VDU Botanikos sodas

12
vasario, 2016

Mokslinėje konferencijoje analizuos žmogaus saugos ir sveikatos klausimus

Gegužės 4–6 d. vyks 22-oji tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Žmogaus ir gamtos sauga 2016“, kurios vienas organizatorių – Vytauto Didžiojo universitetas.

Konferencija vyksta kasmet, pažymint pasaulines Sveikatos, Aplinkos apsaugos bei Darbuotojų saugos ir sveikatos dienas. „Žmogaus ir gamtos sauga“ tikslas – plėtoti žmogaus saugos ir sveikatos bei gamtos apsaugos tyrimus, akcentuojant šių problemų sąsajas, sudaryti galimybę mokslininkams (ypač jauniesiems) ir kitiems tyrėjams skleisti savo darbų rezultatus ne tik tarp mokslininkų ir studentų, bet ir žemės, miškų ūkio ar kitų sričių specialistų, populiarinti žmonių saugios ir sveikos aplinkos bei gamtos apsaugos nuostatas.

Gegužės 4 d. darbas 2 sekcijoje vyks VDU Kauno botanikos sode, moksliniame praktiniame seminare.

Seminaras „Šiuolaikinių mokslo žinių apie vaistinių (aromatinių) augalų tyrimus ir racionalų panaudojimą sklaida”

  • 2016 m. gegužės 4 d., 13.30 – 16.00 val.
  • VDU Kauno botanikos sodo Vaistinių augalų kolekcijos. Vilties g. 8
  • Seminaro vadovai: prof. dr. Ona Ragažinskienė, prof. dr. Nijolė Savickienė

PRANEŠĖJAI:

  • Dr. Jadvyga Zinkevičiūtė, Jūratė Martinonienė (LR SAM). Papildomos ir alternatyvios medicinos būklė Lietuvoje.
  • Dr. Gražina Kadžytė (LLTI). Lietuvos tautosaka apie vaistažolininkystės patyrimus.
  • Doc. dr. Tauras Mekas (LSMU). Senosios vaistininkystės žinių taikymas šiuolaikinėje medicinoje.
  • Prof. habil. dr. Audrius Maruška (VDU). Vaistinių augalų introdukcija ir perspektyvumo įvertinimas biologiškai veikliųjų medžiagų pagrindu.
  • Prof. habil. dr. Nijolė Savickienė (LSMU). Vaistinių augalų įtaka chronobiologijai ir žmonių sveikatai.
  • Dr. Darius Kubilius (LSMU). Mitybos įtaka žmogaus sveikatai.
  • Prof. dr. Ona Ragažinskienė (VDU KBS). Vaistinių augalų tyrimų metodologija bei vaistinės augalinės žaliavos racionalus vartojimas ir indikacijos (kontraindikacijos).
  • Dr. Antanina Stankevičienė, dr. Vilija Snieškienė (VDU KBS). Vaistinių (aromatinių) augalų ligos ir kenkėjai bei prevencijos priemonės.

Kitos aktualijos

2025 04 17
Atidaryta fotografijų paroda kviečia patirti mažus miško stebuklus
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodas sezoną pradeda naujos lauko parodos atidarymu: šiemet parką papuošė kūrėjos ir sodo darbuotojos Indrės Sekevičienės fotografijų paroda „Miškas. Mano meilė“. Joje – kasdienės ir kartu stebuklingos miško akimirkos, netikėti rakursai ir pačios gamtos ...
Plačiau
2025 04 16
Oranžerijoje vyksta tropinių drugių paroda
Aplankykite tropinį drugių soda oranžerijoje: čia jau plasnoja margaspalviai egozitški drugeliai. Kaip visada, tarp tropinių augalų galima pamatyti sklandančius ir tupinčius Afrikos, Filipinų, Centrinės ir Pietų Amerikos bei kitų kraštų drugius. Ekspozicijos drugiai nuolat keičia vieni kitus – kas ...
Plačiau
2025 04 15
Botanikos sodo darbuotojai – Lietuvos mokslų akademijos premija
Lietuvos mokslų akademija (LMA), siekdama skatinti jaunųjų mokslininkų ir doktorantų bei studentų kūrybinį aktyvumą, kasmet organizuoja jaunųjų mokslininkų ir doktorantų mokslinių darbų ir aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkursus. LMA prezidiumas, remdamasis konkurso rezultatais, jaunųjų mokslininkų ir doktorantų mokslinių ...
Plačiau
2025 04 09
„Materia medica“: paroda, skirta farmacijos mokslo istorijai
2025 m. balandžio 3 – gegužės 10 d. LSMU Lietuvos Medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje vyksta paroda "Materia Medica": joje nušviečiama Lietuvos farmacijos mokslo istorijos dalis, skirta augalinės, gyvūninės ir mineralinės kilmės biologiškai veikliųjų medžiagų gydomosioms savybėms.
Plačiau