VDU Botanikos sodo sala pasipuošė kalėdinėmis floristinėmis kompozicijomis: jas iš čia pat, sode, surinktų medžiagų sukūrė ir parengė Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro mokytojai ir moksleivės – būsimosios dekoratyvinio želdinimo ir aplinkos tvarkymo verslo darbuotojos.
Kaip sako vienas iš darbams vadovavusių mokytojų Jaunius Kaubrys, kuriant šias dekoracijas, tai buvo kartu ir praktinis darbas su mokiniais, akcentuojant pagrindines taisykles.
„Pirmiausia kurdami darbus turime atsižvelgti į vietą. Šiuo atveju – tai botanikos sodas. Vadinasi, stilistika bus ne miesto, ne gatvės, vitrinos ar šou, bet ramesnė, atliepianti ir deranti su supančia gamta. Tad mokinys – tiek apželdintojas, tiek floristas – visų pirma turi orientuotis, kas toje situacijoje galėtų tikti. Tuomet žiūrime, ką konkrečiai darysime: mūsų atveju darbus lėmė ir forma – rėmai-paveikslai. Atsižvelgiame į turimas medžiagas, laiką, kuriam šie darbai bus skirti – šiuo atveju, tai kalėdinis laikotarpis. Visa tai ir apsprendžia darbų pobūdį, medžiagiškumą, išraiškos būdus, kompozicijas, formas, simbolius,“ – apie procesą pasakoja J. Kaubrys.
Svarbiausia, anot jo, yra tai, kad kuriant šiuos darbus mokomasi ir kitaip pažvelgti į augalus: kompozicijos kuriamos iš to, kas liko gamtoje, antrą kartą panaudojant, prikeliant antram gyvenimui.
„Štai kodėl kiekvienas lankytojas, praeidamas pro Botanikos sodo salą, gali ne tik apžiūrėti, pasigrožėti darbais, bet ir įsikvėpti, pasisemti idėjų. Pasižiūrėkite, ką turite savo namuose, soduose, parkuose, nepabijokite tą gamtinę medžiagą pamėginti komponuoti, sudėlioti. Galbūt ir jus įkvėpsime kažko neišmesti, kažką susirinkti – ir pasipuošti savo aplinką neskubant pirkti standartinių puošmenų,“ – sako mokytojas.
Jam pritaria projektą organizavusi ir kompozicijas kartu kūrusi mokytoja Regina Ribokienė: „Esu iš tų, kurie siekia panaudoti visa tai, ką turime, kas nukritę, kas nereikalinga, o ne skinti kažką gražiausio ir vertingiausio. Mokau matyti gamtos grožį ir jį atskleisti. Štai, šiose kompozicijose panaudojome tiesiai nuo šalia augančio medžio nukritusį amalą. Arba šalimais augančio platano lapus, kuriuos suvėriau į girliandą. Vis prisimenu floristo M. Gvildžio pasakymą, kad, patys to nejausdami, kiekvieną rudenį vaikštome ant pinigų – juk prisirinkus ir pasiruošus rudeninių krintančių lapų, iš jų vėliau galima kurti nuostabiausius floristinius darbus ir dekoracijas. Reikia matyti gamtą – ir ją jausti. Kiekviena šakelė diktuoja savo stilių!“
Iš viso Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro komanda – devyni žmonės – dirbo tris dienas, per kurias saloje sukūrė 9 šventines kompozicijas.
Pasigrožėti ir įsiamžinti šventiniais augaliniais motyvais dekoruotame „fotorėmelyje“ galite kasdien – sodo lankymo darbo laiką rasite šioje nuorodoje.