VDU Botanikos sodas

19
liepos

Botanikos sodo vasarą vainikavo karščiausia „Kvapų naktis“

Didžiausia vasaros botaninė šventė – „Kvapų naktis 2021“ tapo ir karščiausia VDU Botanikos sodo švente. Tiesa, rekordinė kaitra neišgąsdino nei lankytojų, nei įvairias edukacines, pristatomąsias, pramogines ir parodomąsias programas parengusių šventės dalyvių.

 

Užuosti, kuo kvepia Balio Sruogos „Milžino paunksmė“ ar V. Mykolaičio-Putino „Altorių šešėlyje“. Paragauti lietuviškų šilauogių „Freda“ ir „Danutė“, vaišinantis iš jas sukūrusių mokslininkų rankų ir klausantis jų pasakojimų. Pamėginti atspėti, kuris kvapas – beždžionių, o kuris – vilko. Tapyti dirvožemiu. Susikurti savo kvepiančią butonjerę, išpiešti rankas chna, laikyti delnuose liepsną, pajusti oranžerijos kvapnųjį pasaulį ir ragauti medaus, klausantis aistringų bitininkų istorijų. Ragauti sūrius piknike, gėrėtis ilgiausiu floristiniu taku ir deglų šviesoje klausytis „Barokinių paveikslėlių“ muzikos, klavesino garsais užliejančios rožyną.

Tokia šiemet buvo „Kvapų naktis“, sutraukusi ištikimus lankytojus, kauniečius ir miesto svečius.

 

Ištvermingiausieji kaitrią popietę leido su gidais – istorinėse ir botaninėse ekskursijose apie Aukštosios Fredos dvarą, Pirmojo pasaulinio karo ženklus, aromatinguosius medžius ar kvapniuosius žolynus.

Visą pusdienį vykusiose paskaitose žiniomis ir įdomiais faktais dalijosi muziejininkai, vaistinių augalų specialistai, pomologai, bitininkai, agroekosistemų ir dirvožemio mokslininkai, vyko aukštųjų mokyklų prisistatymai ir edukacijos.

Įvairiose interaktyviose veiklose ir dirbtuvėse lankytojai galėjo pasigaminti savo mažas kvepiančias įsegamas puokšteles – butonjeres, iš šieno sukti paukštelius, leistis į tapybos ant rankų chna ar laikinųjų tatuiruočių nuotykį. Kauno apskrities viešoji biblioteka įrengė ištisą „kvapų biblioteką“ po medžiais, kur ne tik ragino pauostyti, kuo kvepia viena ar kita garsi tarpukario literatūros knyga, bet ir pasigaminti atvirukus, susipažinti su virtualiu edukaciniu žaidimu „Knygos kelias“.

 

Čia pat laukė pažintis su neįtikėtinai kvepiančių pelargonijų ir vandens lelijų įvairove. O skoniai skleidėsi uogų, arbatų, liofilizuotų vaisių ir daržovių degustacijose, prancūziškame piknike.

 

Senajame vartų take nusidriekė per šimtą metrų siekiantis floristinių kompozicijų takas, sukurtas viso pulko kolektyvų ir žavėjęs išradingumu bei savita estetika: savąsias tako atkarpas įrengė ištikimi VDU Botanikos sodo bičiuliai – Petrašiūnų darbo rinkos mokymo centras, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras, VDU Botanikos sodo Draugų klubas, VšĮ „Vilties žiedas“ ir net penkios bendruomenės – Aleksoto, „Kūrybos podiumo“, Narsiečių, Ringaudų, Šilainių.

 

Šalia jo į pažintį su medžiais ir arboristo darbu kvietė parodomąją programą organizavusi Lietuvos arboristų asociacija.

 

Vienu spalvingiausių pasirodymų „Kvapų naktyje“ tapo „Kūrybos podiumas“, kur buvo pristatytos Lietuvos kūrėjų drabužių ir aksesuarų kolekcijos: nuo sportiškų iki vakarinių, nuo lino iki šilko plazdėjimo. Vienu originaliausių pristatymų tapo kūdikius auginančioms mamoms skirta nešioklių kolekcija, kurią demonstravo mažyliais nešinos mamos.

 

Karščiams atslūgus, tiesiog tarp gėlynų, gaivioje vakaro žolėje susėdę „Kvapų nakties“ svečiai mėgavosi skaitoma poezija „Poetų pievelėje“, klausėsi moderniai interpretuotos lumzdelio, birbynės ir skrabalų muzikos, o vakarą pakiliai užbaigė prabangiais istoriniais kostiumais pasipuošusių atlikėjų ketvertas, atlikęs teatralizuotą koncertą „Barokiniai paveikslėliai“ – Kristina Siurbytė, Akvilė Garbenčiūtė-Bučienė, Rokas Laureckis, Raimonas Baranauskas.

2021 07 19

Kitos aktualijos

2023 03 24
Pirmadienį ir dalį antradienio (kovo 27-28 d.) oranžerija ir drugių paroda nelankoma
DĖMESIO: informuojame, kad dėl sanitarinių darbų oranžerijoje lankymasis bus apribotas: kovo 27 d., pirmadienį, VDU Botanikos sodo oranžerija ir Tropinių drugių paroda lankytojams bus uždaryta; kovo 28 d., antradienį, oranžerija ir drugių paroda lankytojus priims nuo 14 val. Atsiprašome ...
Plačiau
2023 03 15
Į oranžeriją sugrįžo tropiniai drugiai: eksponuojami kartu su orchidėjomis
Kol pavasaris neskuba ateiti, pasimėgauti tropikų šiluma ir spalvomis kviečia Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodo oranžerija Kaune, kurioje nuo kovo 15 d. atidaryta tropinių drugių paroda. Įprastai tradicinę drugių parodą Botanikos sodas eksponuodavo ir lankytojus atogrąžų šiluma bei ...
Plačiau
2023 03 14
Su šimto metų gimtadieniu pasveikino pražydęs „šimtmečio augalas“
Panašu, kad su šimtuoju gimtadieniu Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodą Kaune sveikina ir augalai: sodo oranžerijoje pražydo ypač retai savo žiedais nustebinanti Agave mitis. Jau du dešimtmečius botanikos sode auginamas augalas savo žiedynkotį išleido dar rudenį ir į viršų ...
Plačiau
2023 03 10
2023 metų vaistiniu augalu išrinktas čiobrelis
Puoselėjant senąsias vaistažolininkystės tradicijas, supažindinant visuomenę su vaistinių augalų įvairove, jos gausinimu ir racionaliu vartojimu, Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), Lietuvos farmacijos sąjunga ir UAB „Švenčionių vaistažolės“ organizavo „Vaistinio augalo 2023“ rinkimus. Šie tradicija tampantys rinkimai šiemet skirti paminėti VDU ...
Plačiau