VDU Botanikos sodas

19
liepos

Botanikos sodo vasarą vainikavo karščiausia „Kvapų naktis“

Didžiausia vasaros botaninė šventė – „Kvapų naktis 2021“ tapo ir karščiausia VDU Botanikos sodo švente. Tiesa, rekordinė kaitra neišgąsdino nei lankytojų, nei įvairias edukacines, pristatomąsias, pramogines ir parodomąsias programas parengusių šventės dalyvių.

 

Užuosti, kuo kvepia Balio Sruogos „Milžino paunksmė“ ar V. Mykolaičio-Putino „Altorių šešėlyje“. Paragauti lietuviškų šilauogių „Freda“ ir „Danutė“, vaišinantis iš jas sukūrusių mokslininkų rankų ir klausantis jų pasakojimų. Pamėginti atspėti, kuris kvapas – beždžionių, o kuris – vilko. Tapyti dirvožemiu. Susikurti savo kvepiančią butonjerę, išpiešti rankas chna, laikyti delnuose liepsną, pajusti oranžerijos kvapnųjį pasaulį ir ragauti medaus, klausantis aistringų bitininkų istorijų. Ragauti sūrius piknike, gėrėtis ilgiausiu floristiniu taku ir deglų šviesoje klausytis „Barokinių paveikslėlių“ muzikos, klavesino garsais užliejančios rožyną.

Tokia šiemet buvo „Kvapų naktis“, sutraukusi ištikimus lankytojus, kauniečius ir miesto svečius.

 

Ištvermingiausieji kaitrią popietę leido su gidais – istorinėse ir botaninėse ekskursijose apie Aukštosios Fredos dvarą, Pirmojo pasaulinio karo ženklus, aromatinguosius medžius ar kvapniuosius žolynus.

Visą pusdienį vykusiose paskaitose žiniomis ir įdomiais faktais dalijosi muziejininkai, vaistinių augalų specialistai, pomologai, bitininkai, agroekosistemų ir dirvožemio mokslininkai, vyko aukštųjų mokyklų prisistatymai ir edukacijos.

Įvairiose interaktyviose veiklose ir dirbtuvėse lankytojai galėjo pasigaminti savo mažas kvepiančias įsegamas puokšteles – butonjeres, iš šieno sukti paukštelius, leistis į tapybos ant rankų chna ar laikinųjų tatuiruočių nuotykį. Kauno apskrities viešoji biblioteka įrengė ištisą „kvapų biblioteką“ po medžiais, kur ne tik ragino pauostyti, kuo kvepia viena ar kita garsi tarpukario literatūros knyga, bet ir pasigaminti atvirukus, susipažinti su virtualiu edukaciniu žaidimu „Knygos kelias“.

 

Čia pat laukė pažintis su neįtikėtinai kvepiančių pelargonijų ir vandens lelijų įvairove. O skoniai skleidėsi uogų, arbatų, liofilizuotų vaisių ir daržovių degustacijose, prancūziškame piknike.

 

Senajame vartų take nusidriekė per šimtą metrų siekiantis floristinių kompozicijų takas, sukurtas viso pulko kolektyvų ir žavėjęs išradingumu bei savita estetika: savąsias tako atkarpas įrengė ištikimi VDU Botanikos sodo bičiuliai – Petrašiūnų darbo rinkos mokymo centras, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras, VDU Botanikos sodo Draugų klubas, VšĮ „Vilties žiedas“ ir net penkios bendruomenės – Aleksoto, „Kūrybos podiumo“, Narsiečių, Ringaudų, Šilainių.

 

Šalia jo į pažintį su medžiais ir arboristo darbu kvietė parodomąją programą organizavusi Lietuvos arboristų asociacija.

 

Vienu spalvingiausių pasirodymų „Kvapų naktyje“ tapo „Kūrybos podiumas“, kur buvo pristatytos Lietuvos kūrėjų drabužių ir aksesuarų kolekcijos: nuo sportiškų iki vakarinių, nuo lino iki šilko plazdėjimo. Vienu originaliausių pristatymų tapo kūdikius auginančioms mamoms skirta nešioklių kolekcija, kurią demonstravo mažyliais nešinos mamos.

 

Karščiams atslūgus, tiesiog tarp gėlynų, gaivioje vakaro žolėje susėdę „Kvapų nakties“ svečiai mėgavosi skaitoma poezija „Poetų pievelėje“, klausėsi moderniai interpretuotos lumzdelio, birbynės ir skrabalų muzikos, o vakarą pakiliai užbaigė prabangiais istoriniais kostiumais pasipuošusių atlikėjų ketvertas, atlikęs teatralizuotą koncertą „Barokiniai paveikslėliai“ – Kristina Siurbytė, Akvilė Garbenčiūtė-Bučienė, Rokas Laureckis, Raimonas Baranauskas.

2021 07 19

Kitos aktualijos

2024 04 12
Dviejų botanikos sodų bendradarbiavimą įamžino pasodintas vaismedis
Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo ir Strasbūro universiteto Botanikos sodo draugystė užsimezgė 2023 m. rudenį, kai minint Ukrainos derybų dėl stojimo į Europos sąjungą pradžią, į Briuselį ir Strasbūrą europarlamentaro Petro Auštrevičiaus iniciatyva buvo atvežtos ir pasodintos ukrainiečiams ramybę ...
Plačiau
2024 04 08
Botanikos sode kuriasi „Dėdės Gedo elfų“ kaimelis
Vos sprindžio dydžio nameliai su miniatiūrinėmis detalėmis ima dygti Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode. Link vaikų žaidimų aikštelės keliaujantys smalsieji sodo lankytojai turi būti akyli – senuose kelmuose ar medžių pašaknėse jie gali išvysti ir gėrėtis Gedimino Visockio kūriniais. ...
Plačiau
2024 04 03
Mokslininkės tyrimų objektas – augalų lapai: nuo pritaikomumo mitybai iki įtakos mūsų mikrobiotai
2024 04 03 VDU Botanikos sodo Pomologijos mokslų sektoriuje besidarbuojanti mokslininkė – doktorantė Viktorija Januškevičė gilinasi į maistines ir funkcines augalų savybes, o pastaraisiais metais savo dėmesį nukreipė į šaltalankių, kanapių ir širdinių aralijų lapus, tirdama jų bioaktyviąsias, antioksidacines ...
Plačiau
2024 03 29
Nuo balandžio 1 d. ilgėja Botanikos sodo darbo laikas
Informuojame, kad nuo balandžio 1 d. VDU Botanikos sode kiekvieną dieną galėsite lankytis ilgiau: kasa dirba iki 18 val., sodas lankomas iki 20 val. Po 18 val. į parką įeiti ir svečiuotis iki 20 val. gali tik el. bilietą, ...
Plačiau