VDU Botanikos sodas

03
lapkričio, 2016

Po šventės – dovana Zoologijos sodo žvėreliams

VDU Kauno botanikos sode praūžusi Moliūgų šventė virto dovanomis Lietuvos zoologijos sodo žvėreliams: 18 veislių, beveik 400 kg didelių ir mažų ryškiaspalvių moliūgų, eksponuotų lankytojams šventės metu, buvo padovanoti Zoologijos sodo gyvūnams.

Moliūgų šventėje – dėmesys rudens daržovių karaliui

Paskutinį spalio šeštadienį VDU Kauno botanikos sodo pirmą kartą organizuota Moliūgų šventė sulaukė didžiulio kauniečių ir Kauno svečių susidomėjimo: visą pusdienį į simbolinį lankymo sezono uždarymą Botanikos sode plūdo šeimos, kurių laukė koncertai ir bardų dainos, dirbtuvės, Kauno mokyklų ir darželių auklėtinių skobtų moliūgų paroda, prekyba rudens gėrybėmis, ekskursijos po rudenišką sodo parką, rudens žiedų paroda. Per salą nusidriekė moliūgų takas, kuriame buvo eksponuojami Botanikos sode išauginti 18 veislių moliūgai.

Pažvelgti į moliūgus dar plačiau pakvietė Aleksandro Stulginskio universiteto profesorė Honorata Danilčenko, ne atsitiktinai vadinama moliūgų karaliene: paskaitoje „Vertingas ir neįnoringas moliūgas“ profesorė pasakojo ne tik apie moliūgų veisles, jų auginimą, bet ir apie šios daržovės naudą, vertingiausius kulinarinius receptus.

Šventės svečiai ne tik grožėjosi, domėjosi, bet ir skanavo moliūgų uogienės su karštais blynais ir karšta vaistažolių arbata, džiovintų moliūgų saldainių, čia pat ant laužo išvirtos moliūgų sriubos.

Lankytojų laukė ir dar viena botaninė degustacija: apie senovines lietuviškas, britiškas, rusiškas, lenkiškas, švediškas obuolių veisles pasakojo ir ragauti ragino VDU Kauno botanikos sodo Kolekcijų skyriaus vadovas dr. A. Balsevičius. Šventės svečiai galėjo išmėginti keliolikos senojo pomologinio sodo obelų vaisių pavyzdžius ir iš naujo atrasi puikias, nepelnytai pamirštas veisles. Pavyzdžiui, 1922 m. raudonų, šalčiui atsparių obuolių veislė ‘Krasnyi Shtandart’, išveista I. Mičiūrino. Arba 19 a. pr. britų veislė ‘Cellini’, kurią surado Leonardas Phillipsas Londone: jos vaisiai pasižymi stipriu anyžių aromatu. Daugeliui degustavusiųjų senovines obuolių veisles, nostalgiškus vaikystės prisiminimus sukėlė ‘Lietuviškas Pepinas’.

Dainomis svečius šildė jaunieji bardai Mindaugas Žumbakys ir Rasa Deveikytė, Agnius Žemaitaitis ir Agnė Lukaševičiūtė, Aušra Turskytė, smagų pasirodymą su savo dresuotais augintiniais pademonstravo Baltijos kinologijos centro kinologai.

Moliūgai – žvėreliams

Šventei pasibaigus, beveik 400 kg įvairiaspalvių VDU Kauno botanikos sode išaugintų moliūgų iškeliavo į Lietuvos zoologijos sodą, kur nuo šiandien taps žvėrelių pašaru ir žaislais. Tarp padovanotųjų 18 veislių – ir nedidukai ‘Crown Prince’, ir bananų formos ‘Pink Banana Jumbo’, saldieji ‘Uchiki Kuri’, ‘Sweet Mama’, ir patys didžiausieji ‘Big Max’ veislės moliūgai, iš kurių vienas sveria beveik 70 kg.

Kitos aktualijos

2025 04 17
Atidaryta fotografijų paroda kviečia patirti mažus miško stebuklus
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodas sezoną pradeda naujos lauko parodos atidarymu: šiemet parką papuošė kūrėjos ir sodo darbuotojos Indrės Sekevičienės fotografijų paroda „Miškas. Mano meilė“. Joje – kasdienės ir kartu stebuklingos miško akimirkos, netikėti rakursai ir pačios gamtos ...
Plačiau
2025 04 16
Oranžerijoje vyksta tropinių drugių paroda
Aplankykite tropinį drugių soda oranžerijoje: čia jau plasnoja margaspalviai egozitški drugeliai. Kaip visada, tarp tropinių augalų galima pamatyti sklandančius ir tupinčius Afrikos, Filipinų, Centrinės ir Pietų Amerikos bei kitų kraštų drugius. Ekspozicijos drugiai nuolat keičia vieni kitus – kas ...
Plačiau
2025 04 15
Botanikos sodo darbuotojai – Lietuvos mokslų akademijos premija
Lietuvos mokslų akademija (LMA), siekdama skatinti jaunųjų mokslininkų ir doktorantų bei studentų kūrybinį aktyvumą, kasmet organizuoja jaunųjų mokslininkų ir doktorantų mokslinių darbų ir aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkursus. LMA prezidiumas, remdamasis konkurso rezultatais, jaunųjų mokslininkų ir doktorantų mokslinių ...
Plačiau
2025 04 09
„Materia medica“: paroda, skirta farmacijos mokslo istorijai
2025 m. balandžio 3 – gegužės 10 d. LSMU Lietuvos Medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje vyksta paroda "Materia Medica": joje nušviečiama Lietuvos farmacijos mokslo istorijos dalis, skirta augalinės, gyvūninės ir mineralinės kilmės biologiškai veikliųjų medžiagų gydomosioms savybėms.
Plačiau