VDU Botanikos sodas

01
liepos

Bažnyčios šventoriuje – Biblinių augalų sodelis

Paskutinę birželio dieną Garliavos Švč. Trejybės bažnyčioje įvyko simbolinis Biblinių augalų sodelio atidarymas. Čia, bažnyčios šventoriuje, Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo specialistų pastangomis ir iniciatyva pastaruosius keletą metų buvo sodinami ir komponuojami įvairūs daugiamečiai Biblijoje minimi augalai.

 

„Mūsų draugystė, galima sakyti, buvo nulemta istoriškai: didikas Jozefas Godlevskis įkūrė ne tik Aukštosios Fredos dvarą, kurio sodybos teritorijoje dabar veikia VDU Botanikos sodas, bet ir fundavo šios bažnyčios pastatymą bei prisidėjo prie pačios Garliavos įsikūrimo. Tad mums istoriškai lemta draugauti – ir džiugu, kad ta draugystė nėra formali, bet einanti iš širdies: todėl šiandien matome to rezultatą – Biblijos augalus šiame šventoriuje, kurie jį ne tik puošia, bet ir suteikia papildomų prasmių ir gilesnio Šventojo rašto pajautimo“, – sakė VDU Botanikos sodo direktorius dr. Nerijus Jurkonis.

Kalbėdamas susirinkusiems parapijiečiams ir Botanikos sodo darbuotojams, direktorius priminė ir dar vieną įdomią paralelę: po dvejų metų sutampančius jubiliejus – Jozefo Godlevskio 250-tųjų gimimo metinių, o VDU Botanikos sodui – veiklos šimtmečio, tikėdamasis, kad tai taip pat leis suorganizuoti ne vieną bendrą renginį, skirtą VDU Botanikos sodo ir Garliavos bendruomenėms.

Sveikindamas susirinkusiuosius bažnyčios klebonas kunigas Gintaras Urbštas džiaugėsi sukurtuoju Biblinių augalų sodu, suteikiančiu galimybę ne tik gėrėtis estetiškai sutvarkytu Dievo namų kiemu, bet ir atkreipti dėmesį į augalus, paminėtus tikintiesiems brangioje knygoje – Šventajame rašte.

„Ačiū visiems, kurie tarpininkavo, triūsė ir padėjo parapijai tuos augalus pasodinti bei tinkamai prižiūrėti. Dievas dažnai kalba apie žmogaus santykį su Aukščiausiuoju, pasinaudodamas palyginimais su augalais. Žvelgdami į augmeniją, galime jausti sąsają su savo pašaukimu būti krikščioniu, Dievo vaiku. Per juos, augalus, Viešpats rodo mums savo meilę ir gerumą,“ – kalbėjo kun. G. Urbštas.

 

Biblinių augalų sodelyje, išsidėsčiusiame aplink visą bažnyčią, per keletą metų buvo susodinta keliasdešimt įvairių Biblijoje minimų augalų rūšių: nuo rožių, gebenių ar akantų iki diemedžių, vynuogės, lazdyno ar prie šventoriaus vartų besistiepiančios rojinės obels.

Sodelio atidarymą papuošė ilgametės VDU Botanikos sodo darbuotojos dr. Juditos Varkulevičienės ekskursija ir pasakojimas apie bažnyčios šventoriuje augančius biblinius augalus.

2021 07 01

 

Kitos aktualijos

2023 03 24
Pirmadienį ir dalį antradienio (kovo 27-28 d.) oranžerija ir drugių paroda nelankoma
DĖMESIO: informuojame, kad dėl sanitarinių darbų oranžerijoje lankymasis bus apribotas: kovo 27 d., pirmadienį, VDU Botanikos sodo oranžerija ir Tropinių drugių paroda lankytojams bus uždaryta; kovo 28 d., antradienį, oranžerija ir drugių paroda lankytojus priims nuo 14 val. Atsiprašome ...
Plačiau
2023 03 15
Į oranžeriją sugrįžo tropiniai drugiai: eksponuojami kartu su orchidėjomis
Kol pavasaris neskuba ateiti, pasimėgauti tropikų šiluma ir spalvomis kviečia Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodo oranžerija Kaune, kurioje nuo kovo 15 d. atidaryta tropinių drugių paroda. Įprastai tradicinę drugių parodą Botanikos sodas eksponuodavo ir lankytojus atogrąžų šiluma bei ...
Plačiau
2023 03 14
Su šimto metų gimtadieniu pasveikino pražydęs „šimtmečio augalas“
Panašu, kad su šimtuoju gimtadieniu Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodą Kaune sveikina ir augalai: sodo oranžerijoje pražydo ypač retai savo žiedais nustebinanti Agave mitis. Jau du dešimtmečius botanikos sode auginamas augalas savo žiedynkotį išleido dar rudenį ir į viršų ...
Plačiau
2023 03 10
2023 metų vaistiniu augalu išrinktas čiobrelis
Puoselėjant senąsias vaistažolininkystės tradicijas, supažindinant visuomenę su vaistinių augalų įvairove, jos gausinimu ir racionaliu vartojimu, Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), Lietuvos farmacijos sąjunga ir UAB „Švenčionių vaistažolės“ organizavo „Vaistinio augalo 2023“ rinkimus. Šie tradicija tampantys rinkimai šiemet skirti paminėti VDU ...
Plačiau