VDU Botanikos sodas

02
gruodžio, 2016

Adventinį laikotarpį pradėjo Biblinių augalų paroda

Ar žinojote, kad senovės žydams pasiekus Pažadėtąją Žemę, pirmieji jų paragauti vaisiai buvo figos? O tai, kad uždraustuoju Edeno vaisiumi, tikėtina, buvo visai ne obuolys, o granatas – dėl savo žiedų grožio ir vaisių simetrijos dažnai naudotas kaip krikščionių religinis simbolis?

Tiek ir dar daugiau nuostabiausių istorijų nuo gruodžio 1 dienos veriasi VDU Kauno botanikos sodo oranžerijoje, kur ketvirtadienio pavakarę buvo atidaryta jau tradicine tapusi Biblinių augalų paroda.

„Labai gera pakviesti jus visus šį adventinį laikotarpį pradėti kitaip – darganas ir šaltį pamiršti tarp žaliųjų oranžerijos augalų, susipažįstant su bibliniais augalais, jų istorijomis ir unikaliomis savybėmis,“ – susirinkusiuosius sveikino ir grožėtis bei pažinti augalus kvietė VDU Kauno botanikos sodo direktorius Nerijus Jurkonis.

Apie adventinio laikotarpio prasmę, gebėjimą sustoti ir atrasti mažuose gyvenimo dalykuose dieviškąją paslaptį, kalbėjo VDU Katalikų teologijos fakulteto dekanas Benas Ulevičius, atlikęs dainuojamosios poezijos giesmes.

Apie biblinius augalus pasakojo ir į degustaciją pakvietė dr. Judita Varkulevičienė.

Žmones nuo seno domina paslaptingieji Edeno sodai. Kur jie buvo, kokie augalai augo – tai diskusijų ir svarstymų tema iki šių dienų. Biblijoje minima daug ir įvairių augalų. Kai kurie augalai siejami su Šventaisiais ir jų gyvenimu. Tiesa, šiuo metu sunku tiksliai įvardinti visus šiuos augalus. Literatūroje nurodoma nuo šimto iki kelių šimtų ir tūkstančių augalų taksonų.

Įvairiose pasaulio šalyse kuriami Biblijos augalų sodai. Kai kurie jų skirti Marijai. Vienas žymiausių sodų – Neot Kedumimo (Izraelis). Daugelyje botanikos sodų (Missouri, San Francisko, Warsaw-Indiana, Hamburgas, Krokuva ir kt.) įkurtos Biblijos augalų kolekcijos, kur šalia augalų yra informacija apie eksponuojamą augalą, tekstas iš Švento rašto.

Biblinių augalų parodoje pristatoma apie 50 augalų. Tai – seniausiu laikomas figmedis, kurio lapais prisidengę iš Edeno sodo išėjo Adomas ir Ieva, Jeruzalės Alyvų kalne augę alyvmedžiai, teisingumo  simbolis granatmedis, Kristaus kančios augalu vadinamas lauramedis ir kt.

Aplankyti Biblinių augalų parodą – atrasti ypatingomis etiketėmis pažymėtus oranžerijos augalus ir paskaityti jų istorijas – kviečiame iki pat metų pabaigos, gruodžio 31 d.

Oranžerijos darbo laikas: kasdien, nuo 9:00 iki 17:00 val.

Lankymo kainos

Kitos aktualijos

2024 10 03
Paryžiuje Publikos pagrindinis prizas atiteko VDU Botanikos sode išvestai jurgino veislei
Kiekvienais metais rugsėjį jurginų gerbėjų ir selekcininkų akys nukrypsta į Paryžių: čia vyksta prestižiškiausias Europos tarptautinis jurginų konkursas – „Concours International du Dahlia Parc Floral de Paris“, kuriame šiemet lankytojai savo didžiausias simpatijas ir pagrindinį Publikos prizą skyrė Vytauto ...
Plačiau
2024 09 30
Vroclavo universiteto Botanikos sode įrengta lietuviškų jurginų veislių ekspozicija
Rugsėjo 14-15 dienomis Vroclavo universiteto Botanikos sode Lenkijoje vykusioje jurginų žydėjimo šventėje pražydo ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodo dovanotos jurginų veislės. „Kauno ir Vroclavo miestų draugystė gyvuoja jau daugiau nei 30 metų, tačiau ryšiai su Vroclavo universiteto ...
Plačiau
2024 09 20
VDU Botanikos sodo derliaus šventėje – pažintis su augalų auginimu
Rugsėjo 20 d., penktadienį, VDU Botanikos sode vyko derliaus šventė, kurios metu buvo galima paragauti įvairių skanėstų ir susipažinti, kaip maistas nukeliauja nuo sėklos iki lėkštės ant mūsų stalo. Ši derliaus šventė yra tarptautinio projekto „Pamatyk, pasėk ir paragauk“ ...
Plačiau
2024 09 07
Europos paveldo dienose – apie vaistažolininkystės tradicijas ir naująjį Europos Tarybos kultūros kelią
VDU Botanikos sode rugsėjo 6 d. vyko atvirų durų diena „Nuo vaistažolininkystės tradicijos iki Europos Tarybos kultūros kelio“, skirta mūsų sodo Vaistinių augalų skyriaus 100 metų veiklos jubiliejui paminėti.
Plačiau