VDU Botanikos sodas

06
gruodžio, 2020

„Gamtos tyrėjų akademijoje“ – nuo eksperimentų iki advento vainikų dirbtuvių

VDU Botanikos sodas prisitaiko prie susiklosčiusios situacijos ir visas edukacines programas perkėlė į virtualią erdvę. Kauno miesto neformaliojo vaikų švietimo veiklų organizavimo nuotolinis projektas „Gamtos tyrėjų akademija“ subūrė 25 aktyviai dalyvaujančius Kauno miesto mokyklose besimokančius moksleivius.

„Atsižvelgiant į susidariusią situaciją Lietuvoje, Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodas skubiai reagavo ir nusprendė numatytas programos veiklas perorganizuoti į nuotolinius užsiėmimus. Visos reikalingos priemonės kiekvienam užsiėmimui buvo nupirktos ir  išdalintos moksleiviams individualiai. Tokiu būdu moksleiviai ne tik stebi vykstančias paskaitas, bet ir patys namuose atlieka įvairias užduotis su mokytojo pagalba ekrane. Džiaugiamės matydami, kad paskaitose moksleiviai noriai ir aktyviai dalyvauja. Užsiėmimų metu gilinamos tiksliųjų ir humanitarinių-socialinių mokslų srities žinios, orientuotos į patyriminį mokymąsi ir aktyvų veikimą“, – teigė VDU Botanikos sodo Paslaugų ir edukacijos skyriaus vadovė Kristina Mulevičienė.

Iš viso programą sudaro net dvylika užsėmimų. Su moksleiviais bendrauja ir skirtingų įgūdžių moko VDU Socialinių mokslų fakulteto Psichologijos katedros atstovė dr. Jurga Misiūnienė, VDU Botanikos sodo edukatorės Vesta Aleknavičiūtė, Erika Juškaitytė, Jolanta Šernienė, Kauno Algio Žikevičiaus saugaus eismo mokyklos dailės mokytoja Rima Keturkienė, VDU Švietimo akademijos Edukologijos tyrimų instituto lektorė doc. dr. Ilona Tandzegolskienė, Kauno Marių regioninio parko atstovas – lektorius Evaldas Makrickas, Kauno Algio Žikevičiaus saugaus eismo mokyklos dėstytoja Ineta Daniulienė, Lietuvos Zoologijos sodo edukatorė Violeta Lazarevičienė. Užsiėmimuose moksleiviai mokomi gaminti aromatines druskas, sužino nepaprastų prieskoninių augalų savybių, išmoksta įvairių kūrybinių technikų, sužino apie Kauno marių regioninio parko faunos ir floros ypatumus, daigina sėklas, daro eksperimentus, gilina komunikacijos įgūdžius, gamina advento vainikus, sužino apie paslaptingą kerpių pasaulį ir pasineria į kitas veiklas, skatinančias tyrinėti mus supančią aplinką.

„Užsiėmimai labai patinka dukrai. Ypač nustebino, kad kiekvienas programoje dalyvaujantis vaikas gavo rinkinuką su visomis reikalingomis priemonėmis. Fantastika! Esame sužavėti. Pagamintą aromatinę druską ir cukrų dukra dovanos seneliams per Kalėdas“, – sakė dešimtmetės Meidos mama Diana.

2020 12 06

Kitos aktualijos

2025 07 01
Gausioje kolekcijoje – įspūdinga perkūnropių ir šilropių įvairovė
Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode Kaune saugoma gausi perkūnropių (Sempervivum) ir šilropių (Jovibarba) kolekcija. Šiuo metu čia auginama apie 100 kolekcinių numerių, tarp jų – tiek natūraliai paplitusių rūšių, tiek išvestų dekoratyvinių veislių. Perkūnropės ir šilropės – tai dvi ...
Plačiau
2025 06 26
Susipažinkite: citrinų aromatu viliojanti trilapė ptelija
Šiuo metu VDU Botanikos sode Kaune žydi trilapė ptelija (Ptelea trifoliata L.). Šis augalas, iš pirmo žvilgsnio nekrentantis į akis, pasižymi įdomiomis savybėmis ir požymiais, suteikiančiais jam išskirtinumo ir žavesio. Trilapė ptelija priklauso rūtinių šeimai (Rutaceae Juss.), ptelijų (Ptelea ...
Plačiau
2025 06 25
VDU Botanikos sode Kaune išvesta veislė triumfavo bijūnų parodoje Estijoje
2025 m. birželio 14–15 dienomis Estijoje, istoriniame Mädapea dvare, šalia Rakverės miesto, vyko jubiliejinė – dešimtoji – bijūnų paroda, kurioje pagrindinį publikos prizą pelnė Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode išvesta veislė 'Estonian Snow'.
Plačiau
2025 06 20
Kongrese P. Korėjoje aptarta botanikos sodų svarba sprendžiant pasaulinius iššūkius
Birželio 8–13 d. Seule, Pietų Korėjoje vyko 11-asis Tarptautinis švietimo botanikos soduose kongresas (ICEBG). Šiame kas trejus metus rengiamame pasauliniame renginyje dalyvavo VDU Botanikos sodo atstovai.
Plačiau