Pasauliniai skaičiavimai rodo, kad 2050 m. beveik ¾ gyventojų gyvens miestuose. Tai reiškia, kad vis daugiau žmonių neturės galimybės būti natūralioje gamtinėje aplinkoje. Spartus biologinės įvairovės nykimas visame pasaulyje liudija, kad privalome rasti naujų vietų, kuriose augalai ir gyvūnai galėtų išlikti: taigi, turime atvesti gamtą į miestą. Šiai temai buvo skirtas didžiulis dėmesys 10-14 d. vykusiame 10-ajame Tarptautiniame botanikos sodų švietimo kongrese (BGCI) „Atvesti gamtą į miestą“, kurio metu buvo paminėta ir ypatinga šventė – 200-tosios Varšuvos botanikos sodo įkūrimo metinės.
Šiuolaikiniai botanikos sodai ne tik atlieka svarbų vaidmenį rūpinantis biologinės įvairovės išsaugojimu, bet ir šviečia visuomenę, skatina gamtos išteklių apsaugą ir tvarų jų naudojimą. Todėl botanikos sodai gali tapti tiltu tarp mokslo žinių ir visuomenės vaidmens išsaugant planetą. Botanikos sodai gali pasidalinti su miesto gyventojais unikaliomis gamtos vertybėmis, būdais, kaip jas išsaugoti ir pavyzdžiais, kaip kiekvienas iš mūsų galime rūpintis gamtos ištekliais.
10-tojo BGCI kongreso metu praktikai ir teoretikai iš viso pasaulio aptarė, kaip veiksmingai skatinti šiuolaikinį gamtinį ugdymą, ypač dideliuose miestuose.
Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo Paslaugų ir edukacijos skyriaus atstovės – vadovė Kristina Mulevičienė ir vyresn. specialistė Vesta Aleknavičiūtė – kongrese pristatė stendinį pranešimą apie VDU Botanikos sodo patirtį organizuojant nacionalinį Jaunojo gamtininko konkursą. Renginio metu užmegzti tarptautiniai ryšiai su botanikos sodais iš viso pasaulio ir pasisemta žinių bei idėjų, kurios bus pritaikytos VDU Botanikos sode Kaune.