VDU Botanikos sodas

20
liepos, 2017

VDU botanikos sode skleidėsi „Kvapų naktis“

Vytauto Didžiojo universiteto botanikos sode šurmuliavo tūkstančiai gamtos mylėtojų, susirinkę išskirtinei pažinčiai su kvepiančiu, nepažintų formų, skonių ir savybių augalų pasauliu.

„Labai džiugu, kad tiek daug žmonių sužavi būtent tokia laisvalaikio praleidimo forma. VDU botanikos sode „Kvapų naktis“ rengiama jau ketvirti metai, tačiau šių metų renginys siūlė ypač spalvingą ir įvairiapusišką programą. Mes kvietėme į paskaitas, ekskursijas ir kitas atrakcijas įvairaus amžiaus lankytojams“, – sakė VDU botanikos sodo Paslaugų ir edukacijos skyriaus vadovė Kristina Mulevičienė.

Kvapų karaliene tapo levanda

VDU botanikos sodo teritorijoje duris vėrė mokslo, kvapų, skonių, šeimų, amatininkų, grožio ir sveikatinimo kiemeliai. Čia buvo pristatomos augalininkystės naujovės, ypatingos veislės, vyko uogų, žirnių, botaninių ledų, arbatų degustacijos, orą dažė eterinių aliejų aromatai. Žiedai skleidėsi ne tik gausiose sodo kolekcijose: nuo senųjų vartų iki oranžerijos buvo suformuotas net 170 metrų ilgio botanikos sode surinktų augalų takas. Tradiciškai lankytojai rinko ir kvapiausią augalą – šių metų „Kvapų nakties“ nugalėtoja tapo siauralapė levanda ‘Munstead Blue’, antrąją ir trečią vietas užėmė rožės: ‘Abraham Derby’ ir ‘Munstead Wood’.

Džiaugėsi įgiję žinių

VDU botanikos sode vykusiose ekskursijose buvo supažindinama su kvepiančiais medžiais, krūmais, žoliniais augalais, kvapniąja egzotika oranžerijoje, retaisiais ir saugomais augalais, rožynu. Be to, vyko botanikos sodo specialistų bei svečių paskaitos apie naudingus ir nuodingus augalus, augalų metamorfozes, daiginimo magiją, gėlyno kūrimą, kvapų naudojimą sveikesniam gyvenimui. „Į „Kvapų naktį“ atvykome iš Vilniaus. Labai džiaugiamės, kad tokie renginiai organizuojami. Džiugu, kad net tik galime pasigrožėti augalais, bet ir daugybę naujų dalykų sužinoti. Šiame renginyje pirmą kartą ragavome žiedadulkes ir sužinojome, kokios jos naudingos“, –pasakojo su mama ir dviem dukromis atvykusi Loreta.

Dalijo šviečiančias atminimo dovanas

Išplėstoje šeimų erdvėje vyko kelionė pasakų keliu, pažintis su pantomimos žanru, galimybė vaidinti, piešti, kurti. Renginio metu pergolė virto poezijos ir muzikos oaze, ji buvo išpuošta botaniko, rašytojo ir fotografo Jurgio Svajūno (Kanada) gamtos fotografijomis. Išskirtinę programą „Kvapų naktyje“ pateikė kuriančius žmones apjungiantis „Kūrybos podiumas“. Papuošalų dizaineriai pristatė savo darbus, vyko papuošalų gaminimo dirbtuvės.

Pradėjus temti, sode buvo sukurta paslaptinga dvasia. Medžių fėja kvietė į „Stebuklingą nakties pievą“ pasižvalgyti po magiškų gėlių ir šviečiančių vabzdžių pasaulį, vaikams dalijo šviečiančias atminimo dovanas. „Nesitikėjome, kad bus tokia plati programa. Esame maloniai nustebinti, mano sūnui Radvilui labai patiko vaikams siūlomos atrakcijos, o dar ir dovanų gavome!“, – sakė mama Agnė ir žadėjo kitąmet vėl atvykti į renginį.

Vainikavo išskirtinė naktinė programa

„Kvapų nakties“ kulminacija tapo naktinė programa „Gyvenimas Aukštosios Fredos dvare“ (projektą finansavo Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“).  Ant rūmų sienų vaizdo projekcijos atkūrė senojo rūmų gyvenimo vaizdus, čia lijo gėlių lietūs ir sprogo pumpurai. Magiškais muzikos garsais lankytojus užbūrė Egidijus Bavikinas, Kristina Siurbytė, Akvilė Garbenčiūtė. Programoje skambėjo dvylika kūrinių iš įvairių operų, operečių, miuziklų. „Parinkome margą muzikinę programą, tačiau visi kūriniai susiveria ant vienos istorijos siūlo. Čia žiebiasi meilės trikampis, skleidžiasi legendomis apipinta buvusio Aukštosios Fredos dvaro šeimininko istorija“, – sakė Kristina Siurbytė.

Kitos aktualijos

2025 04 17
Atidaryta fotografijų paroda kviečia patirti mažus miško stebuklus
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodas sezoną pradeda naujos lauko parodos atidarymu: šiemet parką papuošė kūrėjos ir sodo darbuotojos Indrės Sekevičienės fotografijų paroda „Miškas. Mano meilė“. Joje – kasdienės ir kartu stebuklingos miško akimirkos, netikėti rakursai ir pačios gamtos ...
Plačiau
2025 04 16
Oranžerijoje vyksta tropinių drugių paroda
Aplankykite tropinį drugių soda oranžerijoje: čia jau plasnoja margaspalviai egozitški drugeliai. Kaip visada, tarp tropinių augalų galima pamatyti sklandančius ir tupinčius Afrikos, Filipinų, Centrinės ir Pietų Amerikos bei kitų kraštų drugius. Ekspozicijos drugiai nuolat keičia vieni kitus – kas ...
Plačiau
2025 04 15
Botanikos sodo darbuotojai – Lietuvos mokslų akademijos premija
Lietuvos mokslų akademija (LMA), siekdama skatinti jaunųjų mokslininkų ir doktorantų bei studentų kūrybinį aktyvumą, kasmet organizuoja jaunųjų mokslininkų ir doktorantų mokslinių darbų ir aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkursus. LMA prezidiumas, remdamasis konkurso rezultatais, jaunųjų mokslininkų ir doktorantų mokslinių ...
Plačiau
2025 04 09
„Materia medica“: paroda, skirta farmacijos mokslo istorijai
2025 m. balandžio 3 – gegužės 10 d. LSMU Lietuvos Medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje vyksta paroda "Materia Medica": joje nušviečiama Lietuvos farmacijos mokslo istorijos dalis, skirta augalinės, gyvūninės ir mineralinės kilmės biologiškai veikliųjų medžiagų gydomosioms savybėms.
Plačiau