2015-10-27
Įvairiaspalviai skirtingų dydžių drugeliai VDU Kauno botanikos sodo (Ž. E. Žilibero g. 6) oranžerijoje jau ištiesė sparnus. Iš lėliukių inkubatoriuje išsiritę gražuoliai visus norinčius pasinerti į pasaką kvies iki pat metų pabaigos.
„Drugeliai labai mėgsta ryškias spalvas – mielai tupia ant geltono šalio ar raudonos skrybėlės. Taip pat juos vilioja ir kvapai, tad nenustebkite, jeigu jie įvertins jūsų kvepalus“, – pasakojo Botanikos sodo ekskursijų vadovė Edita Braun. Drugeliais besirūpinanti Edita prisimena, kad anksčiau rengtos gyvų drugelių parodos traukė tiek mažuosius, tiek vyresnio amžiaus žmones – visiems buvo įdomu gana netradiciškai leisti savo laisvalaikį drugelių apsuptyje. „Vėlyvą rudenį rasti vietą, kurioje šilta, gera, o aplinkui skraido pulkai drugelių – įspūdinga. Yra buvę, kad ateina mamos su kūdikiais – čia atsipalaiduoja, net ir maitina savo vaikutį“, – pasakojo ekskursijų vadovė. Tiesa, Edita oranžerijoje dalijasi ne tik čia įgytomis patirtimis su drugeliais – ji prisimena ir savo studijų laikus, kuomet kartu su prof. R. Kazlausku vyko į Tolimuosius Rytus, kur natūralioje gamtoje susipažino ir gaudė kolekcinius drugius.
Į VDU Kauno botanikos sodą 120 lėliukių iš Didžiosios Britanijos drugelių fermos atvyko spalio pradžioje. Joms turėjo būti sukurtos ypatingos sąlygos – inkubatoriuje turi būti drėgna, šilta ir šviesu. Drugeliams išskleidus sparnus, jie išleidžiami į didesnę erdvę – net 32 kv. metrų ploto specialiai jiems pritaikytoje patalpoje su žemintomis lubomis drugeliai skraido, poruojasi, šoka – trepsena sukeldami garsą. Lankytojams įdomu stebėti, kaip jie maitinasi – tupia ant sultingų vaisių, geria medaus, žiedadulkių ir vandens tirpalą.
Šiais metais į VDU Kauno botanikos sodą buvo išrinkti 20 rūšių drugeliai. „Rinkomės nelepius, ilgaamžius drugelius, gyvenančius Azijoje, Pietų Amerikoje. Labai įdomu stebėti, kaip jie čia bendrauja: pavyzdžiui, Hypolimnas bolina rūšies patinėliai saugo savo teritoriją – būtent pagal ją patinėlius ir renkasi patelės. O štai Morfo peleides – tikri peštukai. Nuolat vyksta mūšis dėl išgyvenimo“, – apie drugelių bendravimo ypatumus pasakojo VDU Kauno botanikos sodo edukacijos specialistė Eglė Vičiuvienė.
Parodos lankymas: I–VII 9–17 val.
Kainos (oranžerija su drugelių paroda):
Vaikai iki 3 m. įleidžiami nemokamai;
Vaikai nuo 3 m., moksleiviai, studentai, senjorai, neįgalieji (pateikus pažymėjimą) – 2 EUR;
Suaugusieji – 4 EUR;
Šeima (2 suaugusieji + 2 vaikai) – 9 EUR.