VDU Botanikos sodas

10
vasario, 2023

Atnaujinome Kultūros paso edukacijas moksleiviams Botanikos sode

VDU Botanikos sodas siūlo net tris edukacijas moksleiviams su Kultūros pasu – šiemet visų pamėgtus cheminius eksperimentus ir pažintį su pasaulio augalais papildė istorinė-kultūrinė edukacija, paremta Aukštosios Fredos dvaro palikimu.

Kviečiame registruotis ir dalyvauti pasirinktoje edukacijoje – ir patirti pojūčių kupiną mokymosi procesą: vesta.aleknaviciute@vdu.lt, +370 610 49469.

 

 

 

 

NAUJIENA. Dvaro kultūrinis palikimas botanikos sode (skirta 9-10 kl. mokiniams).

Trukmė 45 min.

Kaina – 5 Eur vienam mokiniui.

Edukacija vyksta unikalioje aplinkoje – VDU Botanikos sodo Aukštosios Fredos dvaro sodyboje. Kultūrinės edukacijos metu mokiniai supažindinami su XIX a. dvaro istorija ir paveldo vertybėmis, aplanko botanines dvaro laikais augintų augalų kolekcijas, taip pat ir senovinių veislių rožių kolekciją. Aktyvių užduočių metu mokiniai dirba grupėmis, įsitraukdami į dvaro istorinį laikmetį, diskutuodami ir kritiškai remdamiesi pateikta informacija sprendžia problemines situacijas, individualių užduočių metu lavina kūrybiškumą ir vaizduotę, taikydami įgytas žinias, reflektuoja įgytą patirtį.

 

Eksperimentuodami mokomės (skirta 1-8 kl. mokiniams).

Trukmė 45 min.

Kaina – 3 Eur vienam mokiniui.

Edukacijos metu vaikai apsilankys VDU Botanikos sodo Edukacinėje klasėje įrengtoje NSO laboratorijoje, kurioje kartu išsiaiškinsime, kas yra ir kuo skiriasi rūgštys ir šarmai bei kaip juos atpažinti, atliksime įvairias chemines reakcijas, priversime skystį virsti dujomis, išmoksime naudotis tikromis automatinėmis pipetėmis – ar gali būti geresnė chemijos pamoka?

 

 

Augmenija – šalių kultūros atspindys (skirta 1-10 kl. mokiniams).

Trukmė 45 min.

Kaina – 3 Eur vienam mokiniui.

Edukacijos metu mokiniai aplankys VDU Botanikos sodo kolekcijas ir gaus įdomių žinių apie įvairioms šalims būdingus augalus. Kokie augalai auga karštose dykumose? O ką rastumėte nukeliavę į egzotiškus tropikus? Kokių augalų dalis net nežinodami naudojate beveik kasdien? O kam augalus naudodavo senovės tautos ir gentys? Kokie skirtingi gali būti bananų vaisiai? Visa tai sužinosite, jei būsite aktyvūs ir smalsūs edukacijos dalyviai. Užsiėmimo metu ne tik išvysite įdomiausius pasaulio augalus, bet ir turėsite unikalią galimybę kai kuriuos iš jų užuosti ar paliesti!

 

2023 02 10