Jau kovo pabaigoje – balandžio pradžioje, prieš skleidžiantis lapams, pražysta geltonžiedės sedulos. VDU Botanikos sode Kaune iš viso auginame kelias sedulų rūšis bei jų veisles: mūsų parke galite pamatyti raudonąją, baltąją, gausiažiedę, geltonžiedę, kvapiąją, palaipinę, japoninę sedulą.
Sedulos (Cornus L.) priklauso sedulinių (Cornaceae (Dumort.) Dumort.) šeimai ir sedulų (Cornus L.) genčiai. Sedulų gentyje yra apie 45 rūšys, kurios paplitusios Šiaurės pusrutulio vidutinio klimato juostoje, taip pat Pietų Amerikoje ir Centrinėje Afrikoje.
Lietuvoje savaime paplitusi viena rūšis ir kelios introdukuotos.
Šiuo metu visu smarkumu žydi geltonžiedė sedula (Cornus mas L.). Ji plačiai auginama Vidurio ir Pietų Europoje, Mažojoje Azijoje. Į Lietuvą įvežta gerai prisitaikė prie esamų sąlygų, tačiau nėra dažna dėl lėto sodinukų išauginimo.
Tai 5-9 m aukščio krūmas ar medelis. Ūgliai žali ar kiek rausvi. Žiedai smulkūs, geltoni, susitelkę rutuliškose kekėse. Kaulavaisiai pailgi, raudoni su stambiu kauliuku, pasižymintys geromis maistinėmis ir vaistinėmis savybėmis. Subręsta rugsėjo pabaigoje – spalio mėnesį.
Auga lėtai. Sodinama šviesioje vietoje. Atspari sausrai, užterštam orui, ligoms ir kenkėjams. Jauni sodinukai bijo didesnių žiemos šalčių, todėl būtina pridengti.
Geltonžiedė sedula auginama kaip vaisinis, dekoratyvus, medingas ir puošnus augalas. Kad būtų geras derlius, sodinama ne mažiau kaip du sodinukai vienoje vietoje, nes augalai yra kryžmadulkiai.