VDU Botanikos sodas

25
liepos, 2017

VDU Botanikos sode – moksleivių iš Turkijos delegacija

Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode lankėsi ir praktinių žinių sėmėsi moksleiviai iš Bursos (Turkija)  sveikatos mokslų krypties mokyklos. Jie viešėjo pagal „Integruotą anglų kalbos ir profesinių, tarpkultūrinių įgūdžių programą“, kurią šią vasarą įgyvendina Vytauto Didžiojo universitetas kartu su Lietuvos Totorių kultūros centru bei minėta Turkijos mokykla.

„Integruotos anglų kalbos ir profesinių, tarpkultūrinių įgūdžių programos“ tikslas – suteikti galimybę moksleiviams iš Turkijos patobulinti anglų kalbos žinias, daugiau sužinoti apie sveikatos įstaigų bei kitų institucijų, veikiančių biotechologijos, biomedicinos srityse, veiklą, taip pat studijų galimybes Lietuvoje. „Idėja įgyvendinti šią programą kilo vizito Turkijoje metu, kuomet VDU Tarptautinių ryšių departamento atstovė drauge su kolegomis iš kitų Lietuvos mokslo ir studijų institucijų lankė įvairias bendrojo lavinimo mokyklas bei pristatė studijų mūsų šalyje galimybes. Atsiradus ypač dideliam moksleivių susidomėjimui, vienos iš mokyklų prašymu Vytauto Didžiojo universitetas pakvietė moksleivius apsilankyti Lietuvoje“, – pasakojo Marketingo ir studentų integracijos vyr. specialistė Orinta Movsesjan.

Trylikos moksleivių grupė iš Turkijos greta paskaitų taip pat dalyvauja įvairiuose pažintiniuose susitikimuose. Moksleiviai jau lankėsi VDU Botanikos sodo Vaistinių ir prieskoninių augalų kolekcijų bei Pomologijos kolekcijų sektoriuose, susipažino su čia vykdomomis veiklomis, augalų įvairove, degustavo vaistažolių arbatas bei uogas. Moksleiviai lankėsi ir Lietuvos medicinos ir farmacijos muziejuje, VDU Gamtos mokslų fakulteto Instrumentinės analizės atviros prieigos centre.

 Vasaros stažuotės – profesiniams įgūdžiams formuoti ir artimesnei pažinčiai su Lietuva 

2017 m. liepos 10 – rugpjūčio 11 d. Vytauto Didžiojo universitetas įgyvendina Vasaros stažuočių programą (angl. Summer Internship Programme). Tai – jau aštuntus metus iš eilės įgyvendinama iniciatyva, kurios tikslas – sudaryti praktines galimybes užsienio jaunimui Lietuvoje įgyti ne tik savo studijuojamos srities profesinių įgūdžių, bet ir patobulinti anglų kalbos žinias, pramokti lietuvių kalbą bei artimiau susipažinti su šiuolaikine Lietuva. Sėkmingai atlikusiems praktikas bei apsigynusiems baigiamąjį darbą studentams VDU suteikia 6 akademinius kreditus (ECTS), kurie vėliau gali būti įskaityti kaip studijų programos dalis kitose mokslo ir studijų institucijose visame pasaulyje.

Praktikos vietos studentams surandamos atsižvelgiant į jų studijų kryptis. Stažuotes siūloma atlikti partnerinėse VDU institucijose, su kuriomis universitetas palaiko glaudžius ryšius. Partnerių, siūlančių atlikti praktiką, sąrašą sudaro ne tik valstybinės įstaigos, bet ir įvairios nevyriausybinės organizacijos. Įgyvendinant programą, kasmet yra glaudžiai bendradarbiaujama su Kauno miesto savivaldybe, įvairiais muziejais ir kitomis organizacijomis.
SIP programos dalyviai nebūtinai turi kalbėti lietuviškai ar turėti lietuviškas šaknis – laukiami visi studentai, besidomintys Lietuva ir galimybe čia įdomiai bei naudingai praleisti vasarą. Stažuotojams pirmiausia siūlomos įvadinės dienos, kurių metu studentai turi galimybę klausyti universiteto profesorių paskaitų apie Lietuvos aktualijas, dalyvauti įvairiose ekskursijose bei specialiai jiems parengtoje kultūrinėje – pažintinėje programoje. Savaitgaliais studentai yra kviečiami aplankyti sostinę, Rumšiškių liaudies buities muziejų, kitus Lietuvos miestus.

2017 m. prie programos prisijungė 20 studentų iš Brazilijos, Honkongo, Kinijos, Malaizijos, Pakistano, Portugalijos bei Turkijos. Šią vasarą stažuočių programos dalyviai iš Honkongo bei Pakistano greta pagrindinės praktikos prisidėjo prie VDU Botanikos sodo renginio KVAPŲ NAKTIS organizavimo.

Kitos aktualijos

2025 04 17
Atidaryta fotografijų paroda kviečia patirti mažus miško stebuklus
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodas sezoną pradeda naujos lauko parodos atidarymu: šiemet parką papuošė kūrėjos ir sodo darbuotojos Indrės Sekevičienės fotografijų paroda „Miškas. Mano meilė“. Joje – kasdienės ir kartu stebuklingos miško akimirkos, netikėti rakursai ir pačios gamtos ...
Plačiau
2025 04 16
Oranžerijoje vyksta tropinių drugių paroda
Aplankykite tropinį drugių soda oranžerijoje: čia jau plasnoja margaspalviai egozitški drugeliai. Kaip visada, tarp tropinių augalų galima pamatyti sklandančius ir tupinčius Afrikos, Filipinų, Centrinės ir Pietų Amerikos bei kitų kraštų drugius. Ekspozicijos drugiai nuolat keičia vieni kitus – kas ...
Plačiau
2025 04 15
Botanikos sodo darbuotojai – Lietuvos mokslų akademijos premija
Lietuvos mokslų akademija (LMA), siekdama skatinti jaunųjų mokslininkų ir doktorantų bei studentų kūrybinį aktyvumą, kasmet organizuoja jaunųjų mokslininkų ir doktorantų mokslinių darbų ir aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkursus. LMA prezidiumas, remdamasis konkurso rezultatais, jaunųjų mokslininkų ir doktorantų mokslinių ...
Plačiau
2025 04 09
„Materia medica“: paroda, skirta farmacijos mokslo istorijai
2025 m. balandžio 3 – gegužės 10 d. LSMU Lietuvos Medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje vyksta paroda "Materia Medica": joje nušviečiama Lietuvos farmacijos mokslo istorijos dalis, skirta augalinės, gyvūninės ir mineralinės kilmės biologiškai veikliųjų medžiagų gydomosioms savybėms.
Plačiau