VDU Botanikos sodas

06
gruodžio, 2020

„Gamtos tyrėjų akademijoje“ – nuo eksperimentų iki advento vainikų dirbtuvių

VDU Botanikos sodas prisitaiko prie susiklosčiusios situacijos ir visas edukacines programas perkėlė į virtualią erdvę. Kauno miesto neformaliojo vaikų švietimo veiklų organizavimo nuotolinis projektas „Gamtos tyrėjų akademija“ subūrė 25 aktyviai dalyvaujančius Kauno miesto mokyklose besimokančius moksleivius.

„Atsižvelgiant į susidariusią situaciją Lietuvoje, Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodas skubiai reagavo ir nusprendė numatytas programos veiklas perorganizuoti į nuotolinius užsiėmimus. Visos reikalingos priemonės kiekvienam užsiėmimui buvo nupirktos ir  išdalintos moksleiviams individualiai. Tokiu būdu moksleiviai ne tik stebi vykstančias paskaitas, bet ir patys namuose atlieka įvairias užduotis su mokytojo pagalba ekrane. Džiaugiamės matydami, kad paskaitose moksleiviai noriai ir aktyviai dalyvauja. Užsiėmimų metu gilinamos tiksliųjų ir humanitarinių-socialinių mokslų srities žinios, orientuotos į patyriminį mokymąsi ir aktyvų veikimą“, – teigė VDU Botanikos sodo Paslaugų ir edukacijos skyriaus vadovė Kristina Mulevičienė.

Iš viso programą sudaro net dvylika užsėmimų. Su moksleiviais bendrauja ir skirtingų įgūdžių moko VDU Socialinių mokslų fakulteto Psichologijos katedros atstovė dr. Jurga Misiūnienė, VDU Botanikos sodo edukatorės Vesta Aleknavičiūtė, Erika Juškaitytė, Jolanta Šernienė, Kauno Algio Žikevičiaus saugaus eismo mokyklos dailės mokytoja Rima Keturkienė, VDU Švietimo akademijos Edukologijos tyrimų instituto lektorė doc. dr. Ilona Tandzegolskienė, Kauno Marių regioninio parko atstovas – lektorius Evaldas Makrickas, Kauno Algio Žikevičiaus saugaus eismo mokyklos dėstytoja Ineta Daniulienė, Lietuvos Zoologijos sodo edukatorė Violeta Lazarevičienė. Užsiėmimuose moksleiviai mokomi gaminti aromatines druskas, sužino nepaprastų prieskoninių augalų savybių, išmoksta įvairių kūrybinių technikų, sužino apie Kauno marių regioninio parko faunos ir floros ypatumus, daigina sėklas, daro eksperimentus, gilina komunikacijos įgūdžius, gamina advento vainikus, sužino apie paslaptingą kerpių pasaulį ir pasineria į kitas veiklas, skatinančias tyrinėti mus supančią aplinką.

„Užsiėmimai labai patinka dukrai. Ypač nustebino, kad kiekvienas programoje dalyvaujantis vaikas gavo rinkinuką su visomis reikalingomis priemonėmis. Fantastika! Esame sužavėti. Pagamintą aromatinę druską ir cukrų dukra dovanos seneliams per Kalėdas“, – sakė dešimtmetės Meidos mama Diana.

2020 12 06

Kitos aktualijos

2025 04 17
Atidaryta fotografijų paroda kviečia patirti mažus miško stebuklus
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodas sezoną pradeda naujos lauko parodos atidarymu: šiemet parką papuošė kūrėjos ir sodo darbuotojos Indrės Sekevičienės fotografijų paroda „Miškas. Mano meilė“. Joje – kasdienės ir kartu stebuklingos miško akimirkos, netikėti rakursai ir pačios gamtos ...
Plačiau
2025 04 16
Oranžerijoje vyksta tropinių drugių paroda
Aplankykite tropinį drugių soda oranžerijoje: čia jau plasnoja margaspalviai egozitški drugeliai. Kaip visada, tarp tropinių augalų galima pamatyti sklandančius ir tupinčius Afrikos, Filipinų, Centrinės ir Pietų Amerikos bei kitų kraštų drugius. Ekspozicijos drugiai nuolat keičia vieni kitus – kas ...
Plačiau
2025 04 15
Botanikos sodo darbuotojai – Lietuvos mokslų akademijos premija
Lietuvos mokslų akademija (LMA), siekdama skatinti jaunųjų mokslininkų ir doktorantų bei studentų kūrybinį aktyvumą, kasmet organizuoja jaunųjų mokslininkų ir doktorantų mokslinių darbų ir aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkursus. LMA prezidiumas, remdamasis konkurso rezultatais, jaunųjų mokslininkų ir doktorantų mokslinių ...
Plačiau
2025 04 09
„Materia medica“: paroda, skirta farmacijos mokslo istorijai
2025 m. balandžio 3 – gegužės 10 d. LSMU Lietuvos Medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje vyksta paroda "Materia Medica": joje nušviečiama Lietuvos farmacijos mokslo istorijos dalis, skirta augalinės, gyvūninės ir mineralinės kilmės biologiškai veikliųjų medžiagų gydomosioms savybėms.
Plačiau