VDU Botanikos sodas

11
rugpjūčio, 2022

Aplankykite Aukštosios Fredos ir kitus Lietuvos dvarus: kviečia kelionių projektas

2022 m. vasarą Lietuvos pilys ir dvarai vėl svetingai atveria sodybų duris, parkų vartus ir kviečia leistis į žaismingą, o kartu labai rimtą ir paslaptingą kelionę po Lietuvos pilis ir dvarus. Projektas vyks ir jame sudalyvauti norintys lankytojai bus laukiami iki 2023 m. spalio 30 d.

Atvykti ir atrakinti istorinio kultūros paveldo objektų duris kvies pilys ir dvarai visoje Lietuvos teritorijoje. Aplankyti bus galima skirtingus dvarus – ir atstatytus, vėl atgijusius, dažnai kultūros ir tradicijų puoselėjimo veiklų pilnus istorinius objektus, ir dar restauruojamus. Čia – kiekvieno iš mūsų praeities ir identiteto dalelė.

Kiekviename šių metų kelionių projekto „Pažinkime Lietuvos dvarus“ dalyvių objekte lankytojai galės gauti simbolinius raktus, juos rinkti kaip patirties prisiminimo ženklus ir dalyvauti žaidime. Raktas – šio projekto simbolis, tai užuomina į dvarą ar pilį, galimybę atverti duris į naujus kultūros paveldo atradimus. Lankydamiesi Lietuvos pilyse ir dvaruose viso projekto laikotarpiu keliautojai patirs naujų įkvėpimų ir įspūdžių, atras pilyse ir dvaruose vykstančias veiklas arba ypatingą juos supančią aurą, o projekto pabaigoje ne tik turės puikių prisiminimų kolekciją, bet ir galimybę laimėti prizų.

Kurioje dvarvietėje besisvečiuojant galima atrasti vieną ilgiausių Lietuvoje pėsčiųjų tiltą, kurio dvaro parke galima pamatyti fundatoriaus inicialų formos vandens telkinius, kuri Lietuvos pilis – pilis “apsimetėlė”, o kuri itin persmelkta sakralinės dvasios, – viskam sužinoti tereikia šiek tiek smalsumo ir nusiteikimo leisti į kelionę po gražiąją mūsų šalį.

Tarp pirmųjų šių metų kelionių projekte dalyvaujančių objektų – Biržų, Medininkų, Tauragės, Panemunės, Trakų salos ir pusiasalio pilys. Iš Lietuvos dvarų pirmieji žaidime dalyvauti pakvies Alantos, Antašavos, Aukštosios Fredos, Bistrampolio, Burbiškio, Ilzenbergo, Kelmės, Kuršėnų, Lipliūnų, Liubavo, Markučių, Paežerių, Paliesiaus, Plungės, Rokiškio, Tuskulėnų, Verkių dvarai.

 

TAISYKLĖS

Norėdami dalyvauti projekte, keliautojai turi apsilankyti projekto internetinėje svetainėje www.lietuvosdvarai.lt ir atsispausdinti keliautojo kortelę. Kortelę lankytojai galės gauti ir kiekvienoje projekte dalyvaujančioje pilyje ar dvare.

Kiekviename aplankytame projekto dalyvių objekte keliautojai turės galimybę gauti simbolinį raktą – lipduką, paliudijantį, kad apsilankė. Raktas – namo, šiuo atveju, pilies ar dvaro, simbolis, atveriantis duris į įvairius paveldo objektus.

Lipdukus iš kiekvienos pilies ar dvaro lankytojai galės rinkti savo keliautojo kortelėse. Surinkę bent 15 lipdukų dalyvaus loterijoje, patys aktyviausi keliautojai bus pakviesti į baigiamąjį renginį viename iš dvarų.

Norėdami dalyvauti loterijoje, keliautojai savo korteles su surinktais lipdukais pateiks bet kuriam iš projekto dalyvių pilių ar dvarų, arba atsiųs Lietuvos pilių ir dvarų asociacijai paštu arba nuskenuotus el. paštu. Kiekvienas keliautojas gali pateikti tik vieną kortelę.

Svarbu: visuomet pasitikrinti aktualią informaciją apie pasirinktos pilies ar dvaro lankymo laiką.

Visą informaciją rasite: www.lietuvosdvarai.lt

Tegul šių metų jūsų vasaros nuotykiu taps netikėti atradimai Lietuvos pilyse ir dvaruose!

2022 08 11

 

Kitos aktualijos

2024 10 03
Paryžiuje Publikos pagrindinis prizas atiteko VDU Botanikos sode išvestai jurgino veislei
Kiekvienais metais rugsėjį jurginų gerbėjų ir selekcininkų akys nukrypsta į Paryžių: čia vyksta prestižiškiausias Europos tarptautinis jurginų konkursas – „Concours International du Dahlia Parc Floral de Paris“, kuriame šiemet lankytojai savo didžiausias simpatijas ir pagrindinį Publikos prizą skyrė Vytauto ...
Plačiau
2024 09 30
Vroclavo universiteto Botanikos sode įrengta lietuviškų jurginų veislių ekspozicija
Rugsėjo 14-15 dienomis Vroclavo universiteto Botanikos sode Lenkijoje vykusioje jurginų žydėjimo šventėje pražydo ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodo dovanotos jurginų veislės. „Kauno ir Vroclavo miestų draugystė gyvuoja jau daugiau nei 30 metų, tačiau ryšiai su Vroclavo universiteto ...
Plačiau
2024 09 20
VDU Botanikos sodo derliaus šventėje – pažintis su augalų auginimu
Rugsėjo 20 d., penktadienį, VDU Botanikos sode vyko derliaus šventė, kurios metu buvo galima paragauti įvairių skanėstų ir susipažinti, kaip maistas nukeliauja nuo sėklos iki lėkštės ant mūsų stalo. Ši derliaus šventė yra tarptautinio projekto „Pamatyk, pasėk ir paragauk“ ...
Plačiau
2024 09 07
Europos paveldo dienose – apie vaistažolininkystės tradicijas ir naująjį Europos Tarybos kultūros kelią
VDU Botanikos sode rugsėjo 6 d. vyko atvirų durų diena „Nuo vaistažolininkystės tradicijos iki Europos Tarybos kultūros kelio“, skirta mūsų sodo Vaistinių augalų skyriaus 100 metų veiklos jubiliejui paminėti.
Plačiau