VDU Botanikos sodas

25
kovo, 2024

VDU Botanikos sodas prisijungė prie klasterio „Žaliasis intelektas“

„Žaliasis intelektas“ – Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) įkurtas klasteris, kurio tikslas yra būti platforma, skirta dar veiksmingesniam mokslo, studijų ir verslo bei socialinių partnerių bendradarbiavimui, taip pat sudaryti palankesnes sąlygas pačių į klasterį „Žaliasis intelektas“ susivienijusių padalinių plėtrai. Nuo pat klasterio įsteigimo momento deklaruota, kad jis bus atviras ir naujiems panašiomis idėjomis gyvenantiems nariams – tokiems kaip prie „Žaliojo intelekto“ prisijungęs VDU Botanikos sodas. Tad nuo šiol šis klasteris tampa viso plačios aprėpties VDU inovacijų kūrimo, jų sklaidos ir bendradarbiavimo tribūna.

VDU Botanikos sodas tapo septintuoju klasterio nariu: iki tol 2021 m. įsteigtame klasteryje „Žaliasis intelektas“ savo pajėgas vienijo šeši VDU ŽŪA padaliniai – Agroekologijos centras, Arboretumas, Bandymų stotis, Pomologinis sodas, Verslo ir socialinės partnerystės centras bei VšĮ „VDU ŽŪA Mokomasis ūkis“.

VDU Botanikos sodo direktorius dr. N. Jurkonis pastebi, kad VDU Botanikos sodas su pavieniais VDU ŽŪA padaliniais bendradarbiavo jau nuo seno. Kai neliko institucinių barjerų, įvykus universitetų integracijai, ši partnerystė dar labiau stiprėja. Tačiau nuo šiol partnerystė keliasi į naują kokybinį lygmenį.

„Visų klasterio narių dėmesio centre yra du svarbiausi objektai – žemė ir augalai. Dirbant drauge su socialiniais partneriais prasiplečia galimybės į šiuos objektus pažvelgti nauju žvilgsniu. Nepaisant visų geopolitinių aplinkybių, antrąjį veiklos šimtmetį skaičiuojančio Botanikos sodo stiprybė yra per ilgą laiką sukauptos turtingos augalų kolekcijos, ypač – vaistinių, uoginių ir dekoratyviųjų augalų. Esame atvira studijų ir mokslo bazė, kurioje laukiami ir floristai, ir farmacininkai, ir aplinkosaugininkai, ir įvairių verslo sričių atstovai“, – sako VDU Botanikos sodo vadovas, priduriantis, kad pastaruoju metu ypač daug dėmesio sulaukia mokslo tyrimai naujų augalų aklimatizacijos Lietuvos sąlygomis srityje, taip pat vis giliau tiriamos vaistinių augalų farmakologinės savybės.

Dar viena veiklos kryptis – augalų selekcija, kuriamos naujos uoginių, naudingųjų ir dekoratyviųjų augalų veislės. Dr. N. Jurkonis atkreipia dėmesį, kad viena svarbiausių VDU Botanikos sodo misijų – žinių sklaida profesionalams bei visos visuomenės edukacija. Čia rengiamos mokslinės konferencijos, praktiniai seminarai bei edukaciniai užsiėmimai įvairaus amžiaus grupių asmenims. Dr. N. Jurkonis teigia neabejojantis, kad narystė klasteryje „Žaliasis intelektas“ padės sklandžiai įgyvendinti visus įstaigos užsibrėžtus tikslus.

Dr. Nerijaus Jurkonio ir VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centro Partnerystės plėtros skyriaus bei klasterio „Žaliasis intelektas“ vadovės Audronės Arnašiutės nuomonė vieninga: glaudžiau koordinuojami veiksmai leidžia efektyviau išnaudoti turimą intelektinį potencialą ir gerai išvystytą infrastruktūrą, nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu drauge įgyvendinti projektus, tobulinti studijų procesus, plėtoti mokslinę veiklą, edukuoti visuomenę, drauge su verslu kurti, demonstruoti ir diegti inovacijas.

 

Kitos aktualijos

2025 04 17
Atidaryta fotografijų paroda kviečia patirti mažus miško stebuklus
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodas sezoną pradeda naujos lauko parodos atidarymu: šiemet parką papuošė kūrėjos ir sodo darbuotojos Indrės Sekevičienės fotografijų paroda „Miškas. Mano meilė“. Joje – kasdienės ir kartu stebuklingos miško akimirkos, netikėti rakursai ir pačios gamtos ...
Plačiau
2025 04 16
Oranžerijoje vyksta tropinių drugių paroda
Aplankykite tropinį drugių soda oranžerijoje: čia jau plasnoja margaspalviai egozitški drugeliai. Kaip visada, tarp tropinių augalų galima pamatyti sklandančius ir tupinčius Afrikos, Filipinų, Centrinės ir Pietų Amerikos bei kitų kraštų drugius. Ekspozicijos drugiai nuolat keičia vieni kitus – kas ...
Plačiau
2025 04 15
Botanikos sodo darbuotojai – Lietuvos mokslų akademijos premija
Lietuvos mokslų akademija (LMA), siekdama skatinti jaunųjų mokslininkų ir doktorantų bei studentų kūrybinį aktyvumą, kasmet organizuoja jaunųjų mokslininkų ir doktorantų mokslinių darbų ir aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkursus. LMA prezidiumas, remdamasis konkurso rezultatais, jaunųjų mokslininkų ir doktorantų mokslinių ...
Plačiau
2025 04 09
„Materia medica“: paroda, skirta farmacijos mokslo istorijai
2025 m. balandžio 3 – gegužės 10 d. LSMU Lietuvos Medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje vyksta paroda "Materia Medica": joje nušviečiama Lietuvos farmacijos mokslo istorijos dalis, skirta augalinės, gyvūninės ir mineralinės kilmės biologiškai veikliųjų medžiagų gydomosioms savybėms.
Plačiau