Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodą papildė keturi vabzdžių viešbučiai. Šiuos mažiesiems Botanikos sodo gyventojams skirtus daugiabučius kruopščiai sukonstravo ir padovanojo nagingi moksleiviai.
„Vabzdžių namai arba viešbučiai daugelyje šalių yra įrengiami kaip gamtosaugos ir edukacijos priemonė. Jų tikslas – apsaugoti dėl žmogaus veiklos nykstančią biologinę įvairovę. Visi augalai, gyvūnai, grybai ir mikroorganizmai yra būtini nenutrūkstamam gyvybės ratui“, – sakė VDU Botanikos sodo Paslaugų ir edukacijos skyriaus vyresn. specialistė Vesta Aleknavičiūtė.
Vabzdžių viešbučiai padeda geriau susipažinti su vabzdžių gyvenimu, vieta ir funkcijomis ekosistemose. Pirmasis ir tuo metu didžiausias vabzdžių namas Lietuvoje VDU Botanikos sode buvo įkurtas 2013 m. Šiandien Botanikos sodas gali džiaugtis jau penkiais daugiabučiais. „Šiuos namelius pradėjome kurti sausio mėnesį. Berniukai gamino konstrukcijas, mergaitės – užpildus. Stengėmės, kad šie gaminiai būtų ekologiški, sukonstruoti iš įvairių perdirbamų medžiagų“, – sakė Kauno Vyturio gimnazijos Technologijų mokytoja Rita Pocienė. Ji kartu su būriu keturis viešbučius atvežusių aštuntokų džiaugėsi rezultatu ir žadėjo viešbučius aplankyti ateityje – pasižiūrėti, kaip vabzdžiams patinka naujieji namai.
Vabzdžių viešbučiams naudojamos įvairios gamtinės medžiagos: medinės kaladėlės, šakos, šiaudai, kankorėžiai, lapai, žievė ir pan. Keraminių vamzdžių, čerpių bei plytų ertmės ir plyšiai taip pat gali suteikti saugų prieglobstį vabzdžiams.
Atsidėkodamas už dovaną VDU Botanikos sodas moksleiviams ir jų mokytojai padovanojo ekskursiją po žydinčias ir kvepiančias kolekcijas.