VDU Botanikos sodas

02
gruodžio

Adventinį laikotarpį pradėjo Biblinių augalų paroda

Ar žinojote, kad senovės žydams pasiekus Pažadėtąją Žemę, pirmieji jų paragauti vaisiai buvo figos? O tai, kad uždraustuoju Edeno vaisiumi, tikėtina, buvo visai ne obuolys, o granatas – dėl savo žiedų grožio ir vaisių simetrijos dažnai naudotas kaip krikščionių religinis simbolis?

Tiek ir dar daugiau nuostabiausių istorijų nuo gruodžio 1 dienos veriasi VDU Kauno botanikos sodo oranžerijoje, kur ketvirtadienio pavakarę buvo atidaryta jau tradicine tapusi Biblinių augalų paroda.

„Labai gera pakviesti jus visus šį adventinį laikotarpį pradėti kitaip – darganas ir šaltį pamiršti tarp žaliųjų oranžerijos augalų, susipažįstant su bibliniais augalais, jų istorijomis ir unikaliomis savybėmis,“ – susirinkusiuosius sveikino ir grožėtis bei pažinti augalus kvietė VDU Kauno botanikos sodo direktorius Nerijus Jurkonis.

Apie adventinio laikotarpio prasmę, gebėjimą sustoti ir atrasti mažuose gyvenimo dalykuose dieviškąją paslaptį, kalbėjo VDU Katalikų teologijos fakulteto dekanas Benas Ulevičius, atlikęs dainuojamosios poezijos giesmes.

Apie biblinius augalus pasakojo ir į degustaciją pakvietė dr. Judita Varkulevičienė.

Žmones nuo seno domina paslaptingieji Edeno sodai. Kur jie buvo, kokie augalai augo – tai diskusijų ir svarstymų tema iki šių dienų. Biblijoje minima daug ir įvairių augalų. Kai kurie augalai siejami su Šventaisiais ir jų gyvenimu. Tiesa, šiuo metu sunku tiksliai įvardinti visus šiuos augalus. Literatūroje nurodoma nuo šimto iki kelių šimtų ir tūkstančių augalų taksonų.

Įvairiose pasaulio šalyse kuriami Biblijos augalų sodai. Kai kurie jų skirti Marijai. Vienas žymiausių sodų – Neot Kedumimo (Izraelis). Daugelyje botanikos sodų (Missouri, San Francisko, Warsaw-Indiana, Hamburgas, Krokuva ir kt.) įkurtos Biblijos augalų kolekcijos, kur šalia augalų yra informacija apie eksponuojamą augalą, tekstas iš Švento rašto.

Biblinių augalų parodoje pristatoma apie 50 augalų. Tai – seniausiu laikomas figmedis, kurio lapais prisidengę iš Edeno sodo išėjo Adomas ir Ieva, Jeruzalės Alyvų kalne augę alyvmedžiai, teisingumo  simbolis granatmedis, Kristaus kančios augalu vadinamas lauramedis ir kt.

Aplankyti Biblinių augalų parodą – atrasti ypatingomis etiketėmis pažymėtus oranžerijos augalus ir paskaityti jų istorijas – kviečiame iki pat metų pabaigos, gruodžio 31 d.

Oranžerijos darbo laikas: kasdien, nuo 9:00 iki 17:00 val.

Lankymo kainos

Kitos aktualijos

2023 09 12
Tarptautinę jurginų parodą lydėjo Baltijos šalių botanikos sodų susitikimas
Dvi dienas kauniečius ir miesto svečius į spalvingiausią žiedų šventę sukvietė šimtmetį švenčiantis Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodas, pačiame miesto centre, VDU Didžiosios salės fojė, rugsėjo 8-9 dienomis surengęs Tarptautinę jurginų parodą. Čia savo auginamus jurginus ir sukurtas ...
Plačiau
2023 08 03
Vaistinių  augalų tyrimuose – akcentas tvariai ir žiedinei bioekonomikai
Prof. Ona Ragažinskienė, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodas   Vaistiniai augalai ir natūralūs gamtiniai produktai suteikia unikalių galimybių sveikatos priežiūros ir vaistų kūrimo srityje. Šiais klausimais nuosekliai dirba 1953 m. balandžio 8 d. Camberg/Taunus (Vokietijoje) įkruta vaistinių augalų ...
Plačiau
2023 08 01
Uogų dieną išrinko ir gardžiausią šilauogės veislę
Minėdami VDU Botanikos sodo šimto metų gimtadienį, VDU Botanikos sodo Mokslo skyriaus Pomologijos mokslo sektoriaus darbuotojai liepos 28 d. organizavo UOGŲ DIENĄ – mokslinį-praktinį seminarą „Uoginių augalų įvairovės, biologiškai aktyvių junginių ir jų panaudojimo tyrimai“, kurį pratęsė ekskursija po ...
Plačiau
2023 07 25
Kviečiame į UOGŲ DIENĄ!
Minėdami VDU Botanikos sodo šimto metų gimtadienį, VDU Botanikos sodo Mokslo skyriaus Pomologijos mokslo sektorius organizuoja UOGŲ DIENĄ – mokslinį-praktinį seminarą ir degustaciją Uoginių augalų įvairovės, biologiškai aktyvių junginių ir jų panaudojimo tyrimai. Seminaro laikas: liepos 28 d., penktadienis, nuo ...
Plačiau