Angers universitetas yra Europos aštuonių universitetų aljansas, kurie įgyvendina Europos žaliojo kurso projektą. Vienas iš šio projekto uždavinių – vykdyti žaliąją pertvarką ir iki 2050 m. užtikrinti įvairių veiksnių poveikio neutralumą klimatui.
Angers universiteto technologijos institute Prancūzijoje (Angers University Institute of Technology) 2023 m. gegužės 22–26 d. vyko devintoji tarptautinė „Erasmus“ savaitė (9th International ERASMUS Week 2023).
Šio renginio tikslas – visame pasaulyje sukurti tinklą tarptautinių partnerių, kurie taiko inovatyvias tyrimų metodologijas gamtos, technologijos, žemės ūkio ir socialinių mokslų srityse; stiprinti ir gausinti partnerystės ryšius tarp universitetų; kelti studentų kultūrinį ir profesinį – metodinį sąmoningumą bei tarptautiškumą.
Angers IUT Tarptautinių ryšių skyriaus direktoriaus pavaduotoja Karima Tomas, pristatydama devintosios tarptautinės „Erasmus“ 2023 savaitės programą, pažymėjo, kad seminaruose, paskaitose, apvalaus stalo diskusijose, vizituose bus atkreiptas dėmesys į klimato atšilimo grėsmę planetos ateičiai ir akcentavo finansinio, ekonominio, socialinio, aplinkosauginio tvarumo elementų svarbą.
Kaip pabrėžė renginyje dalyvavusi VDU Botanikos sodo atstovė, prof. habil. dr. Ona Ragažinskienė, mokslininkai savo pranešimuose susirūpinę tvirtina, kad neatsinaujinančių gamtinių energijos išteklių vartojimo mažinimas, biologinės įvairovės išsaugojimas yra ne tik skubi būtinybė, bet ir moralinė pareiga.
Renginio dalyviai susipažino su Prancūzijos ir Angers miesto istorija bei šio universiteto modernia ir inovatyvia studijų baze. Nagrinėdami aplinkosauginę tematiką, apsilankė pirmajame Europoje žaismingų nuotykių ir botaninių atradimų augalų parke „Terra Botanica“.
Šiais metais Angers „Erasmus“ savaitės renginyje dalyvavo 48 mokslo ir studijų institucijų iš 20 šalių atstovai, kurių mokslinė, pedagoginė veikla yra pristatyta atskirame leidinyje. Lietuvą reprezentavo 4 mokslo institucijų atstovai iš Kauno technologijos, Vytauto Didžiojo ir Vilniaus Gedimino technikos universitetų bei Socialinių mokslų kolegijos.
VDU Botanikos sodo Mokslo skyriaus Vaistinių ir prieskoninių augalų mokslo sektoriaus vedėja ir Gamtos mokslų fakulteto prof. habil. dr. O. Ragažinskienė, vykdydama pedagoginę mokslinę veiklą, paskaitų ir susitikimų (Study-abroad fair) su studentais metu supažindino juos su Lietuvos istorija, VDU mokslinės ir pedagoginės veiklos raida. Mokslininkė, išryškindama Erasmus+ studijų mainų ir praktikos galimybes, pakvietė Angers universiteto studentus ir dėstytojus atvyki į Vytauto Didžiojo universitetą 2023/2024 mokslo metais.
Prof. O. Ragažinskienė nuo 2012 m. yra mokslinės, pedagoginės ir organizacinės tarptautinės ir tarpdisciplininės veiklos iniciatorė ir vykdytoja tarp VDU ir Angers IUT. Bendradarbiavimo pagrindas – 2011 m. pasirašyta tarpuniversitetinio dvišalio bendradarbiavimo sutartis ir Erasmus+ projekto programos studentų ir darbuotojų mobilumo tarpinstitucinis susitarimas.
Angers IUT studentai, atvykę pagal „Erasmus+“ programą, atlieka mokslinę praktiką VDU dviejose mokslinio tyrimo ir studijų bazėse. Viena jų – VDU Botanikos sodo Mokslo skyriaus Vaistinių ir prieskoninių augalų mokslo sektoriaus unikalus farmakognostinis sodas – ilgalaikės vaistinių augalų mokslinės kolekcijos. Antroji – VDU Gamtos mokslų fakulteto Instrumentinės analizės atviros prieigos centro laboratorijos ir klasteris: „Instrumentinės analizės metodų vystymas ir jų taikymas molekulinei biologinių objektų, sintetinių produktų ir aplinkos analizei“.
Nuo 2022 m. Angers universiteto bakalaurams pradėtos semestro trukmės Erasmus+ studijos VDU Gamtos mokslų fakulteto Biologijos katedroje.
Nuotraukos iš O. Ragažinskienės asmeninio archyvo.