Darbai VDU Botanikos sode niekada nesibaigia, todėl pagalbos rankos, kūrybingos idėjos, smalsumas ir noras ne tik prisidėti prie sodo grožio kūrimo, bet ir sužinoti, išmokti kažką naujo, į VDU Botanikos sodą kasmet atveda savanorių ir pagalbininkų grupes. Šiemet prie sodo puoselėjimo prisidėjo dešimtys mokyklų, studentų, įvairių įmonių ir organizacijų grupių. Su kai kuriomis jų Botanikos sodą sieja ilgametė ir įvairiapusė draugystė.
Ne tik praktikos, bet ir kūrybinių idėjų skleidimosi vieta
Didžiulę pagalbą prižiūrint ir gražinant įvairias Botanikos sodo erdves – edukacinio daržo, gruntą valančių augalų ekspozicijos, gėlynų, pomologijos ir vaistinių augalų kolekcijų, medelyno – suteikė ilgalaikę praktiką VDU Botanikos sode 2022 metais atlikę beveik trys dešimtys Petrašiūnų darbo rinkos mokymo centro moksleivių. Visi jie – iš trijų mokymo programų: dekoratyvinių augalų auginimo ir želdynų bei priežiūros neformaliojo profesinio mokymo, dekoratyvinio želdinimo ir aplinkos tvarkymo verslo darbuotojo modulinės profesinio mokymo ir dekoratyvinių augalų auginimo ir želdynų įrengimo bei priežiūros modulinės profesinio mokymo programos.
Negana to, centro moksleivės ir jų mokytojos aktyviai dalyvavo kūrybinėse veiklose, prisidėdamos prie VDU Botanikos sodo organizuojamų švenčių, kurias papuošė savo kurtomis įvairiomis floristinėmis idėjomis ir veiklomis.
Dėkojame už ilgalaikį bendradarbiavimą Petrašiūnų darbo rinkos mokymo centro administracijai ir profesijos mokytojoms Jovitai Šidlauskienei bei Audronei Linkevičienei.
Puošnios idėjos ir vertinga pagalba
Nuo sodo saloje sukurtos Morės ir floristinių paveikslų iki įkvepiančių augalais apželdintų arkų edukaciniame darže – visus 2022 metus savo unikaliomis idėjomis ir kruopščiu rankų darbu VDU Botanikos sodą puošė Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Dekoratyvinio želdinimo ir aplinkos tvarkymo verslo darbuotojo modulinės profesinio mokymo programos mokiniai bei jų mokytojai. Aktyviai dalyvaudami kūrybinėse veiklose, prisidėdami prie VDU Botanikos sodo organizuojamų švenčių, jie Botanikos sodo teritorijoje šventiniais laikotarpiais nuolat atnaujino rėmelius floristinėmis kompozicijomis, puošė arkinį tiltelį, atliko įvairius augalų priežiūros darbus, prisidėjo ruošdami Botanikos sodo teritorijos aplinką lankymo sezonui.
Dėkojame už ilgalaikį bendradarbiavimą Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrui ir mokytojams metodininkams: Reginai Ribokienei, Jauniui Erikui Kaubriui, Danai Žemaitaitienei ir Donatui Klimavičiui.
Apie savanorystę ir praktiką VDU Botanikos sode
Jau ilgus metus Botanikos sodas vykdo savanorystės programas, pagal kurias nuolat kviečia savanorius – tiek moksleivius ar įmonių kolektyvus, tiek studentus. Pastarieji sode gali atlikti praktiką įgyvendindami tokias veiklas kaip sodininkystės darbai (augalų sodinimas ir priežiūra, augalų medžiagos, sėklų rinkimas ir tvarkymas kolekcijų sektoriuose), aplinkos tvarkymo darbai (šakų genėjimas ir rinkimas, parko takų ir aikštelių tvarkymas, oranžerijos langų plovimas, tvorų ar suoliukų dažymas, smulkūs staliaus darbai ir kt.), darbas su bendruomene (pvz., studentų, moksleivių ir kt. talkų, akcijų organizavimas), pagalba organizuojant renginius visuomenei (kultūriniai, sportiniai ir edukaciniai renginiai), ekskursijų gido darbas (botanika, kultūros paveldas), pagalba Botanikos sodo neformaliosios edukacijos specialistams, darbas su moksleivių grupėmis (gamtamokslinėmis ir meninėmis temomis).
Susidomėjusius šiomis galimybėmis prašome kreiptis: mingaile.stasaityte@vdu.lt arba vitalija.petrauskaite@vdu.lt