VDU Botanikos sodas

21
rugsėjo, 2019

Dalijosi žiniomis apie putinų ir spanguolių auginimą

VDU Botanikos sodo konferencijų salėje vyko teorinis-praktinis seminaras „Spanguolių ir putinų auginimas – alternatyva tradicinei sodininkystei“. Lektoriai dr. Laima Česonienė ir prof. habil. dr. Remigijus Daubaras su susirinkusiais seminaro dalyviais dalijosi žiniomis apie spanguolių ir putinų auginimą, pasakojo apie problemas, su kuriomis susiduria augintojai.

„Putinas yra nepelnytai užmirštas, o kai kurių – gal net neatrastas augalas. Vakarų Europoje yra beveik nežinomas arba dėl anksčiau paskleistos nepagrįstos žinios vertinamas kaip nuodingas augalas. Iš tiesų putinas yra be galo naudingas, turintis daug vaistinių savybių.  Mes labai propaguojame jų auginimą: galima gaminti arbatas, spausti sultis. Ūkininkai po truputį ima domėtis, o mes organizuojame mokymus, seminarus, kad šis augalas taptų kasdieninės sodininkystės dalimi“, -sakė VDU Botanikos sodo vyresn. mokslo darbuotojas prof. habil. dr. Remigijus Daubaras.

Putinų plantacijų Lietuvoje nėra. Yra keli mėgėjai, kurie augina putinus, tačiau norima, kad mastai būtų didesni. Spanguolių situacija taip pat panaši. Žmonės spanguoles augina daugiau savo reikmėms.  Yra galimybių sauso tipo plantacijas įkurti, kur nereikalingos didelės investicijos. Viena didžiausių spanguolių auginimo problemų buvo įvardinta kova su piktžolėmis: su jomis kovoti tampa ypač sunku, kai spanguolės suauga į vieną kilimą.

Praktinis klausimų aptarimas vyko Pomologijos mokslo sektoriaus spanguolių ir putinų kolekcijoje. Čia seminaro dalyviai stebėjo, lietė ir ragavo uogas: ne tik putinus, spanguoles, bet ir šilauoges, sedulas, vynuoges.

 

Kitos aktualijos

2025 04 17
Atidaryta fotografijų paroda kviečia patirti mažus miško stebuklus
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodas sezoną pradeda naujos lauko parodos atidarymu: šiemet parką papuošė kūrėjos ir sodo darbuotojos Indrės Sekevičienės fotografijų paroda „Miškas. Mano meilė“. Joje – kasdienės ir kartu stebuklingos miško akimirkos, netikėti rakursai ir pačios gamtos ...
Plačiau
2025 04 16
Oranžerijoje vyksta tropinių drugių paroda
Aplankykite tropinį drugių soda oranžerijoje: čia jau plasnoja margaspalviai egozitški drugeliai. Kaip visada, tarp tropinių augalų galima pamatyti sklandančius ir tupinčius Afrikos, Filipinų, Centrinės ir Pietų Amerikos bei kitų kraštų drugius. Ekspozicijos drugiai nuolat keičia vieni kitus – kas ...
Plačiau
2025 04 15
Botanikos sodo darbuotojai – Lietuvos mokslų akademijos premija
Lietuvos mokslų akademija (LMA), siekdama skatinti jaunųjų mokslininkų ir doktorantų bei studentų kūrybinį aktyvumą, kasmet organizuoja jaunųjų mokslininkų ir doktorantų mokslinių darbų ir aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkursus. LMA prezidiumas, remdamasis konkurso rezultatais, jaunųjų mokslininkų ir doktorantų mokslinių ...
Plačiau
2025 04 09
„Materia medica“: paroda, skirta farmacijos mokslo istorijai
2025 m. balandžio 3 – gegužės 10 d. LSMU Lietuvos Medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje vyksta paroda "Materia Medica": joje nušviečiama Lietuvos farmacijos mokslo istorijos dalis, skirta augalinės, gyvūninės ir mineralinės kilmės biologiškai veikliųjų medžiagų gydomosioms savybėms.
Plačiau