Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode duris atvėrė gražia adventinio laikotarpio tradicija tapusi Biblijos augalų paroda. Jos lankytojai oranžerijoje ir parke kviečiami susipažinti su Šv. Rašte minimais augalais: šalia jų pakabintos specialios kortelės su citatomis bei augalų aprašais.
„Oras už lango nebėra labai malonus, o mes susitikome šiltoje ir ištisus metus žaliuojančioje vietoje – VDU Botanikos sodo oranžerijoje. Ir šiandien čia atidarome jau vienuoliktą kartą rengiamą parodą, kuri skirta prasidedančiam Advento laikotarpiui: šv. Kalėdų laukimui, įvairiems apmąstymams“, – parodos atidarymo metu sakė VDU Botanikos sodo direktorius dr. Nerijus Jurkonis.
Susirinkusiems lankytojams Garliavos bažnyčios klebonas kun. Gintaras Urbštas linkėjo akims šviesos ir džiaugsmingo laukimo bei pasakojo apie Dievo sukurtą Edeno sodą ir iki šių dienų išlikusius Šventajame Rašte minimus augalus. „Kai kurie augalai yra itin dažnai minimi: figmedis, alyvmedis, vynmedis. Biblijoje ir pats žmogus yra lyginamas su medžiu. Dievas kiekvieną iš mūsų kviečia būti vaisius duodančiu augalu. Jėzus sakė, kad jis yra vynmedis, o žmonės yra jo šakelės. Atsiskyrusios nuo vynmedžio, jos nudžius“, – sakė kun. G. Urbštas. Pasakojimus apie Biblijos augalus renginyje lydėjo vargonininko Viktoro Jermolovo atliekamos giesmės.
Parodos atidarymo metu VDU Botanikos sodo vyr. specialistė Renata Čanovienė kvietė eksponatus ne tik pamatyti, bet ir paliesti, pauostyti ir paragauti. Ant stalų rikiavosi migdolai, granatmedžio vaisiai, vynuogės, riešutai, buvo galima paragauti Botanikos sode užaugintų mėtų, kurios taip pat minimos Biblijoje, arbatos. Papildomą informaciją apie augalus suteikė specialiame stende sukabinti augalų aprašai su Šv. Rašto citatomis.
Biblijos augalų parodoje dėmesys atkreipiamas į senovinius augalus, kurių istorijos, simbolika, reikšmės yra be galo įdomios. Jie yra žinomi nuo neatmenamų laikų, auga ir šiandien. Vienas įdomiausių ir seniausių augalų – figmedis. Sakoma, kad šį augalą pirmąjį pamatė išlipusieji iš Nojaus laivo. Figmedis vadinamas ir vienu paslaptingiausių augalų: jis pats savaime viduje apsidulkina, nes vaisiaus viduje yra ir kuokelis, ir piestelė, todėl niekas nemato figmedžio žydėjimo. Be šio augalo parodos lankytojai supažindinami su dykumos lelija vadinamu alaviju, augalo-ėriuko legendą pasakojančiu krūminiu vilnamedžiu, saldžiavaisiu pupmedžiu, kurio sėklas Senovės Romos laikais naudojo kaip valiutą, teisingumo simboliu laikomu granatu, ir kitais įvairiomis istorijomis apipintais augalais.
„Sužinojome labai daug dalykų – be galo daug netikėtumų! Labai džiaugiamės, kad tokie renginiai organizuojami“, – sakė parodos atidaryme dalyvavusi Nijolė, čia atvykusi su savo drauge Valentina. Moteris paatviravo, kad Botanikos sode ji visada randa ramybę – ateinanti čia, kai pasidaro liūdna, o pasėdėjus po medžiu viskas prašviesėja.
Biblijos augalų paroda VDU Botanikos sode (Ž. E. Žilibero g. 6, Kaunas) veiks iki Naujųjų metų. Taip pat lankytojų grupėms siūloma užsisakyti tik šiuo laikotarpiu vedamą ekskursiją, kviečiančią susipažinti su Biblijoje minimais augalais. Kelią į oranžerijoje veikiančią parodą šventinėmis šviečiančiomis kompozicijomis išpuošė Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro floristai.