VDU Botanikos sodas

10
gegužės, 2019

Botanikos sodo gyventojams – nauji vabzdžių viešbučiai

Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodą papildė keturi vabzdžių viešbučiai. Šiuos mažiesiems Botanikos sodo gyventojams skirtus daugiabučius kruopščiai sukonstravo ir padovanojo nagingi moksleiviai.

„Vabzdžių namai arba viešbučiai daugelyje šalių yra įrengiami kaip gamtosaugos ir edukacijos priemonė. Jų tikslas – apsaugoti dėl žmogaus veiklos nykstančią biologinę įvairovę. Visi augalai, gyvūnai, grybai ir mikroorganizmai yra būtini nenutrūkstamam gyvybės ratui“, – sakė VDU Botanikos sodo Paslaugų ir edukacijos skyriaus vyresn. specialistė Vesta Aleknavičiūtė.

Vabzdžių viešbučiai padeda geriau susipažinti su vabzdžių gyvenimu, vieta ir funkcijomis ekosistemose. Pirmasis ir tuo metu didžiausias vabzdžių namas Lietuvoje VDU Botanikos sode buvo įkurtas 2013 m. Šiandien Botanikos sodas gali džiaugtis jau penkiais daugiabučiais. „Šiuos namelius pradėjome kurti sausio mėnesį. Berniukai gamino konstrukcijas, mergaitės – užpildus. Stengėmės, kad šie gaminiai būtų ekologiški, sukonstruoti iš įvairių perdirbamų medžiagų“, – sakė Kauno Vyturio gimnazijos Technologijų mokytoja Rita Pocienė. Ji kartu su būriu keturis viešbučius atvežusių aštuntokų džiaugėsi rezultatu ir žadėjo viešbučius aplankyti ateityje – pasižiūrėti, kaip vabzdžiams patinka naujieji namai.

Vabzdžių viešbučiams naudojamos įvairios gamtinės medžiagos: medinės kaladėlės, šakos, šiaudai, kankorėžiai, lapai, žievė ir pan. Keraminių vamzdžių, čerpių bei plytų ertmės ir plyšiai taip pat gali suteikti saugų prieglobstį vabzdžiams.

Atsidėkodamas už dovaną VDU Botanikos sodas moksleiviams ir jų mokytojai padovanojo ekskursiją po žydinčias ir kvepiančias kolekcijas.

Kitos aktualijos

2025 07 01
Gausioje kolekcijoje – įspūdinga perkūnropių ir šilropių įvairovė
Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode Kaune saugoma gausi perkūnropių (Sempervivum) ir šilropių (Jovibarba) kolekcija. Šiuo metu čia auginama apie 100 kolekcinių numerių, tarp jų – tiek natūraliai paplitusių rūšių, tiek išvestų dekoratyvinių veislių. Perkūnropės ir šilropės – tai dvi ...
Plačiau
2025 06 26
Susipažinkite: citrinų aromatu viliojanti trilapė ptelija
Šiuo metu VDU Botanikos sode Kaune žydi trilapė ptelija (Ptelea trifoliata L.). Šis augalas, iš pirmo žvilgsnio nekrentantis į akis, pasižymi įdomiomis savybėmis ir požymiais, suteikiančiais jam išskirtinumo ir žavesio. Trilapė ptelija priklauso rūtinių šeimai (Rutaceae Juss.), ptelijų (Ptelea ...
Plačiau
2025 06 25
VDU Botanikos sode Kaune išvesta veislė triumfavo bijūnų parodoje Estijoje
2025 m. birželio 14–15 dienomis Estijoje, istoriniame Mädapea dvare, šalia Rakverės miesto, vyko jubiliejinė – dešimtoji – bijūnų paroda, kurioje pagrindinį publikos prizą pelnė Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode išvesta veislė 'Estonian Snow'.
Plačiau
2025 06 20
Kongrese P. Korėjoje aptarta botanikos sodų svarba sprendžiant pasaulinius iššūkius
Birželio 8–13 d. Seule, Pietų Korėjoje vyko 11-asis Tarptautinis švietimo botanikos soduose kongresas (ICEBG). Šiame kas trejus metus rengiamame pasauliniame renginyje dalyvavo VDU Botanikos sodo atstovai.
Plačiau