti į Paryžiaus traukinį, kad rastum savo laimę.

Išrinko kvapiausią augalą

Tradiciškai renginio lankytojai galėjo balsuoti už kvapiausią augalą – smeigti įvairiaspalves vėliavėles šalia favoritų. Kvapiausiu 2019 metų augalu tapo rožė ˈCrown Princess Margaretaˈ. Iš renginio lankytojai išvyko nešini pačių komponuotomis puokštėmis: po VDU Botanikos sodo gėlių parodos nuostabūs žiedai buvo išdalinti visiems norintiems.

 

Kitos aktualijos

2023 03 15
Į oranžeriją sugrįžo tropiniai drugiai: eksponuojami kartu su orchidėjomis
Kol pavasaris neskuba ateiti, pasimėgauti tropikų šiluma ir spalvomis kviečia Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodo oranžerija Kaune, kurioje nuo kovo 15 d. atidaryta tropinių drugių paroda. Įprastai tradicinę drugių parodą Botanikos sodas eksponuodavo ir lankytojus atogrąžų šiluma bei ...
Plačiau
2023 03 14
Su šimto metų gimtadieniu pasveikino pražydęs „šimtmečio augalas“
Panašu, kad su šimtuoju gimtadieniu Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodą Kaune sveikina ir augalai: sodo oranžerijoje pražydo ypač retai savo žiedais nustebinanti Agave mitis. Jau du dešimtmečius botanikos sode auginamas augalas savo žiedynkotį išleido dar rudenį ir į viršų ...
Plačiau
2023 03 10
2023 metų vaistiniu augalu išrinktas čiobrelis
Puoselėjant senąsias vaistažolininkystės tradicijas, supažindinant visuomenę su vaistinių augalų įvairove, jos gausinimu ir racionaliu vartojimu, Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), Lietuvos farmacijos sąjunga ir UAB „Švenčionių vaistažolės“ organizavo „Vaistinio augalo 2023“ rinkimus. Šie tradicija tampantys rinkimai šiemet skirti paminėti VDU ...
Plačiau
2023 03 03
Prasidėjo registracija į velykines botanines edukacijas
Botaniniai zuikiai atšokuoja! Visų amžiaus grupių moksleivius kviečia velykinė botaninė edukacija Velykinio kiškio dirbtuvės: kalbėsime ir gaminsime ne tik velykinius zuikius, bet ir susipažinsime su sėklų ypatingomis savybėmis, įdomiausiomis VDU Botanikos sode augančių augalų sėklomis, išmoksime jų plitimo būdus. ...
Plačiau