Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode rinkosi žingeidūs lankytojai: iš ekspertų lūpų sužinojo daug įdomių faktų apie bioliuminescencinius ir biofluorescencinius organizmus, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, o saulei nusileidus su žibintuvėliais rankose jie pabiro po vakarinį VDU Botanikos sodo parką ir azartiškai ieškojo švytinčių organizmų.
Pirmajame iš dviejų seminare „Naktinėjimai su UV botanikos sode“ VDU Botanikos sodo mokslo darbuotoja dr. Asta Malakauskienė kartu su VDU ir LAMMC absolventu dokt. Algirdu Kazlausku įvairiausio amžiaus dalyviams dovanojo įdomią pažintį su švytinčių organizmų pasauliu. Šeimos su vaikais, įdomių faktų ieškotojai atvykę kartu su draugais susipažino su bioliuminescenciniais (tokiais, kurie švyti tamsoje patys naudodami chemines reakcijas) ir biofluorescenciniais (tokiais, kurie švyti ultravioletinėje šviesoje: sugeria vieno ilgio bangos šviesą, ją transformuoja ir išspinduliuoja didesnio ilgio banga) organizmais.
„Buvo labai įdomu sužinoti, kad tikras gintaras švyti ultravioletinėje šviesoje. Džiaugiuosi, kad tokie seminarai yra organizuojami: ir sužinome iki šiol nežinotų faktų, ir smagiai netradiciškai leidžiame laiką su draugais – labai šaunios dirbtuvės“, – sakė su dviem draugais į seminarą atvykusi Lina. Žingeidi buvo ir senjorė Jadvyga, kuri į seminarą atvyko su anūkais, sūnumi ir marčia. „Labai įdomu! Kiek daug negirdėtų faktų!“, – sakė su septynmečiu anūku Aisčiu už rankų susikibusi Jadvyga.
Po paskaitų dalyviai buvo kviečiami įsitraukti į linksmas šviečiančias dirbtuves: gamino šviečiančius organizmus, imitavo jonvabalius stiklainiuose, stebėjo gyvų organizmų biofluorescencinius švytėjimus, paišė „biofluorescencines tatuiruotes“. Naktinės ekskursijos metu seminaro dalyviai patys tyrinėjo, kokie augalai ir kokios jų dalys švyti apšvietus ultravioletine šviesa.
Kitas seminaras „Naktinėjimai su UV botanikos sode“ vyks gegužės 10 d. nuo 17:30 val. iki 21:30 val. Ž. E. Žilibero g. 4, konferencijų salėje II aukšte. Registracija tel. 8 613 21707.
Seminaro programa
17:30–18:20 „Bioliuminescencinių ir biofluorescencinių organizmų biologinė įvairovė“.
18:20–18:50 „Nešviečiančių augalų privertimas švytėti panaudojant modernias technologijas“.
18:50–19:10 Pertraukėlė
19:10–20:10 Šviečiančių organizmų imitacinės dirbtuvės (dalyviai turės galimybę pasigaminti fotoliuminescencinį šviečiančio organizmo prototipą, išsipaišyti trumpalaikį šviečiantį kūno piešinį, pasigaminti „jonvabalių“ stiklainį ir kt.)
20:10–21:30 Naktinė ekskursija „Naktinėjimai su UV botanikos sode“.