VDU Botanikos sodas

09
spalio, 2015

Senjorai degustavo VDU Kauno botanikos sodo derlių

Saulėtą spalio 8-osios dieną Kauno senjorai būriavosi VDU Kauno botanikos sode. Čia jiems vyko nemokama interaktyvi ekskursija – susirinkusieji ne tik sužinojo įdomių istorijos faktų, pamatė retus ir ypatingų savybių turinčius augalus, bet ir uostė ir net ragavo sode užaugusias uogas bei vaisius.

„Nors labai myliu gamtą, į Botanikos sodą atvykstu per retai. O čia juk taip gražu! Todėl labai džiaugiuosi, kad buvo surengta ši be galo įdomi ekskursija“, – sakė Loreta Borisovaitė. Ir kiti susirinkusieji aikčiojo ragaudami gausybę vitamino C turinčias sedulos uogas, uostydami karamele kvepiančius japoninio puošmedžio lapus, iš rankų į rankas leisdami sodo oranžerijoje užaugintos papajos vaisių.

„Labai džiaugiuosi, kad šį gražų senjorų mėnesį atvykome čia, į jau tradicinę išvyką į Botanikos sodą. Mes pasidžiaugėme nuostabiomis rudens spalvomis, įstabiu gamtos grožiu, vienas kitu“, – sakė renginio organizatorė, Kauno miesto senjorų tarybos narė, Naugardiškių bendruomenės atstovė Antanina Skaudžiuvienė. Apie iniciatyvą sužinojusi ir čia kartu su Dainavos dienos globos centro senjorais atvykusi Kauno miesto socialinių paslaugų centro ergoterapeutė Vida Baranauskaitė džiaugėsi galėdama praskaidrinti centre besilankančiųjų kasdienybę – parodyti biblinius, apipintus legendomis augalus, pasidžiaugti plačia spalvų gama.

Senjorams apie įdomiąsias sodo kerteles pasakojusi ekskursijų vadovė Edita Braun atskleidė ne vieną įdomią, susirinkusiesiems iki šiol nežinomą detalę. Didžioji dalis nežinojo, kad dvaro rūmuose gyvenęs grafas Juzefas Godlevskio unikaliai įsiamžino – sodo tvenkiniai yra iškasti pagal grafo inicialų formą. Susirinkusieji aplankė naują įspūdingą vietą, kurioje auga mamutmedis, kurio storas kamienas ateityje primins mamuto koją. Keliaudami į oranžeriją senjorai pasigrožėjo kuriamu rožynu – jame puikuojasi ir retų, istorinių veislių atstovės, pavyzdžiui, atvežtos XII a. į Persiją vykusių kryžiuočių. Tikrasis rožyno grožis atsiskleis dar po kelerių metų – tuomet šimtai jau sustiprėjusių rožių žavės tiek sodo lankytojus, tiek kolekcininkus.

 

Kitos aktualijos

2025 04 17
Atidaryta fotografijų paroda kviečia patirti mažus miško stebuklus
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodas sezoną pradeda naujos lauko parodos atidarymu: šiemet parką papuošė kūrėjos ir sodo darbuotojos Indrės Sekevičienės fotografijų paroda „Miškas. Mano meilė“. Joje – kasdienės ir kartu stebuklingos miško akimirkos, netikėti rakursai ir pačios gamtos ...
Plačiau
2025 04 16
Oranžerijoje vyksta tropinių drugių paroda
Aplankykite tropinį drugių soda oranžerijoje: čia jau plasnoja margaspalviai egozitški drugeliai. Kaip visada, tarp tropinių augalų galima pamatyti sklandančius ir tupinčius Afrikos, Filipinų, Centrinės ir Pietų Amerikos bei kitų kraštų drugius. Ekspozicijos drugiai nuolat keičia vieni kitus – kas ...
Plačiau
2025 04 15
Botanikos sodo darbuotojai – Lietuvos mokslų akademijos premija
Lietuvos mokslų akademija (LMA), siekdama skatinti jaunųjų mokslininkų ir doktorantų bei studentų kūrybinį aktyvumą, kasmet organizuoja jaunųjų mokslininkų ir doktorantų mokslinių darbų ir aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkursus. LMA prezidiumas, remdamasis konkurso rezultatais, jaunųjų mokslininkų ir doktorantų mokslinių ...
Plačiau
2025 04 09
„Materia medica“: paroda, skirta farmacijos mokslo istorijai
2025 m. balandžio 3 – gegužės 10 d. LSMU Lietuvos Medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje vyksta paroda "Materia Medica": joje nušviečiama Lietuvos farmacijos mokslo istorijos dalis, skirta augalinės, gyvūninės ir mineralinės kilmės biologiškai veikliųjų medžiagų gydomosioms savybėms.
Plačiau