VDU Botanikos sodas

18
sausio

Grožį kurti sode padeda bendradarbiaujantys partneriai ir savanoriai

Darbai VDU Botanikos sode niekada nesibaigia, todėl pagalbos rankos, kūrybingos idėjos, smalsumas ir noras ne tik prisidėti prie sodo grožio kūrimo, bet ir sužinoti, išmokti kažką naujo, į VDU Botanikos sodą kasmet atveda savanorių ir pagalbininkų grupes. Šiemet prie sodo puoselėjimo prisidėjo dešimtys mokyklų, studentų, įvairių įmonių ir organizacijų grupių. Su kai kuriomis jų Botanikos sodą sieja ilgametė ir įvairiapusė draugystė.

 

Ne tik praktikos, bet ir kūrybinių idėjų skleidimosi vieta

Didžiulę pagalbą prižiūrint ir gražinant įvairias Botanikos sodo erdves – edukacinio daržo, gruntą valančių augalų ekspozicijos, gėlynų, pomologijos ir vaistinių augalų kolekcijų, medelyno – suteikė ilgalaikę praktiką VDU Botanikos sode 2022 metais atlikę beveik trys dešimtys Petrašiūnų darbo rinkos mokymo centro moksleivių. Visi jie – iš trijų mokymo programų: dekoratyvinių augalų auginimo ir želdynų bei priežiūros neformaliojo  profesinio mokymo, dekoratyvinio želdinimo ir aplinkos tvarkymo verslo darbuotojo modulinės profesinio mokymo ir dekoratyvinių augalų auginimo ir želdynų įrengimo bei priežiūros modulinės profesinio mokymo programos.

Negana to, centro moksleivės ir jų mokytojos aktyviai dalyvavo kūrybinėse veiklose, prisidėdamos prie VDU Botanikos sodo organizuojamų švenčių, kurias papuošė savo kurtomis įvairiomis floristinėmis idėjomis ir veiklomis.

Dėkojame už ilgalaikį bendradarbiavimą Petrašiūnų darbo rinkos mokymo centro administracijai  ir profesijos mokytojoms Jovitai Šidlauskienei bei Audronei Linkevičienei.

 

Puošnios idėjos ir vertinga pagalba

Nuo sodo saloje sukurtos Morės ir floristinių paveikslų iki įkvepiančių augalais apželdintų arkų edukaciniame darže – visus 2022 metus savo unikaliomis idėjomis ir kruopščiu rankų darbu VDU Botanikos sodą puošė Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Dekoratyvinio želdinimo ir aplinkos tvarkymo verslo darbuotojo modulinės profesinio mokymo programos mokiniai bei jų mokytojai. Aktyviai dalyvaudami kūrybinėse veiklose, prisidėdami prie VDU Botanikos sodo organizuojamų švenčių, jie Botanikos sodo teritorijoje šventiniais laikotarpiais nuolat atnaujino rėmelius floristinėmis kompozicijomis, puošė arkinį tiltelį, atliko įvairius augalų priežiūros darbus, prisidėjo ruošdami Botanikos sodo teritorijos aplinką lankymo sezonui.

Dėkojame už ilgalaikį bendradarbiavimą Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrui ir mokytojams metodininkams: Reginai Ribokienei, Jauniui Erikui Kaubriui, Danai Žemaitaitienei ir Donatui Klimavičiui.

 

Apie savanorystę ir praktiką VDU Botanikos sode

Jau ilgus metus Botanikos sodas vykdo savanorystės programas, pagal kurias nuolat kviečia savanorius – tiek moksleivius ar įmonių kolektyvus, tiek studentus. Pastarieji sode gali atlikti praktiką įgyvendindami tokias veiklas kaip sodininkystės darbai (augalų sodinimas ir priežiūra, augalų medžiagos, sėklų rinkimas ir tvarkymas kolekcijų sektoriuose), aplinkos tvarkymo darbai (šakų genėjimas ir rinkimas, parko takų ir aikštelių tvarkymas, oranžerijos langų plovimas, tvorų ar suoliukų dažymas, smulkūs staliaus darbai ir kt.), darbas su bendruomene (pvz., studentų, moksleivių ir kt. talkų, akcijų organizavimas), pagalba organizuojant renginius visuomenei (kultūriniai, sportiniai ir edukaciniai renginiai), ekskursijų gido darbas (botanika, kultūros paveldas), pagalba Botanikos sodo neformaliosios edukacijos specialistams, darbas su moksleivių grupėmis (gamtamokslinėmis ir meninėmis temomis).

Susidomėjusius šiomis galimybėmis prašome kreiptis: mingaile.stasaityte@vdu.lt arba vitalija.petrauskaite@vdu.lt

 

Kitos aktualijos

2024 04 19
Didysis tulpių žydėjimas prasidėjo!
2024 04 19 Nors orai šiluma nelepina, tačiau mūsų sode didysis tulpių žydėjimas jau pasirengęs tikram spalvų sprogimui: trečiąją balandžio savaitę pradėjo masiškai skleistis Darvino hibridai, Fosterio, pilnavidurės tulpės, pradeda skleistis Triumfo ir net tokios įprastai vėlyvos kaip lelijažiedės, ...
Plačiau
2024 04 12
Dviejų botanikos sodų bendradarbiavimą įamžino pasodintas vaismedis
Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo ir Strasbūro universiteto Botanikos sodo draugystė užsimezgė 2023 m. rudenį, kai minint Ukrainos derybų dėl stojimo į Europos sąjungą pradžią, į Briuselį ir Strasbūrą europarlamentaro Petro Auštrevičiaus iniciatyva buvo atvežtos ir pasodintos ukrainiečiams ramybę ...
Plačiau
2024 04 08
Botanikos sode kuriasi „Dėdės Gedo elfų“ kaimelis
Vos sprindžio dydžio nameliai su miniatiūrinėmis detalėmis ima dygti Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode. Link vaikų žaidimų aikštelės keliaujantys smalsieji sodo lankytojai turi būti akyli – senuose kelmuose ar medžių pašaknėse jie gali išvysti ir gėrėtis Gedimino Visockio kūriniais. ...
Plačiau
2024 04 03
Mokslininkės tyrimų objektas – augalų lapai: nuo pritaikomumo mitybai iki įtakos mūsų mikrobiotai
2024 04 03 VDU Botanikos sodo Pomologijos mokslų sektoriuje besidarbuojanti mokslininkė – doktorantė Viktorija Januškevičė gilinasi į maistines ir funkcines augalų savybes, o pastaraisiais metais savo dėmesį nukreipė į šaltalankių, kanapių ir širdinių aralijų lapus, tirdama jų bioaktyviąsias, antioksidacines ...
Plačiau