VDU Botanikos sodas

10
birželio, 2018

Dendrologai jubiliejiniame seminare dalijosi žiniomis, patirtimi ir nuotykiais

Dendrologai, prisimindami sumedėjusių augalų kolekcijų kūrimo istoriją ir žmones, kurie dėl augalų introdukcijos padarė daugiau nei įmanoma, paminėjo VDU Botanikos sodo 95 metų jubiliejų.

Saulėtą birželio 7-ąją VDU Botanikos sode vyko seminaras dendrologine tematika, skirtas šio sodo 95 metų jubiliejui paminėti: „KBS dendrologinių kolekcijų kūrimo patirtis ir perspektyvos“. Esame be galo dėkingi Lietuvos dendrologų draugijos nariams, kurie noriai sutiko pasidalinti savo patirtimi kuriant sumedėjusių augalų botanines kolekcijas, apžvelgiant istorinius svarbius dendrologinius momentus, susijusius tiek su VDU Botanikos sodo plėtra, tiek su Lietuvos parkų, kitų botanikos sodų, arboretumų ar privačių svarbių dendrologinių kolekcijų kaupimu, priežiūra, išlikimu ir ateities perspektyvomis.

Seminaras buvo kupinas gyvų prisiminimų tiek apie botaninių kolekcijų kūrimo procesus, apie augalų rinkimą ekspedicijose, išvykose, jų mainus, tiek apie iškilius Lietuvos dendrologijos korifėjus, jų darbus, kurie turi neįkainojamos vertės šiandien ir ateityje, dėl sumedėjusių augalų galvas pametusius kolekcijų kuratorius bei sodo darbininkus, kurie visi kartu kūrė grožį.

Kiek leido techninės galimybės, seminaro dalyviai galėjo susipažinti, kaip atrodė kai kurie parko augalai, kai buvo tik pasodinti prieš daugelį metų, o vėliau pamatyti juos gyvai ekskursijos metu. Taip pat prisiminti ir augalai, kurių šiandieną botanikos sode jau nebelikę. Seminaro metu buvo galima pamatyti, kaip kito botanikos sodo parkas ne tik per dešimtmečius, bet ir sezonų metu, pastebėti, kaip bėgant laikui keičiasi spalvos, formos ir faktūros. Smalsūs dendrologai pasidalino ir patirtimi, kokių įdomių gyvių randa besidarbuodami savo kolekcijose: parke rasta ir retų vabalų, ir grybų.

Seminaro dalyviai vieni kitiems pasiguodė, kokių sunkumų iškyla sodinant didelius sumedėjusius augalus, užtikrinant jiems geras augimo sąlygas, ar kuomet juos užpuola ligos bei kenkėjai. Vis dėlto problemos netemdė šventinės jubiliejinės nuotaikos ir ištvermingiausi dalyviai dar dvi valandas keliavo po parką tūpinėdami prie vieno ar kito žiedo, stiebdamiesi vienos ar kitos šakelės.

Esame labai dėkingi visiems, kurie kartu su mumis šią dieną paminėjo šventiškai, o dabar lauksime šimtmečio gimtadienio, kurį tikimės sutikti turėdami dar gausesnes kolekcijas bei gražesnį botanikos sodą.

 

Dr. Asta Malakauskienė

Kitos aktualijos

2024 10 03
Paryžiuje Publikos pagrindinis prizas atiteko VDU Botanikos sode išvestai jurgino veislei
Kiekvienais metais rugsėjį jurginų gerbėjų ir selekcininkų akys nukrypsta į Paryžių: čia vyksta prestižiškiausias Europos tarptautinis jurginų konkursas – „Concours International du Dahlia Parc Floral de Paris“, kuriame šiemet lankytojai savo didžiausias simpatijas ir pagrindinį Publikos prizą skyrė Vytauto ...
Plačiau
2024 09 30
Vroclavo universiteto Botanikos sode įrengta lietuviškų jurginų veislių ekspozicija
Rugsėjo 14-15 dienomis Vroclavo universiteto Botanikos sode Lenkijoje vykusioje jurginų žydėjimo šventėje pražydo ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodo dovanotos jurginų veislės. „Kauno ir Vroclavo miestų draugystė gyvuoja jau daugiau nei 30 metų, tačiau ryšiai su Vroclavo universiteto ...
Plačiau
2024 09 20
VDU Botanikos sodo derliaus šventėje – pažintis su augalų auginimu
Rugsėjo 20 d., penktadienį, VDU Botanikos sode vyko derliaus šventė, kurios metu buvo galima paragauti įvairių skanėstų ir susipažinti, kaip maistas nukeliauja nuo sėklos iki lėkštės ant mūsų stalo. Ši derliaus šventė yra tarptautinio projekto „Pamatyk, pasėk ir paragauk“ ...
Plačiau
2024 09 07
Europos paveldo dienose – apie vaistažolininkystės tradicijas ir naująjį Europos Tarybos kultūros kelią
VDU Botanikos sode rugsėjo 6 d. vyko atvirų durų diena „Nuo vaistažolininkystės tradicijos iki Europos Tarybos kultūros kelio“, skirta mūsų sodo Vaistinių augalų skyriaus 100 metų veiklos jubiliejui paminėti.
Plačiau