Nuo gegužės iki pat rugsėjo vidurio vykstantis kelionių ir pažinimo projektas „Aplankykime Baltijos dvarus“ eina į pabaigą, o simbolinis raktas, apsilankęs Aukštosios Fredos dvare Kaune, iškilmingai perduotas lankytojams iškeliavo į Paberžės dvarą Kėdainių rajone.
Net 131 istorinė pilis ir dvaras – tarp kurių ir Aukštosios Fredos dvaras Kaune – šių metų vasarą atvėrė lankytojams duris trijose Baltijos šalyse. Lietuvos, Latvijos ir Estijos pilių ir dvarų asociacijos susivienijo organizuodamos tarptautinį projektą, skirtą vizualizuoti šių šalių dvarų tinklo tankumą, pabrėžti dvarų svarbą praeityje ir dabar.
Projekto metu keliautojai kviečiami į dvarus – ne tik jau gerai žinomus dėl savo kruopščios restauracijos, įdomių muziejų, puikių paslaugų ar aukšto lygio kultūrinių veiklų. Tačiau projekto metu lankytojai pakviesti pažinti ir daugybę kitų – mažų ar didelių, geresnės ar prastesnės būklės dvarų. Visi ir kiekvienas iš jų yra praėjusių laikų liudytojai ir daro įtaką kultūrinei bei ekonominei vietovės raidai.
Pažinimo ir kelionių projekto simbolis – raktas kaip užuomina į atveriamas pilies ar dvaro duris. Lankytojai viso projekto metu renka simbolinius pilių ir dvarų raktus kaip patirčių ir įspūdžių prisiminimą – ir gabena juos iš vieno dvaro į kitą.
Vienas toks raktas rugpjūčio viduryje atkeliavo į Aukštosios Fredos dvarą Kaune, ir netrukus buvo perduotas kitiems lankytojams – išvežusiems jį į Paberžės dvarą.
Projektą organizuoja Lietuvos pilių ir dvarų asociacija, Latvijos pilių, rūmų ir dvarų asociacija, Estijos dvarų asociacija ir Estijos dvarų mokyklų asociacija.
Tebevykstančio projekto naujienas ir įvykius Baltijos dvaruose galite sekti www.facebook.com/visitbalticmanors/ ir www.visitbalticmanors.com.